» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
27 / 27
»
»»

Matic1 ::

hahaha

erkgheoruugh ::

A ima še kdo težave po nadgradnji na 7,8?
Predvsem na telefonskem delu. Nonstop prekinja klice, javlja nedosegljivost, meče na čakanje in podobno. Prej se to ni dogajalo. Telefon sem večkrat resetiral.

Matic1 ::

JAz nsem opazil nobenih sprememb.

Malajlo ::

Sicer že 7.5 včasih mobilni net enostavno ni zaverglal. Zdaj pomaga plane mode on/off.

_Dormage_ ::

Meni od kar sem dal na 7.8 dela vedno.
Prej sem moral neprestano vklapljat airplane mode.

Malajlo ::

Večji fail sem opazil 8-)
Na dnu zaslona imam zapečen refresh knof in statis bar od IE. A AMOLED se zapeče statična slika al kaj?

Mislim, svašta...

martincek1 ::

Pri meni ni sledu, imam pa telefon cca 19 mesecev.

Malajlo ::

Morš onrnk pogledat ;)
jaz sicer browsm v portraitu in če odprem nov prazen tab, pa telefon obrnem, da je belo tam, kjer je običajno status bar, je opaziti senco.

Aja, telefon mam pa tud glih ene leto pa pol. Tm tm kot ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

martincek1 ::

Sm ornk pogledu ;) Fejk telefon maš

Malajlo ::

Dej poglej v vsaj 16bitni globini barv 8-)
Ne res, a je to mogoče na AMOLED? Saj ne, da to je opazno, ampak če ni normalno, bom menjal zaslon. Bemu da res >:D Sicer izgleda, da bom imel ta telefon še precej časa. Kar dela.

Aha!
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

SLO_Matej ::

Danes sem si z aplikacijo Network Profile brez težav zamenjal Si.mobilove nastavitve z Mobitelovimi. Vendar pa mi je čudno, da so potem iz IE-ja izginili vsi favouritesi (zaznamki, priljubljene). :| Še komu?

martincek1 ::

Danes se je pokazal update, ki pa ni prinesel vsaj na moj telefon nič uporabnega.

So mi pa pred tednom umrle slušalke (neke navadne HTC slušalke, ki sem jih imel doma...). Preizkusil sem slušake od telefona Samsung Galaxy S1, ki so se prodajale skupaj z njim, pa se skozi njih skoraj nič ne sliši. Z drugimi telefoni ki jih imamo doma delujejo BP.

Zanima me, katere slušalke sploh lahko kupim, da bodo delovale?? :| Ste imeli tudi vi kakšne podobne probleme? Gledal sem na bolhi in se prodaja milijon zapakiranih slušalk po nizki ceni, ene so kar kvalitetne. Ampak se bojim da bo isto kot s temi od S1. Zelo zanimivo, sploh ker je ista znamka telefona.

Master Chief ::

Kaj je ze dobil kdo uradn update za Omnio 7 (preko Zuna mislim) na WP 7.8?

clix ::

SLO_Matej ::

Master Chief je izjavil:

Kaj je ze dobil kdo uradn update za Omnio 7 (preko Zuna mislim) na WP 7.8?

Še čakam ... Upam, da bo kmalu.

erkgheoruugh ::

A ni bilo to že pred par meseci?

Hayabusa ::

SLO_Matej je izjavil:

Danes sem si z aplikacijo Network Profile brez težav zamenjal Si.mobilove nastavitve z Mobitelovimi. Vendar pa mi je čudno, da so potem iz IE-ja izginili vsi favouritesi (zaznamki, priljubljene). :| Še komu?

V oblaku ni nič ?

SLO_Matej ::

Kaj? Kakšnem oblaku?

IE se zaenkrat žal še ne sinhronizira s SkyDrivom, če si to mislil.

Malajlo ::

Meni Omnia javlja že nov update: 7.10.8860.142. Ampak pade z errorjem 80180048...

