» »

Samsung Omnia 7

Samsung Omnia 7

««
22 / 27
»»

_Dormage_ ::

Ostane edino reset, ki se ga vsi izogibamo :)

SLO_Matej ::

Ampak ne razumem zakaj bi to pomagalo, če so mi na servisu, kot sem že večkrat omenil, zamenjali matično ploščo in na novo namestili OS. Torej je manj kot mesec dni od popolnoma svežega sistema ...

Tilen ::

Imaš v času reboota vedno na voljo data ali wifi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Ja mislim, da je. Nazadnje je bil 3G, samo mislim da ne vse črtice.

martincek1 ::

Nimam še WP7, pa me zanima zakaj se vsi tako močno izogibate resetu? Ni možnosti popolnega backupa, tako da imaš v roku 1 ure nazaj telefon kot prej?

Bor H ::

Backup lahko narediš sam je tisto bolj image sistema, torej če ti karkoli OS serje ne boš popravu s tem napake.

on a side note: praviloma serje na Omnijah, drugje ne ;)

Tilen ::

Je možno vendar če je backup s prisotno obstoječo napako potem s tem ne boš nič rešil. Individualni backup imenika, koledarjev itd pa seveda imaš še posebej.

SLO_Matej, misliš da obstaja možnost "napada" preko wifi/data in bi se telefon zaradi varnosti ugasnil? Jaz bi testno kak dan izklopil wifi in data in delal pač to kar ponavadi sproži reset telefona, da bi izključil to možnost.

edit: Bor H me je prehitel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

Je možno vendar če je backup s prisotno obstoječo napako potem s tem ne boš nič rešil. Individualni backup imenika, koledarjev itd pa seveda imaš še posebej.

SLO_Matej, misliš da obstaja možnost "napada" preko wifi/data in bi se telefon zaradi varnosti ugasnil? Jaz bi testno kak dan izklopil wifi in data in delal pač to kar ponavadi sproži reset telefona, da bi izključil to možnost.

edit: Bor H me je prehitel.


Not the case, not by a long shot!

martincek1 ::

Boh H & Tilen nisem razumel, sploh.

Sprašujem predvsem o resetu, vidva pa odgovarjata samo o backupu.

Okej recimo da hočem individualno backup-at imenik, koledar in kar pač ostane dragocenega na telefonu (slike, glasba itd..). Kako je potem z resetom?

Bor H ::

Imenik imas v oblaku, slike ti vedno Zune sinhronizira, audio/video prav tako. Ne mores pa posamicno backupat nastavitev in programov. Kot vem je edini backup enak kot da bi si naredu kopijo trdega diska, torej ce mas softwerski pronlem ga reset, restore ne bo resu.

SLO_Matej ::

Tilen, bom poskusil tudi s tem. Ne vem sicer o kakšnem napadu točno govoriš in zakaj bi tako radi napadali prav mojo Omnio 7 v različnih omrežjih, ampak okej. Je pa res, da ne bom mogel imeti čisto običajne uporabe, saj brskanje po spletu in prebiranje e-pošte sedaj odpade, ker so vse povezave izklopljene.

Mimogrede, koliko vam kaj pokaže e-pošte v drugih mapah, razen inboxa (npr. sent items in ostalih)? Odkar sem telefon dobil nazaj, mi samo do kakšnih dveh mesecev nazaj največ, kaže e-pošte v teh mapah brez možnosti show more ali kaj podobnega, ko priskrolam do konca. Sigurno imam več pošte v Gmailu in v nastavitvah telefona sem nastavil da pobira e-pošto from any time. Medtem ko v inboxu lahko do neskončnosti skrolam in pridem do starejših mailov. In ja, o tem govorim, ko so bile vklopljene še vse povezave - WiFi in mobilni internet. ;)

Tilen ::

Hm, tudi meni kaže nekam malo pošte v sent items. 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

clix ::

Pozdravljeni

Sem nov uporabnik omnije, in ne vem kako naj zrihmam MMS-e? Namreč, moj ponudnik je bob in v network profilerju, bob-a ni, simobil pa ne deluje.
Sicer pa podatkovni prenos laufa BP.

_Dormage_ ::

Kaj je narobe z MMS-i? A pošiljanje ne dela?
Podatkovni prenos mora bit uklopljen in v teoriji bi moralo delat bp.

clix ::

Pošiljanje ne deluje, da. Podatkovi prenos pa je vklopljen in deluje bp.

_Dormage_ ::

Nimam idej, ne zgleda težava z telefonom, ampak z operaterjem.
Si probal kej pojamrat operaterju?

Tilen ::

Bob ima pomoč na 090. Haha. Dobra fora.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

clix ::

Hja, za enktat še ne bom klical na tehnično pomoč. :)

Pa še vedno mislim, da je kriv sam mobitel...

