» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
26 / 27
»»

Tilen ::

A si mislil mogoče, da po nesreči pritisneš Search in potem imaš odprt Bing ter ne moreš nazaj?

Meni to namreč deluje, tvoja trditev pa nekako nima smisla, ker če greš nazaj in potem stisneš nazaj pač zapreš aplikacijo. Če pa klikneš med brskanjem po pomoti Search in potem tapneš "nazaj" pa seveda predhodno stran normalno odpre in brskaš dalje. Vsaj meni to tako deluje.

Tudi, če med normalnim brskanjem tapnem "nazaj" in se IE zapre, se ob ponovnem zagonu IE odpre zadnja obiskana stran (skupaj s tabi). Tudi, če vmes odprem še "search" z Bingom. Back me vrne na zadnjo obiskano stran v IE, skupaj s tabi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Malajlo ::

On bi rad imel Forward.

Naredi si nov favorit zaznamek in v url vpiši
javascript:history.forward()

Ni glih knof v browserju, nekaj pa je.

martincek1 ::

Tilen je izjavil:

Če pa klikneš med brskanjem po pomoti Search in potem tapneš "nazaj" pa seveda predhodno stran normalno odpre in brskaš dalje. Vsaj meni to tako deluje.


You lucky guy.

@Malajlo: Tega ne potrebujem, ampak tud če bi hotel te kode telefon ne mara.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Ne vem, jaz jo imam ravno za take primere. Pa find tudi na podobno foro.

Tilen ::

Če pa klikneš med brskanjem po pomoti Search in potem tapneš "nazaj" pa seveda predhodno stran normalno odpre in brskaš dalje. Vsaj meni to tako deluje.


Tebi to deluje, Malajlo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Zadeva deluje tako, kot je zapisal Tilen (na vsakem Windows Phonu, tudi v emulatorju na PC-ju). Če z IE-jem brskaš in tapneš nazaj, ti odpre prejšnjo obiskano stran oz. prejšnji zavihek, če je v trenutnem to prva obiskana stran (si neko stran odprl v novem zavihku). Razen, če si medtem uporabljal druge aplikacije; potem ko odpreš spet IE so odprte nazadnje obiskane strani (zavihki), vendar v primeru, da tapneš nazaj se odpre prejšnja odprta aplikacija in ne več prejšnja obiskana stran v IE-ju iz prejšnje seje, kar je povsem logično.

Dokler brskaš z IE-jem, te gumb nazaj vrne na prejšnjo stran. Po uporabi drugih aplikacij pa, ko IE spet odpreš so odprte prej obiskane strani, nazaj pa te vrne v prejšnjo aplikacijo (če ne odpiraš novih strani v IE-ju). Čisto enostavno in logično.

Malajlo ::

Tilen je izjavil:

Če pa klikneš med brskanjem po pomoti Search in potem tapneš "nazaj" pa seveda predhodno stran normalno odpre in brskaš dalje. Vsaj meni to tako deluje.


Tebi to deluje, Malajlo?

Ja, kot je potrdil SLO_Matej.
Ma ne, saj je res moteče, če odpreš IE, browsaš (v edinem zavihku), potem pa ponesreči klikneš Back. Nazaj (pravzaprav naprej) na prej gledano stran ne moreš več.
Razen s tisto java bližnjico.

Tilen ::

Ma ne, saj je res moteče, če odpreš IE, browsaš (v edinem zavihku), potem pa ponesreči klikneš Back. Nazaj (pravzaprav naprej) na prej gledano stran ne moreš več.
Razen s tisto java bližnjico.


Kako ne? Samo IE ikono tapneš in si na zadnji obiskani strani. Sicer pa to sploh ni težava, katero ima martincheq.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Malajlo ::

Ja ne.
Ko brskam po netu precejkrat po nesreči pritisnem tipko Nazaj, ker je tko občutljiva. Okej, ni panike, bi lahko rekli, klikneš Nazaj in voila. Ampak ne, tista stran, ki je bila prej odprta, se izbriše, ni je več na nobenem tabu, odprta je samo še stran bing. WTF??? To je tko amaterska napaka da se sprašujem če so telefon razvijalci sploh držali v rokah...

Ima kdo kakšno rešitev?

Namesto "stran bing" pa vnesi poljubno aplikacijo.
On odpre Slo-tech, klikne neko temo, med branjem ponesreči tapne na Back (tista puščica v levo na telefonu), odpre se mu Slo-Tech. In če spet tapne Back, pade na vsatvi_ime_poljubne_aplikacije.
Kar je logično, on pa pogreša knof Forward.
Find On Page / Forward bookmarklets

martincek1 ::

Mah sranje 8-O Se opravičujem za zmedo.

Ne vem kaj sem ustvarjal v prvem postu. Namesto Nazaj sem misli Search. Torej ko brskam po Slotechu in pomotoma kliknem Search, ne morem več nazaj na slo-tech.

