» »

Nastavitve zvoka

Nastavitve zvoka

knpy ::

Imam eno težavo z zvokom. Imam 5.1 zvočni sistem in zvočno kartico, ki ga podbira. Težava se pojavi pri gledanju filma, ko se ne sliši govor. Vse ostale stvari pa se slišijo zelo dobro. Težavo pa imam že v programu ki sem ga dobil zraven kartice in sicer ko preiskušam posamezni zvočnik, se oglasita samo sprednji levi in desni, zadnja dva woofer in center pa ne.
Prosim za nasvet

Enron x86 ::

Preveri, da so kabli od zvočnikov v dobrem stiku z zvočno kartico; včasih jih je treba kar močno pritisnit noter. Nato pa poglej še nastavitve operacijskega sistema (predvidevam da gre za Windows?), da je tudi tam nastavljen sistem zvočnikov 5.1 (control panel > sound and audio devices > speaker settings).

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

knpy ::

Sem ravnokar vse to preveril in je tako kot mora biti. Zanimivo se mi zdi to, da ob poslušanju glasbe center normalno dela, tako da se vokal super sliši. Ko pa poženem kaken film se pa ne sliši govora.

Lp

Enron x86 ::

Potem pa je narobe nastavljen predvajalnik filmov oz. kodek za zvok. Ko gledaš film, poglej spodaj v system tray, če ja kakšna ikona za nastavitev zvoka oz. preveri še nastavitve programa (pač da je vse nastavljena no 5.1, in na kloniranje zvoka, če je v stereeo obliki).

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

knpy ::

Ok velja. Najlepša hvala.

Lp

Zdaj sem poskušal v nastavitvah predvajalnika in se dal na stereo namesto na 5.1 in je sedaj vse OK.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knpy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
192746 (2497) MaticKregar
»

bass ne deluje oz. deluje ampak ne tako kot hočem

Oddelek: Zvok in slika
182932 (2226) CeSTbon
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016480 (10419) FlamE#7
»

Težave s 5.1 sistemom

Oddelek: Pomoč in nasveti
91333 (1218) cojss
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422531 (1469) franc3e

Več podobnih tem