» »

Spletne strani danes

Spletne strani danes

jnzavrl ::

Zanima me s katerim jezikom so danes večinoma sestavljene spletne strani. Kako je z flash stranmi? To priporočate ali je bolje če se uporablja javo?

techfreak :) ::

Kaj bi rad delal? Flash strani so bad, Flash je uporaben samo za multimedijo in igre.

Java (domnevam, da misliš Server Side) in Flash pa nimata veliko skupnega.

System ::

Flash je najslabša možna izbira.

HardFu ::

Java pa takoj za njim
http://codeable.io

1024 ::

Prvo se navad HTML(k ga itak rabs), pol si poglej PHP(k je najvec tutsov in 'supporta') in JavaScript(da bos fensi). Pol se bos pa lazje odlocu kako naprej.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

DiTi ::

HardFu je izjavil:

Java pa takoj za njim

zakaj pa?

technolog ::

Ja verjetno je mislil java applete, ne jave server-side.

HardFu ::

PHP:
<?= "Hello World" ?>


Python:
print "Hello, World!"


Java (plus da je to treba se kompajlat):
public class HelloWorld {
  public static void main(String[] args) {
    System.out.println("Hello, world!");
  }
}


Sami odlocite kateri jezik po nepotrebnem komplicira
http://codeable.io

technolog ::

Jaz tudi ne ljubim jave, zato je ne bom zagovarjal :) Je pa jezik kot pač vsak drug, in vsekakor ima določene prednosti in določene slabosti napram npr. phpju in pythonu.

phyro ::

če greš s pythonom ne boš falil (da ne omenim da boš prihranil vrstice in živce) :D

darkolord ::

Sami odlocite kateri jezik po nepotrebnem komplicira
Ja, Hello world aplikacija je pa res merilo nepotrebnega kompliciranja...

hruske ::

Ne. Ampak priporočeno programiranje v javi so getterji in setterji, kar pa je kompliciranje.
Rad imam tole državico. <3

DiTi ::

HardFu je izjavil:


Sami odlocite kateri jezik po nepotrebnem komplicira

jsp (java server pages):
<%= out.print("hello world") %>


jave tako ali tako ne moreš primerjati s phpjem, isto kot bi primerjal php in C#, bog ne daj C++. tako da ne ravno tako na pamet govorit :)

imajo pa jspji veliko prednost pri malo večjih projektih kjer pride v poštev objektno programiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiTi ()

techfreak :) ::

Tudi C# in Python in Ruby podpirajo objektno programiranje, kakor tudi Django/Rails/ASP.Net.

DiTi ::

Saj ne pravim da ne, tudi php ga načeloma.

jnzavrl ::

HTML in CSS znam, oz znam uporabljat. Rad bi se pa naučil delati tudi bolj dinamične strani samo nevem s čim je to najbolje početi. Trenutno bi naredil svojo osebno spletno stran potreboval bi pa kaj bolj osnovnega, kot je predogled slike, ko greš z miško čez se poveča itd.. To bo verjetno javascript potem?

Gandalfar ::

ja, ti se kar loti pa isci resitve sproti

HardFu ::

DiTi, glede na to da smo v "Izdelavi spletisc" govorimo o jezikih za spletne strani, zato je primerjava povsem na mestu. In kot so drugi izpostavili podpora OOPju ni omejena samo na javo.

jnzavrl zacni s phpjem tako kot smo vsi (oz. vecina od nas)... najlazje za osvojit za zacetnika
http://codeable.io

darkolord ::

jnzavrl zacni s phpjem tako kot smo vsi (oz. vecina od nas)... najlazje za osvojit za zacetnika
Pa tut najlazje za se naucit kaksnih neumnih konceptov, ki bi jih imel se pol zivljenja v podzavesti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

DiTi ::

HardFu je izjavil:

DiTi, glede na to da smo v "Izdelavi spletisc" govorimo o jezikih za spletne strani, zato je primerjava povsem na mestu. In kot so drugi izpostavili podpora OOPju ni omejena samo na javo.

jnzavrl zacni s phpjem tako kot smo vsi (oz. vecina od nas)... najlazje za osvojit za zacetnika


zakaj pa si potem ti prilepil kodo za namizno aplikacijo? appleti se pa tako ali tako za spletne strani ne uporabljajo.

HardFu ::

darklord: po eni strani imas prav, po drugi pa moras neko stvar poznati, da ves kje ima napake.

DiTi: my bad, kljub temu sem pri "vojni" jezikov na strani Pythona :)
http://codeable.io

DiTi ::

Jaz sem pa v tej vonji Švica :) Uporabljaš načeloma tisto na katero se navadiš, če pa veš programirat pa se sintaxo zadostno naučiš v tednu ali dveh. Sam delam v PHPju ter Javi, tako namizne kot spletne.

Netrunner ::

jnzavrl je izjavil:

Zanima me s katerim jezikom so danes večinoma sestavljene spletne strani. Kako je z flash stranmi? To priporočate ali je bolje če se uporablja javo?