Tilen ::

Katero verzijo OS pa imaš? Meni namreč to deluje normalno. Slo-Tech.com --> Search gumb --> Bing ---> "Nazaj" --> Slo-tech (IE)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

martincek1 ::

WP7.5

7.10.8773.98

Tilen ::

Kako imaš pa definiran brskalnik? Probaj vklopit piškote + desktop verzijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Malajlo je izjavil:

Tilen je izjavil:

Če pa klikneš med brskanjem po pomoti Search in potem tapneš "nazaj" pa seveda predhodno stran normalno odpre in brskaš dalje. Vsaj meni to tako deluje.


Tebi to deluje, Malajlo?

Ja, kot je potrdil SLO_Matej.
Ma ne, saj je res moteče, če odpreš IE, browsaš (v edinem zavihku), potem pa ponesreči klikneš Back. Nazaj (pravzaprav naprej) na prej gledano stran ne moreš več.
Razen s tisto java bližnjico.

Seveda greš lahko spet tudi naprej, vendar ne z gumbom naprej (forward) temveč s tem, da spet na strani klikneš kar si prej oz. vneseš enak URL naslov URL vrstico Internet Explorerja. Meni je tako čisto ok, saj nikoli ne uporabljam gumba naprej (forward) v nobenem brskalniku tudi na računalniku. :)

Tilen je izjavil:

Kako imaš pa definiran brskalnik? Probaj vklopit piškote + desktop verzijo.

Sam imam na svoji Omnii 7 nastavljeno, da mi privzeto prikazuje mobilne spletne strani, če so na voljo, pa ni nobenih težav. Piškotke pa imam vklopljene, vendar dvomim, da bi to povzročalo te probleme.

martincek1 ::

Tilen je izjavil:

Kako imaš pa definiran brskalnik? Probaj vklopit piškote + desktop verzijo.


Imam...

martincek1 ::

Še komu ne delujejo browser tabi na Omniji? Sicer telefon super deluje, ampak ma vsake toliko kakšno tako muho. Sumim pa, da gre za kakšno neavtorizirano "posodabljanje" iz strani Microsofta, ker mi recimo ne deluje niti Find Phone več, čeprav nisem ničesar nadgrajeval, inštalirat, odklepal.

SLO_Matej ::

Na svoji Omnii 7 nimam z Internet Explorerjem nikakršnih težav. Nastavitve storitve Find my phone pa so rahlo spremenile, preko spletne strani pa res ne deluje. Sem opazil to tudi na prijateljevi Lumii 800, da se je v nastavitvah rahlo spremenilo.

Sicer pa smo o tem govorili v temi Windows Phone 7.

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

Nekaj novega se je znašlo na moji Omnii 7:





Je čisto novi "feel" telefona, kot da bi imel novo napravo. Sploh s full unlockom je zadeva super. :D

clix ::

Sem ravno danes svojo Omnio prenovil na isti način. :D

Vse je kul pa super, edino zdi se mi, da je malo počasnejši pri odpiranju aplikacij. Si tudi ti to opazil?

RazzorX ::

Ja, nek delay ima ko klikneš določene aplikacije. Ni pri vseh, ampak pri nekaterih je malo čudno, sploh ker sem bil navajen prej instantnega odpiranja (vsaj instantne animacije, da je izgledalo bolj tekoče). Mogoče bodo popravili kaj z updati.

Malajlo ::

Novi jeziki? Internet sharing? VPN? Kaj novih aplikacij?

Matic1 ::

Kateri ROM pa si vzel? Oz kateri je najboljši?

Matic1 ::

Aja pa Internet sharing še vedno obstaja? Kaj vse zgubim oz. kaj vse lahko shranim z backupom?
Ne da se mi celega XDAja brat. ROMe sem pa nazadnje flašal na prvi Omnii. Odkar imam ta telefon se še nisem s tem ukvarjal. Samo do drugega leta pa tudi ne mislim čakat za 7.8

boro10 ::

Razzorx boš dal kak video?
Pozdrav

RazzorX ::

Da malo odgovorim.

Nekaj je novih jezikov, vendar med njimi ni slovenščine.

Ja, internet sharing je v nastavitvah.

ROM je Dynamics 2.0 in se mi zdi da je najboljši, ker je stock RTM ROM, le unlock, root access itd. je zraven.

Če imaš stock ROM brez full unlocka, izgubiš SMS/MMS ter aplikacije. Ostalo se sinhronizira z Zune ter z oblakom (mogoče sem kaj pozabil).

Flash je precej enostaven, če bi kdo probal, so vsa navodila ter software na XDA.

Videi so že na youtube (niso moji) od tega ROM-a (išči Dynamics 2.0). Če pa kdo želi poseben video ga lahko naredim, saj je v ROM zapačen tudi USBVideoOut, kar pride prav za take stvari.

