» »

Iščem telefon, nujno

Iščem telefon, nujno

koro13 ::

Dan!
Pišem vam v zvezi, saj iščem nov telefon!
Iščem predvsem telefon na dotik, ki ima dobre zvočnike, 3.5mm vtičnico za slušalke, bluethooth, WI-FI, GPS..
Cena v prosti prodaji tam okoli 300E
Zanima me predvsem Nokia x6..
Predlogi?
LP
  • zaklenil: bluefish ()

popster ::

mislim da je 3.5mm vtičnica še najbolj redka stvar, tko da najboljše da dobiš seznam telefonov ki to imajo..

geniuus ::

samsung wave? ima tudi super amoled zaslon;)
cena v prosti prodaji okoli 380EUR

koro13 ::

Hm...
Mogoče, vendar se bolj nagibam k Nokii.
LP

koro13 ::

Hm...
Trenutno razmišljam touch zaslon, Nokia x6, samo kje bi lahko v prosti prodaji kupil 16GB ali podobno.
Na telefone se kar spoznam, ampak sedaj iščem res nekaj bolj glasbenega. Sedaj si lastim Samsung Omnia pro b7330, ampak.... windowsi sucks..Res
No uporabljam pa starega Iphona 2G, ki si že zasluži počitek.
Android je res napreden vendar...
Nokia je dokazana da dolgo zdrži, zanima pa me št. aplikacij glede na Symbian.
Želel sem kupiti C6, pa jo bo kupil oče..
Mogoče HTC Wildifre, vendar je tehtnica ja strani Nokie.
LP

Elemen_T ::

Dva meseca nazaj sem kupoval telefon in preštudiral ogromno review-ov;
en res res res dobronameren nasvet. Ne kupuj nokie x6, ker je počasna!!! Mogoče se kdo ne bo strinjal ampak, če iščeš dobro odzivnost in hiter telefon išči drugje! Enako je s C6.

HTC Wildfire je za svojo ceno v nižjem razredu pametnih telefon zlo solid in če te ne moti nižja resolucija in nekoliko slabša vidnost v sončni svetlobi, go for it. Luštn telefon in ljudje so z njim zadovoljni.

Jest sem sicer nabavu Samsung Wave in sem totalno navdušen - ampak nimam potreb po milijon aplikacijah in mi zadošča telefon z dobrim fotkičom, mp3 predvajalnikom vsestransko funkcionalnostjo. Prevsem pa sem iskal robusten touch telefon z zaslonom ki je dejansko kvaliteten in dela tko kot more. Če me kej raspizdi na touch telefonih je pa to slaba odzivnost, kaj ti bo pol tač če te nonstop spravlja ob živce, ko niti normalno ne moreš natipkat telefonske številke.
V glavnem izogibaj se Wave-a in Bade če imaš željo po extra aplikacijah - če je nimaš pa - SHIP IT!
Toj to kar vem iz prve roke bluzil pa naum :)

koro13 ::

Hvala :)
Kaj pa kaj podobnega, kdaj pride Nokia N8?
HTC wildfire...Hm to bi lahko bilo.
Ker jaz pa aplikacije je nekaj zelo sorodnega, glih zato pa se bom raje izognil Wave. Škoda, je mogoče bi se dalo rešiti kaj glede hitrosti X6-stke.
Samsung me je 1x-krat že razočaral, zato nisem ravno navdušen. Do sedaj je bila polovica mojih telefonov Nokia tako, da bom počakal..
Kaj pa N97 - N97 mini..
Je dražja, kako se obdrži?

CleanPower ::

samo stran od nokije.

koro13 ::

Zakaj, slisal sem, da se veliko ljudi pritožuje nad Symbianom.
Meni je rvedu.
Kaj tebe moti?
Zakaj se naj po tvoje odločim?