_Dormage_ ::

Imaš možnost probat za kakim drugim aparatom?

IgorM ::

clix ::

Na prejsnjem mobitelu so mmsi delovali bp, na bob strani pa ni tega oz. nobenega wp7 mobitela.

IgorM ::

Nisem preveril kateri telefoni so na voljo.
Mogoče poskusiš z naključno izbranim modelom?
Upam, da bo pri meni delovalo, sicer imam omnio w, ampak še nisem vstavil sima, ker čakam na prenos št..

clix ::

Fora je v tem, da ima bob iste nastavit za MMS kot simobil in če prav imam v "network profile" izbran simobil, še vedno ne deluje...

clix ::

Sem z ukazom *#9920# v diagnosis app preveril nastavitve in te so taprave (simobilove)
samo dela pa še vedno ne...

SLO_Matej ::

Po upoštevanju Tilnovega nasveta in brez goljufanja z vklapljanjem WiFi-ja in mobilnega interneta je stanje sledeče: danes moja Omnia 7 že 3. dan teče brez stika s polnilcem in pravi da ima še 28% baterije oz. predvidene 4 ure delovanja ter da se s polnilcem nista videla že 2 dni in celih 10 ur. :)

Res pa je, da ni bilo nič brskanja po splete in pregledovanja e-pošte. Samo kakšen klic, SMS, malo igranja iger (po kakšnih 15 min na dan) in nekaj poslušanja glasbe na zadnjem zvočniku.

Med tem pa še nisem doživel nikakršnega restarta in deluje hitro in tekoče brez kakršnihkoli zatikanj, kot je to za Windows Phone značilno že out of the box.

Morda pa imajo pri RAM2 prav, ko mi vedno poudarjajo, da naj zamenjam SIM, če je starejša od dveh let (glede na mobilni internet)??

Bi moral namesto nove baterije kupiti novo SIM? Ali kar oboje? :|

Si pa vsekakor želim da bo tudi v naprej tako lepo delala, tudi ko bom spet vklopil vse povezave ter da bo spet brez problema zdržala en dan moje uporabe.

Cannonrock ::

Ali obstaja katerakoli rešitev za nakupovanje preko zune-a ali podobnega servisa ipd.?

SLO_Matej ::

Počakaj na WP7.6 Tango. ;)

Cooper ::

a.k.a. WP 7.5 Refresh

jazbar ::

A poznate koga ki mu je display crknu. Men je crknu ko sem par kapelj vode pobrisal z displaya z golo roko. Sam so mi potem displey zamenjal v garanciji. Če se kateremu telefon zmoči je bolje da ga prej ugasne preden začne brisati telefon z roko, če hočeš brisati prižganega pa to naredi obvezno z naravno (bombažno krpo) brez da bi se z golo roko dotikal displaya.

Zgleda da statična elektrika telesa lahko scvre vezje displeya, voda pa omogoči še boljšo prevodnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jazbar ()

SLO_Matej ::

Zanimivo. Sam sem se s svojo zabaval tudi že zunaj, ko so kar naenkrat začele kapljati dežne kaplje in kakšna je pristala tudi na zaslonu. Nato sem jo s prstom preprosto pobrisal, brez da bi prej ugasnil zaslon in Super AMOLED na moji še vedno deluje odlično. :)

Tilen ::

Imam enake izkušnje kot Matej.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

clix ::

IgorM, ti deluje MMS na bobu?

IgorM ::

Še nisem nič pošiljal, bom poslal testnega pa javim.

SLO_Matej ::

Jaz imam počasi že dovolj tega sranja.

Pravkar sem iz svoje dokaj redne rekreacije, ki sem jo spremljal s Sports Trackerjem, poleg pa z Zunom poslušal glasbo. Omnio 7 sem vzel iz žepa, da bi zamenjal trenutno predvajano glasbo, nakar (verjetno že kar predvidevate kaj sledi, vendar tokrat z manjšim dodatkom, da ne bo preveč dolgočasno) Zune javi nek error code, katerega si nisem uspel zapomniti in natančno pogledati, ob tem pa se je predvajanje glasbe, jasno, končalo. Telefon je za hipec postal popolnoma neodziven in nato restart. Moj workout pa je izpuhtel neznano kam.

Pred servisom se je vsaj samo restartala, brez predhodne neodzivnosti.

Bom povprašal še na Microsoft Answers, če bodo tam znali kaj pomagati. Ostali uporabniki Omnie 7 s takimi težavami, pa boste lahko kliknili vsaj Me too gumb v tisti temi, ko jo bom odprl.

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

Torej je kriv Sports Tracker, če ni nič zapisal. Razen če ima vse v bufferju, dokler ne zapreš aplikacije.
S
icer se meni recimo Navigon ugaša v okolici tunelov med Celjem in Mariborom. Ampak samo tam in neodvisno od smeri vožnje.