SLO_Matej ::

Včeraj se je moja Omnia 7 prvič uspešno povezala v Eduroam. Kaj sem naredil? Nič. Od nekega novega uporabnika Lumie 800 sem slišal, da se je uspešno povezal. Poskusil sem tudi sam, vpisal uporabniško ime in geslo in tole sporočilo je poslano z Omnie 7 z WP7.5 iz Eduroam omrežja. :)

_Dormage_ ::

SLO_Matej je izjavil:

Včeraj se je moja Omnia 7 prvič uspešno povezala v Eduroam. Kaj sem naredil? Nič. Od nekega novega uporabnika Lumie 800 sem slišal, da se je uspešno povezal. Poskusil sem tudi sam, vpisal uporabniško ime in geslo in tole sporočilo je poslano z Omnie 7 z WP7.5 iz Eduroam omrežja. :)

Meni še kar ne dela...

SLO_Matej ::

Verjetno je to odvisno od ustanove, če se ne motim?

clix ::

Je, ja. Na nekaterih faxih dela že dolgo, med tem ko na FE samo zadnjih par mesecev. Sem pa moral naložiti nek arnesov certifikat, drugače ni delalo.

Tilen ::

Kot sem že večkrat dejal. Posodobit morajo absolete infrastrukturo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Infrastruktura je povsod enaka. To je ravno point.

Bor H ::

Niti ne.

_Dormage_ ::

No pa dejva drugače.
Najdi eno stvar, ki jo katerakoli Univerza ima in jo druga nima.

Način avtentikacije je jasno zapisan kako mora delovati.
Vse ostalo je navaden Wifi...in kup radius serverjev.

Bor H ::

Ne vem kakšne so podrobnosti ampak kot spremljam zadeve deluje Eduroam na večini tujih univerz BP, pri nas se muti s čudnimi avtentifikacijami. Tako jst razumem.

SLO_Matej ::

Find My Phone pri meni spet deluje tako kot je treba.

Včeraj sem v nastavitvah opazil, da je pri find my phone pisalo disconnected. Tapnil sem na to nastavitev, nakar mi je v obvestilu ponudil vklop te funkcije in izbral sem set up now ali nekaj takega. Sedajle sem preveril na računalniku in spet deluje. So pa nastavitve ostale take, kot po spremembi, torej On/Off slider in možnost Save my location every few hours ... za označit, kar pa sem spet obkljukal.

Fairplay ::

Mani tudi :D
Imam pa Samsung Omnia W

Matic1 ::

Meni tudi dela. Samo pozvonit si pa ne morem.

ZaLoMaT ::

SLO_Matej je izjavil:

Včeraj se je moja Omnia 7 prvič uspešno povezala v Eduroam. Kaj sem naredil? Nič. Od nekega novega uporabnika Lumie 800 sem slišal, da se je uspešno povezal. Poskusil sem tudi sam, vpisal uporabniško ime in geslo in tole sporočilo je poslano z Omnie 7 z WP7.5 iz Eduroam omrežja. :)

Kaj vse si potreboval(navodila oz. kateri program) da ti je ratalo Omnio 7 povezati v Eduroam?

SLO_Matej ::

Popolnoma ničesar. :) Odprl sem Settings -> WiFi -> tapnil na eduroam ter vpisal uporabniško ime in geslo, ki ga je zahteval. To je to. Skratka nič, nobenih dodatnih nastavitev, brez kakršnihkoli certifikatov oz. česarkoli.

martincek1 ::

Fakulteta?

SLO_Matej ::

Nobena v LJ, zaenkrat sem še v NM.

clix ::

je možno da je kera od teh nadomestnih baterij res original?

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p...

namreč, na ram2 hočjo 30EUR za novo baterijo

Yoni ::

Meni še vedno ne dela eduroam...kjerkoli probam napiše da neki bla bla bla could not reach network...

ZaLoMaT ::

Potrjujem da eduroam deluje na Omniji 7 z WP 7.5 (FGG).

gabrca ::

Ali je uradna posodobitev na 7.8 že na voljo za aparate wp7? Lp

Bor H ::

Začelo se bo z 31. januarjem, pol pa zamuda glede na operaterje.

Bor H ::

mesec, dva, tri? Kdo bi vedu, bojo pa verjetno kmalu po 31. januarju na voljo "hacki", ki bojo pospešl zadeve.

martincek1 ::

Ma kdo kakšno informacijo glede 7.8? Povsod se omenja samo Nokia in HTC...

crystal ::

je že zuni, pogooglaj pod force update to 7.8 (ne obupaj takoj ;))

martincek1 ::

Bitch please, 28. jan 2013, 20:27
««
26 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421020 (18375) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520678 (17353) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612584 (10741) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163766 (3019) JackOdpirac

Več podobnih tem