» »

PS/2 miš

PS/2 miš

Mad max10 ::

Imam obnovlen PC, sistem XP. Ko sem priklopil PS/2 miš, se ni nič zgodilo-ne dela. Grem v nastavitve in vidim, da sploh ni gonilnikov za PS/2 miš. Vprašanje. Kako dodam gonilnik za PS/2 miš? USB miš dela.
Hvala za odgovor.

LP

paljer ::

PS/2 miš moraš vklopit preden zaženeš računalnik.

KoMar- ::

Jp. Pa nobenih gonilnikov se ne dobi, ker je zadeva praktično built-in.

Mad max10 ::

Hi

Miš je bila vkloplena pri zagonu. Ko sem gledal za driverje, jih ni bilo za PS/2. Na drugem računalniku so prisotni in tudi PS/2 miš dela. Torej, kako dodam diverje za PS/2 miš?

LP

Cold1 ::

Ali ti deluje storitev za zaznavanje nove strojne opreme? Nekateri programi za "optimizacijo" Oken jo namreč radi izklopijo.
Skrbniška orodja - Services - Lupinsko prepoznavanje strojne opreme

Po vsej verjetnosti imaš PS/2 vhod onemogočen v bios-u, če ne, si miško morda dal v vhod za tipkovnico, lahko pa tudi, da imaš delno okvarjeno matično ploščo oziroma PS/2 controller na njej.

Opomba: če bi Okna zaznala strojno opremo bi samodejno namestila gonilnik zanjo ali te pozvala, da ga namestiš sam.

Mad max10 ::

Cold1 je izjavil:

Ali ti deluje storitev za zaznavanje nove strojne opreme? Nekateri programi za "optimizacijo" Oken jo namreč radi izklopijo.
Skrbniška orodja - Services - Lupinsko prepoznavanje strojne opreme

Po vsej verjetnosti imaš PS/2 vhod onemogočen v bios-u, če ne, si miško morda dal v vhod za tipkovnico, lahko pa tudi, da imaš delno okvarjeno matično ploščo oziroma PS/2 controller na njej.

Opomba: če bi Okna zaznala strojno opremo bi samodejno namestila gonilnik zanjo ali te pozvala, da ga namestiš sam.


Ja, tudi mene skrbi, zakaj me sistem ne opozori na novo strojno opremo oziroma zakaj sam ne namesti mankajoče.

LP

Cold1 ::

Poglej torej, če ti teče storitev Lupinsko prepoznavanje strojne opreme, če je PS/2 omogočen v Bios-u in če si dal miško v pravi vhod; barvno so označeni, miške imajo zelenkastega, tipkovnice pa vijoličnega.

Mad max10 ::

Hi

PS/2 tipkovnica dela OK. Miš pa ne. Torej je v Biosu omogočen PS/2. Miš je v pravem PS/2 vtičnici.
Pri avtomatski prepoznavi strojne opreme pa PS/2 miške ne prepozna in mi tudi pri ročni dodaji strojne opreme ne da možnosti za PS/2 miš.

LP

Cold1 ::

Hm, jaz bi za vsak slučaj vseeno pogledal v Bios, ampak če se matična pl. in miška ne razumeta pač kupi novo miš (na USB vodilu, na katerem so dandanašnji vse) za kakšnih 5 Evrov, ali pa si pri kakšnem prijatelju sposodi drugo.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB miš "zmrzuje"

Oddelek: Pomoč in nasveti
102215 (1603) xyxyxyxy
»

zakaj miska ne deluje??

Oddelek: Strojna oprema
387344 (6630) ecstasy
»

Miš ne dela (ne USB, ne ps2...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171953 (1779) tj6000
»

Optična Miška

Oddelek: Strojna oprema
221159 (946) Blisk
»

USB ali PS/2?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101315 (1135) andrej

Več podobnih tem