Bor H ::

Čez tega naj bi prišel še update 8862, ki skupaj popravita nekaj bugov, predvsem tist z neupdejtanjem live tilov.
Probaj tole: http://forums.wpcentral.com/windows-pho...

Dober dan ::

Moja omnia pa v 2 letih niti enkrat ni imela nobene težave. Vedno normalno sprejme update.

Matic1 ::

jaz sem tudi normalno updatal.

gamo ::

Po nadgradnji na 7.10.8862 mi baterija zdrži dva dni, prej pa en dan! Saj neki hahaha

martincek1 ::

:O A imaš vse stvari na off? :P

martincek1 ::

Zadnje dva dneva mi na homescreenu ne kaže več notifikejšnou.. ce dobim recimo SMS mi prikaže ikono na wallpaperju ampak ko telefon odklenem se poleg SMS ikone ne napiše več +1

Ima še kdo tak problem, kako rešim? :/ Vse kar sem spreminjal zadnje dni je bila barva OSa iz rdeče v temno rdečo. ^^

lp

SLO_Matej ::

Danes zjutraj je moja Omnia 7 rekla "An update is available." :)

Mitja358 ::

Pravkar je še moja vzkliknila DA (Si.mobil). Vse skupaj je 5 posodobitev.

jazbar ::

Ali je kdo že servisiral zvočnik na Omnii in koliko stane takšen servis, meni je začel zvočnik malo hreščat, ni več lepega zvoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

martincek1 ::

Da si kar sam odgovorim na vprašanje izpred dveh mesecev.

Kupil sem slušalke Sennheiser CX200II in so bombastične. Bassa je za moje pojme čez glavo, visoki in nizki toni super. Glasnost naj bi bila glavna ovira - ampak po poslušanju tega komada so me pri največji glasnosti kar malo bolela ušesa, ker je res glasno. Slušalke sem preizkusil še na Nokii 5800XM, ampak če bi predvajal eno uro na najvišji glasnosti bi verjetno oglušel.

Zgodovina sprememb…

Charcharodon ::

Rabil bi pomoč, in sicer sem pred kratkim flashal Omnio 7 na drug ROM, ker mi na prejšnjem ni deloval update preko Zune in celo preko tistega hackertoola. Ker nisem našel drugega ROM-a sem naložil hrvaškega. Telefon je normalno preko Zune naložil vseh 13 updetjov do zadnje različice WP7.8, vse dela tako kot mora, le 3G mobilnega interneta ne morem nikakor vzpostaviti. Probal sem resetirat telefon, probal sem ročno vnašat APN nastavitve, klical sem na Mobitel kjer so mi preko sms poslali nastavitve, vendar ko jih hočem aktivirati napiše, da jih ni možno. Je lahko vzrok v tem, da je ROM hrvaški? Sumim edino še to, ker sem vse ostalo že probal.

Vem da je včasih obstajal nek Samsungov app network profile, vendar ga očitno ni več na marketplace-u.

Mi lahko kdo mogoče priskrbi povezavo, s katere si lahko prenesem ROM od Mobitela? Ali pa vsaj nek drug (retail, ne custom) ROM, ki ste ga sami preizkusili in vam vse deluje normalno.
Asus P8Z68-V PRO/GEN3 | Intel Core i7 2600K | Corsair Vengeance LP 16GB |
Gigabyte GeForce GTX 780 Ti | Samsung 850 PRO 256GB SSD

SLO_Matej ::

Pri meni je aplikacija Network Profile stalno na voljo v Samsung Zone razdelku v Marketplacu. Povezava do te aplikacije, če ti kaj pomaga: http://www.windowsphone.com/en-us/store...

Sicer lahko iz te strani tudi preneseš XAP datoteko aplikacije in jo ročno namestiš, če ti ta ROM to omogoča.

errhec ::

Je možno na Omniai7 poslušati radio in imeti vklopljen GPS tracking program?