Elemen_T ::

Baje je na N97 mini obupno loša baterija, če velik prcaš telefon si ga nasanku. Pravijo da je tudi S60 v primerjavi z androidom tudi kar precej okoren OS.
Men se zdi da se zadnje čase na trgu mobilnih telefonov dost zadev spreminja - Nokia ni več to kar je bila in touch tehnologije niso razvili in pokoristili v taki meri kot drugi proizvajalci. Recimo Samsung se ful dviguje in definitivno se je kvaliteta glede na starejše modele zelo izboljšala.

CleanPower ::

iphone, android, mogoče bada, to je to

kitara8 ::

vzemi mojega samsung s8300 ultratouch (8mp, super amoled zaslon, ultratouch{tipkovnica in še touch zaslon} gps,bluetooth)
nima pa wi-fi ja, in tudi posebno luknjo za slušalke ima, imam pa tudi adapter, tako da to ni problem

prodam za 130EUR ali menjam

če želiš.
Drugače ti pa prelagam samsung s ali pa htc desire
Osebno sem bil razočaran nad SE vivaz-om, ampak če te symbian ne moti potem je kul izbira

Kar se tiče samsung wave- ima gnil os Bada... nimaš kaj dosti aplikacij zanj

Iphone 3 je super zadevica prav takko 4 samo to je višji cenovni razred.

SE xperia je tudi zakonn.

edit: aja pa Nokie so jajca, vsaj touchi... edin dober je n97 za moje pojme,
sicer pa nokija owna bolj telefone s qwertz tipkovnico. te so pa zakon... ampak spet ima večina Symbian

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

koro13 ::

Bom razmislil, Nokia ne res kvaliteta ampak touchscreena res niso kaj naredili.
Samsungi so kar nekoliko izg. vrednost ampak to je le Galaxy S, 3, 5...
@ncop1
Ne sem razmisljal ultra touch, vednar me nekoliko ne privleči.
Baje moraš nekaj lagfixat(ali kako se že reče) pri Samsung Galaxy S.
Kje pa s telefoni cenejši glede proste prodaje?
Kaj pa HTC?

zigapotok ::

Če te zanima cena Nokie N8,ali pa drugih telefonov si oglej tole:
http://www.mobisvet.com/

Zgodovina sprememb…

Elemen_T ::

gnil os Bada

Bada ni gnil os, nasprotno, super je, hibrid med androidom in iphoneom z nekaj svojevrstnimi lastnostmi. Clean, simple & useful. Samo aplikacij manjka, to pa drži.

kitara8 ::

ja sory k sem se tko izrazil, drugače načeloma nimam nič proti Bada os-ju ampak imam pa veliko čez njene razvijalce. Če bi bedaki naredil vsak 3x toliko aplikacij bi pa mogoče povpraševanje po njihovijh telefonik kaj narastlo.

No sam os je ubistvu dokaj kul, ampak kaj ti nuca os brez aplikacij :/

koro13 ::

Torej gledal sem Vivaz in pa Vivaz pro...
Xperia mini pro me ne privlači!
Zanima me kako se kaj obneseta Vivaza.
LP
Seveda je Nokia v špilu :)

Elemen_T ::

ja vem, da nisi tko mislu, ampak napišem zato, ker se mi zdi pomembno za tiste, ki tu iščejo nasvete. V glavnem je itak stvar prioritet - jest osebno rabim telefon za klicat, slikat, poslušat muziko, todo, koledar, za mejle in web, občasno gps. Vse ostalo? Ne nucam. In se mi zdi da veliko ljudi nima potreb po dodatnih aplikacijah in če telefon po svojih danih lastnostih omogoča določen nabor funkcij je to to.