Vsaka stran je prikazana z (x)HTML + CSS kodo ... neglede kaj je v ozadju ... vmes je še malo javascripta da malo poživi stran in doda malo dinamike ...

Vse skupaj se zgenerira z pomočji PHPja ali ASPja ipd ... pa vsebino povleče iz kake Mysql baze ipd...

Flash strani služijo samo predstavitvi in reklami za krajši čas ...drugače se pa precej uporablja za razne bannerje .. animirane glave ipd na klasičnih straneh ...

najpogosteje po moje je HTML + CSS + PHP + MySQL + Javascript
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

techfreak :) ::

najpogosteje po moje je HTML + CSS + PHP + MySQL + Javascript

HTML + CSS + JS so res najbolj osnovni in najbolj pogostejši, PHP in MySQL pa nista nujno.

Java (z svojimi FWji) in ASP.Net sta popularna za večje spletne aplikacije podjetij, Django/Rails/Symfony/CakePHP in ostali podobni frameworki so pa primerni za skoraj vse, predvsem pa so uporabljeni s strani startup-ov.

hendriks ::

System je izjavil:

Flash je najslabša možna izbira.


Lahko malo bolj obrazložiš zakaj? Meni njihove spletne strani
vedno vzamejo sapo. Da ne govorim o tem kake reference in nagrade imajo. 99% njihovih strani je narejenih
v Flashu..

Tody ::

Fancy šmensi... Isto se bi dal narediti z Javascriptom stem da bi samo za tam kjer se ženska sprehaja dal flash ostalo pa bi bil lep html za strani ki se premikajo levo desno bi komot dal JS in bi tako dobil dosti bolj SEO prijazno in počasnejšim povezavam primerno spletno stran. Ta stran je sicer lepo narejena ampak ljudje hitro pozabijo kak hyperlink narest in potem pač na roke prepisuješ mail namesto da bi ga copy pastal...

hendriks ::

Točno to: fancy šmensi. Kar pa moraš priznati, da je za stranke zelo privlačno.
Kar se hitrosti povezav tiče, bi bila tvoja trditev relevantna kakih 5 let nazaj,
danes pa ne več.

Da ne boš narobe razumel: jaz sem tudi za html+css+js,
vendar je kar se motion feel-a tiče, omenjena kombinacija invalidski voziček
v primerjavi s Flash - Ferrarijem.

Tody ::

Seveda, ampak kot ti narediš tako lepo stran, ti stranka reče Hurey for you! Zdej me pa spravi na vrh iskalnikov! Pa addwords oglase mi dej notri pa rad bi jo sam potem urejal :)

Point je da žvaka ni za seljaka. Flash je lep ampak samo v zelo določenih primerih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

hendriks ::

Kolikor vem za tale Webshocker imajo pač svoj custom cms, ki ga priložijo
zraven. Žal Flasha ne poznam skoraj nič (mi je pač impresiven), vendar
ne verjamem da zadeva ni dovzetna za seo. Je pa res, da se lahko motim ;)

levaky ::

No, pa URLjev tudi ne moreš kopirat do posameznih strani, ker je URL vedno isti...

Po drugi strani mi grejo flash strani na živce, ker je vedno treba čakati neke animacije, da se odvrtijo. Ne pridm jaz na web stran gledat animacij, ampak iskat takšne in drugačne informacije... In rad do njih pridem čim prej, ne preko 10 animacij, kjer vsaka traja po sekundo...

Matej

DiTi ::

levaky je izjavil:

No, pa URLjev tudi ne moreš kopirat do posameznih strani, ker je URL vedno isti...
Matej


to ne bo držalo. vsaj v dobro sprogramiranih straneh ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiTi ()

HardFu ::

ena in zame najbolj pomembna beseda: standardi. V flashu lahko frontend spletne strani naredis kakorkoli zelis in tukaj je moznost zlorab ogromna. Ze brez flasha je vecina spletnih strani v smislu uporabnosti nikakva, flash pa vse skupaj se poslabsa.

Plus to da na netu iscem informacije in se mi ne da cakat na vse bedne animacije, ki mi po nepotrebnem zasedajo bandwidth in so kao fensi...
http://codeable.io

hendriks ::

Tebe zanimajo standardi, mene tudi, pa ostale programerje tudi.
Naročnika pa večinoma zanima estetika, pospeševanje prodaje,
efektivnost spletne strani ipd. Flash je v orodje neznalca
polom, se strinjam. V primeru profija, kot je Webshocker,
pa ultra močno orodje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali izdelovati spletne strani ali programirati?

Oddelek: Loža
214000 (2180) c3p0
»

Učenje PHP?

Oddelek: Programiranje
161823 (1314) brodul
»

Kateri programski jezik?

Oddelek: Programiranje
494413 (3026) kopernik
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011128 (8640) gamemen
»

Kaj se splaca najbolj naucit za izdelavo net strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
71674 (1546) Hair

Več podobnih tem