» »

Office 2010 - prednosti/slabosti

Office 2010 - prednosti/slabosti

Okapi ::

Vprašanje za tiste, ki uporabljajo Office 2010 (po možnosti slovenski). Katere so najbolj opazne prednosti (in slabosti) v primerjavi z Office 2007?

O.

Mavrik ::

Daleč najbolj opazna pri meni je veliko uporabnejši in prečiščen vmesnik v Outlooku. Končno je recimo dobil tudi pogled, ki grupira emaile po pogovorih. Prav tako imajo ostali programi bolj izpiljene vmesnike (je pa res da jih ne uporabljam dovolj da bi lahko sodil za razlike v funkcionalnosti).
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Pri word in excel nisem opazil nekih bistvenih razlik.
Tako je!

Gandalfar ::

Data pivot v excelu 2010 je super :)

dunda ::

Vmesnik je nekoliko bolj uporaben. Precej je sprememb na področju varnosti in ti v podjetju neuki uporabniki malo težje zagrenijo življenje.
Od drobnarij pa mi je všeč, da sedaj v Outlooku 2010 lahko brišeš priponke iz emaila kar z desnim kliknom na priponko - četudi si v seznamu emailov. Prej si moral posamezni email odpreti, da je bila na voljo ta možnost.
https://www.kacnje.eu

noraguta ::

mnja no , outlook je fajn , samo pogrešam praznenje mape v stilu windows live maila. onenoteu pomoje manjka soliden d'nd , ms office document imaging manjka tko , da se je kar majhen problem boriti z multipage tiffi. pa operi morm dodat , da namest v interne notese kopira v onenote sam to je problem opere ne on.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

ToniT ::

Izboljšan Outlook, velikanski napredek v Excelu (kot je omenil Gandalfar) in Accessu.

noraguta ::

dobr access so zjebal z dbase podporo. kva hudiča je to tolk težko nardit. navečji zajeb je pa , da aplikacija odleti. mislm to ni niti polizdelk.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

ToniT ::

Kaj pa je narobe s dBase podporo? Meni dela vse OK! In delam za velikanskimi števili zapisov.

noraguta ::

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mercier ::

Outlook imam nastavljen, da pobira le glave sporočil (POP). V nižjih različicah sem označil za prenos več prejetih sporočil (glav) naenkrat, v 2010 pa pri več označenih elementih ne dobim na meniju te možnosti.

Mercier ::

Sori, pozabil sem omenit, da ni več te možnosti v priročnem meniju (desni klik). Gor na ribbonu se da poklikat, pa (ctrl+alt+m) naredi posel, ampak desni klik je bil bolj uizi.

System ::

Prednosti ziher so :) Tako kot je razlika med Win 7 in XP.

dronyx ::

Gandalfar je izjavil:

Data pivot v excelu 2010 je super :)

Misliš Power Pivot?

Baje zadeva zna delati z milijoni zapisov, ki so lahko iz različnih podatkovnih virov in to v Excelu 2010.

rognaj ::

Outlook 2010 - po defaultu se ne da popravljati priponk (word, excel) - dobiš mail z dokumentom, kjer moraš nekaj popraviti in vrniti nazaj. Outlook 2007 je še omogočal, da si v word/excel-u enostavno odprl priponko in popravil, shranil in vrnil nazaj. 2010 pa odpre samo read-only. Kao security... Rešitve obstajajo, vendar...

Mercier ::

Zaenkrat sem ugotovil, da office 2010 naložen preko click-to-run ne deluje s software restriction policy na disallowed (windows in program files mapi izvzeti) vsaj na windows XP. Nisem se še kaj dosti s tem ubadal. Se priporočam.

Obožujem situacije, ko MS ni kompatibilen sam s sabo. :(

Update:
Običajno naložen office na windows xp (+ zgoraj opisane nastavitve) dela BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 2019 je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4416610 (6125) sbawe64
»

Izšel Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5229631 (25784) s1m0n

Spajanje dokumentov za pošiljanje po emailu kot priloga

Oddelek: Pomoč in nasveti
82419 (2290) Ziga Dolhar
»

Office 2010 prihaja maja

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
389214 (6948) mtosev
»

Office 2010 beta javna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
559445 (5524) Ashrack

Več podobnih tem