In ja, se strinjam razvijalci bade so OBUP. P

Vivaz šteka. preberi kakšen review.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

koro13 ::

Ja sem prebral, jaz najbolj potrebujem telefon:
Klicanje
Slikanje
Budilka
Seveda tudi poslušanje glasbe
Wlan - internet
Tudi igre-.....
GPS!
Ja osnovne funcije, ampak nekaj kar se res ne bo zatikalo, ker drugače je za popizd.....
No uglavnem so možni kaki patchi za Npkie, mama ima E52, pa dela vredi...
No bom pogledal Wave(samo bada in samsung skupaj kako kaj prinese)
SE me je razočaral v osnovi, mogoče res z Navadno ixperia.
Pri samsungu (mojem omnia pro), so želeli za nizko ceno veliko, kar je čista polomija, štekanje, slaba odzivnost...

kitara8 ::

vivaz pro ne poznam, je pa ko sem ga gledal v salonu v BTC-ju razpadel(ekran je padel proč od tipkovnice)

za vivaza pa lahko rečem da mi ni všeč Symbian... pač vsak ima svoj okus, nekaterim pa je zelo všeč ampak pač odvisno od človeka. Je malo precenjen po mojem.

edino kar je res dobro je fotka in kamera (HD) pa še to se ob slabi svetlobi ne obnese preveč dobro. Posnetki imajo premalo fps zato malo preskakije čeprav je dobra kvaliteta.
še ena slabost je ekran, meni ni všeč ker ne prime kot bi moral in tudi zelo slabo se vidi na njega kadar je na svetlobi. (poleti na plaži ne boš nič videl)

ima slabe budilke ne da se nastavit po dnevih (ali nekaj takega)

osebno bi raje kupil kaj drugega

koro13 ::

Vem za vse kar si povedal.
Bom šel ju3 v trgovino in malo povprašal...
Bomo videli

kitara8 ::

no povej poj kaj si kupil pa mal sprobej pa povratne infovrmacije posreduj da vidimo kako in kaj

mailer ::

Nekateri ste napisali samo stran od Nokiem, drugi da so imeli vsi telefoni Nokia slabo odziven zaslon na dotik. Mogoče se je pa to res izboljšalo.
Del testa revije Connect o novi nokii N8.

Odzivnost zaslona na dotik je brezhibna. Drsenje po imeniku, pisanje besedil (polna qwerty tipkovnica je na voljo samo v ležeči legi telefona), igranje iger ... Pomanjkljivosti nismo našli, prav tako ni nikakršne potrebe po stylus pisalu iz časov Nokie 5800.

kitara8 ::

lepo bi blo če bi se... potem se mogoče celo vrnem k nokii

koro13 ::

Ja, kdaj pa naj bi predvidoma prišla nokia N8, E7?
Mene vseeno privlači x8, jo ima prijatelj in pravi da je vredu, kje bi lajhko dobil 16GB model???
Trgovina?

BladE_ ::

Sploh ni važna firma, ker konec koncev imajo vsi telefoni dele od istih proizvajalcev. Izberei si nekaj z androidom, nebo ti žau!

koro13 ::

Kaj priporočaš z androidom?
Kaj pa Bada, koliko je aplikacij in GPS programi?
Kateri telefon priporočaš.
Pri moji omni pro bom res znorel prav tako IPHONE 2G, tako,da morem hitro menjat.

kitara8 ::

aplikacija za bada je enih 1000 recimo za GPS ne vem verjetno je samo ne za slovenijo
android : htc desire je dobra izbira

android je ras majka, jaz v tem vidim prihodnost

CleanPower ::

kaj pa je narobe z iphoneom 2g?

M-XXXX ::

CleanPower je izjavil:

kaj pa je narobe z iphoneom 2g?

Heem če so v Igri razni Android telefoni, vsaj malo višjega razreda nima Iphone (2g) tukaj nič za iskat :)

CleanPower ::

zakaj ne? saj je zelo veliko aplikacij zanj. m-xxxx kaj pa praviš na 3G, je dosti boljši?

koro13 ::

Iphone je res beda, no uglavnem vsaj 2G.(Dvojko ti lahko prodam če rabiš)
Kaj pa pravite na telefon Samsung galaxy 3 galaxy 5, kateri je boljši. - sta to res takšen cheap?
Zdaj pa resno, kaj pravite kje lahko kupim Nokio X6 16GB???

kitara8 ::