SLO_Matej ::

Ah dej no dej. Zdaj je pa že kar vsaka aplikacija kriva, da se moja Omnia 7 sama restarta in pred tem še za par sekund zmrzne. Najboljše, da kar vse aplikacije zbrišem in uporabljam samo People hub ter Messaging, a ne?

Če se Omnia 7 ne bi restartala, bi tudi Sports Tracker deloval ok. A ni čudno, da se drugi Windows Phoni ob teh identičnih aplikacijah ne restartajo in imajo aplikacije zelo dobre ocene na Marketplacu?

SLO_Matej ::

No, pa sem pred par dnevi zamenjal SIM za popolnoma novo. Ja, uganili ste, ni pomagalo - včeraj spet restart. :)

Sem povprašal tudi na Microsoft Answers, pa kot kaže ne gre ravno za softwarski problem z OS-jem, po vsej verjetnosti.

Še link do teme, če koga zanima in bi se rad pridružil: http://answers.microsoft.com/en-us/winp...

_Dormage_ ::

SLO_Matej je izjavil:

No, pa sem pred par dnevi zamenjal SIM za popolnoma novo. Ja, uganili ste, ni pomagalo - včeraj spet restart. :)

Sem povprašal tudi na Microsoft Answers, pa kot kaže ne gre ravno za softwarski problem z OS-jem, po vsej verjetnosti.

Še link do teme, če koga zanima in bi se rad pridružil: http://answers.microsoft.com/en-us/winp...


You have my support. Doubt it will make a difference though!

SLO_Matej ::

_Dormage_ je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

No, pa sem pred par dnevi zamenjal SIM za popolnoma novo. Ja, uganili ste, ni pomagalo - včeraj spet restart. :)

Sem povprašal tudi na Microsoft Answers, pa kot kaže ne gre ravno za softwarski problem z OS-jem, po vsej verjetnosti.

Še link do teme, če koga zanima in bi se rad pridružil: http://answers.microsoft.com/en-us/winp...


You have my support. Doubt it will make a difference though!

Hehe. Ok, hvala. Dobrodošli vsi s težavami z Omnio 7, tudi tam. :)

gabrca ::

Lp, imam težavo oz. neznanje :), že pred časom sem imel omnio 7, ko še ni bilo updejta. Sedaj sem se spet odločil za njo, ker je pač zakon, vendar me zanima naslednje, zakaj ni več isti marketplace, totalno nezanimivi programi, čisto brez iger, v glavnem bil sem prav šokiran nad market-om. Ali je to pri tem mungo updejtu normalno ali je težava pri meni. In če se da nazaj downgredat in kako. Hvala

Bor H ::

Si mogoče spremenu marketplace na slovenskega nekak?

gabrca ::

To pa možno da je ja, ker je veliko slo aplikacij, kako se to spremeni nazaj? Omnio sem kupil rabljeno in je že bilo tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabrca ()

Bor H ::

Format pa ko te vpraša za regijo reč UK al pa US, v najslabšem primeru si morš nov live account narest.

gabrca ::

Hvala za pomoč. Lp

gabrca ::

Imam pa še eno vprašanje in sicer ali obstaja navigacija (brezplačna) ki pokriva evropo, po možnosti tudi SLO.

_Dormage_ ::

Če imaš odklenjen telefon obstaja...seveda ne legalna kopja :)

SLO_Matej ::

Obstaja navigacija, ki pokriva Evropo in uradno ni brezplačna: NAVIGON Europe :)

Cooper ::

Imam en problem. Telefon: Omnia 7; operater: Mobitel; Težava: MMS ne deluje

Sam od sebe ni deloval niti podatkovni prenos, zato sem vpisal prave nastavitve. Za MMS pa ni nikjer prostora za vpis nastavitev. Kakšnega network konfugiratorja (od Samsunga) ne morem downloadat, ker uporabljam slovenski Marketplace, kjer pa Samsungovih aplikacij ni. Je možno, da je problem (mogoče zaradi starosti) v sim kartici in da če zamenjam sim, bo samodejno deloval tako internet, kot mms? S Simobilovo sim vse deluje tako kot mora že out of the box.

_Dormage_ ::

To da dela Simobilovo kartico izključi možnost, da je nekaj narobe z telefonom.
Lahko probaš zamenjat kartico...

MacGyver141 ::

A je telefon kupljen pri simobilu?
««
22 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420900 (18255) Tilen
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6520531 (17206) Gregor Spagn
»

Prodaja Office in Windows odlično, Windows Phone niti ne

Oddelek: Novice / Ostale najave
3612498 (10655) LuGi
»

Nekaterim lastnikom Samsungov popravek za Windows Phone 7 ne deluje

Oddelek: Novice / Windows Mobile
163752 (3005) JackOdpirac

Več podobnih tem