Zanima me še če kateri program nadomesti SMS backup+
dd

SLO_Matej ::

errhec je izjavil:

Je možno na Omniai7 poslušati radio in imeti vklopljen GPS tracking program?

Je možno.

errhec je izjavil:

Zanima me še če kateri program nadomesti SMS backup+

Varnostno kopiranje v SkyDrive je na voljo v Windows Phone 8: http://www.windowsphone.com/sl-si/how-t...

Dandy72 ::

Prijatelj si je nedolgo nazaj kupil samsung omnia 7, ker ve da se precej ubadam z telefoni me je prosil če bi mu na telefon naložil slovenski jezik. No tu pa nastane problem ker slovenskega jezika za to napravo nisem nikjer zasledil. Zanima me če sploh obstaja slovenski jezik za ta aparat?

MaCoFaCo ::

Ne obstaja.

Bor H ::

Ne, na WP7.x verzijah je dost omejeno število jezikov, na WP8 je pa "out of the box".

martincek1 ::

Sam ta Omnia 7 je še vedno zakon aparat. Vse dela tipi topi, nimam nič kar bi rekel čez telefon. Definitivno menjam šele ko crkne za vedno, upam da še dolgo časa ne :)

ZaLoMaT ::

Meni je bil tudi super mobilnik, a kaj ko je baterija delala le se 10% ...

martincek1 ::

No, meni tudi včasih zdrži od 5:30 do 11h, ampak takrat res iztiskam vse iz mobilnika :) Normalno pa lepo pridem čez dan (z dvema emailoma, ki se sinhornizirata in real time, location on, brightness full). Je pa star 2 leti in par dni. Razmišljam da bi si kupil ekstra baterijo, ker se je včasih težko priklopiti na 230 in postanem nemobilen :P

destiny ::

Ma kdo na WP7.8 že Navigon v4.3 ali pa vsaj 4.2?

Tilen ::

Potrebujem original baterijo ter polnilec za Samsung Omnia 7. Priporočate kakšno trgovino?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

clix ::

@Tilen, si našel kakšno pametno baterijo?

Lani poleti sem kupil "originalno" baterijo za 7€ z Ebay-a". Že kot nova je bila drek, po 3/4 leta, pa se je že začela napihovati, tako da sem spet na stari originalni.

Oz. obstajajo kakšne neoriginalne baterije OEM proizvajalcev? Pri prejšnjem mobitelu sem imel dobro izkušnjo z baterijo Hama.

lp

JayKay ::

jaz ti prodam omnio z vsem za 30 evrov :)

clix ::

hehe, hvala, vendar imam svojo, ki funkcionira BP, samo baterija me malo daje :)

Tilen ::

@clix

Najbolje, da pokličeš kar na Samsung servis - RAM2 in tam naročiš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

clix ::

tnx, Tilen. Sem poklical, pa je 30€, kar ni ravno poceni. Hm, 2 bateriji, pa imam že praktično lumio 520.. :D

bom videl

Matic1 ::

Jaz sem jo naročil pri tem modelu. Dobil v 2 dveh.
http://www.ebay.at/itm/Samsung-Akku-EB5...
Dejansko zgleda k originalna. Vse cifre, nalepke postavitve so praktično iste.
Samo jo pa notri vtaknem, lepo dela cel dan. Ko sem jo zvečer dal polnit jo pa dejansko namesto polne prazne in potem pride Omnia v loop in se samo prižiga in ugaša.
Sem mu danes pisal pa je napisal naj lepo nazaj pošljem, da bodo pogledali in mi poslali novo. Če te zanima lahko poročam kako se je izšlo.
Aja cena je bila 14 € s poštnino vred.

clix ::

Prosim, poročaj. :)

Hvala
««
27 / 27
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420901 (18256) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520534 (17209) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612503 (10660) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163753 (3006) JackOdpirac

Več podobnih tem