če hočeš dobro fotko pozabi oba od njih... vzemi raje kaj z 5mp+ fotko. 3.2 niso ravno neki hudi posnetki. 5mp je pa že kul. da o 8 in 12 sploh ne govorim ;)

koro13 ::

Vem, res en cheap.
Bom pogledal za Vivaz ter x6, drugače pa na N8 ali pa e7 počatak...Pomogoče pride v poštev Wave in pa n97

martincek1 ::

Na bolhi dobiš 2 meseca star HTC Desire za 300EUR. Za par 10EUR več pa skoraj novega. Mislim, da je to Best Buy, v kolikor nisi striktno proti Androidu in malo rabljenemu telefonu.

koro13 ::

Bi bilo za razmislit, vendar bi raje nekaj popolnoma novega, katerega meseca je pribl. izšel Desire?

clancy ::

Desire je izšel marca 2010.

kitara8 ::

to je dost novo... vsi 2010 modeli so zakon.

koro13 ::

;)

Kaj pa bada navigacija, je že zunaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koro13 ()

denabiker ::

kitara8 je izjavil:

ja sory k sem se tko izrazil, drugače načeloma nimam nič proti Bada os-ju ampak imam pa veliko čez njene razvijalce. Če bi bedaki naredil vsak 3x toliko aplikacij bi pa mogoče povpraševanje po njihovijh telefonik kaj narastlo.

No sam os je ubistvu dokaj kul, ampak kaj ti nuca os brez aplikacij :/


ti si bedak, če bi bil pameten, bi lahko programil pri njih in bi služil velike denarce, tako pa samo znaš srat po forumu in žalit druge, ki so 100 x bolj na nivoju kot ti, ko se obnašaš, kot da ti je foter neandertalec....

kitara8 je izjavil:

če hočeš dobro fotko pozabi oba od njih... vzemi raje kaj z 5mp+ fotko. 3.2 niso ravno neki hudi posnetki. 5mp je pa že kul. da o 8 in 12 sploh ne govorim ;)

ne piši bedarij, važen je senzor, ne pa megapixli, kaj ti nuca 12 mp, če imaš veliko šuma, popačenje, nerealne barve itd.

Zgodovina sprememb…

kitara8 ::

no moj telefon nima nobenga šuma in nič, slika je čista ko solza.

glede razvijalcev pa pač sory zame so bedaki ne glede na izobrazbo in na karkoli, pač ne vidijo da je prihodnost tega operacijskega sistema svetla samo če bodo naredili dovolj dobrih aplikacij zanj. Ker sam os sicer ni napčen ampak aplikacij pa ni prav veliko, vsaj ne uporabnih. in brez aplikacij os ne bo zaživel nikoli.

zakaj misliš da je android zaživel... kaj rečeš... ne zarad samega os-ja ampak zaradi pestrega izbora aplikacij

aja pa še to, če se ti zdi da smetim po forumu se motiš, samo človeku poskušam svetovati pri nakupu, kako se bo odločil je pa itak njegova stvar. smetenje ni moj namen in če se ti zdi da sem te na kakršen koli način ožalil, ali pa če se ti zdi da res smetim, potem se ti opravičujem.

povem samo osebno mnenje, če je pa tvoje drugačno ga pa povej, pripombe čez moje mnenje pa drugič obdrži zase.

edit: aja pa če ti misliš da si 100x bolj na nivoju od mene pač nisi, sory za moje pojme smo si vsi enakopravni, spoštujem vse od črncev, azijcev, biseksualcev, belcev do tebe. Če pa pač nimam enake izobrazbe kot ti še vedno ne pomeni da se lah postavljaš višje.

preber si človelove pravice....svoboda govora...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

koro13 ::

Prosim brez kreganja.
No torej še vaše mnenje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232695 (22368) LuGi
»

Mobitel do 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
476650 (5377) gregor
»

Najbolsi telefoni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5616152 (13472) amacar
»

SE Vivaz vs. Nokia X6

Oddelek: Kaj kupiti
143313 (3097) dmk
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929395 (5996) globoko grlo

Več podobnih tem