» »

Težave ob zamenjavi VGA z DVI kablom

Težave ob zamenjavi VGA z DVI kablom

Jože078 ::

Namizje oz. kar celotno sliko mi je raztegnilo, tako da sedaj npr. celega namizja sploh ne vidim. Ko sem naprimer v levem zgornjem kotu namizja, ne vidim spodnjega roba in pa kar precejšnjega dela desnega dela celotne slike oz. namizja.
Izgleda nekako podobno kot npr. pri brskanju po internetu, ko v brskalniku ne vidite celotne internetne strani in se med branjem počasi pomikate navzdol. Le da je tu med drugim zadevo prav grdo raztegnilo po širini (no očitno tudi po višini slike, a po širini še bolj).
Najprej sem pomislil, da bo problem v resoluciji in sem počasi zmanjševal resolucijo. No, da je bila slika v redu oz. da je prišla celotna slika znotraj ekrana, sem moral resolucijo zmanjšati kar za precej, tako da so bile ikone že kar ogabno velike (poleg tega pa je bila višina in širina še vedno v nesorazmerju - slika je bila raztegnjena po širini).
Monitor je pa LCD 22" AOC F22+.

Jože078 ::

No pa mi je le uspelo - če bo imel še kdo podobne probleme, sem zadevo rešil v Control panelu od grafične kartice.
Še najlažja (in najdaljša pot za nas telebane) do tja:
Control Panel/Display/Settings/Advanced/GeForce/Start the NVIDIA Control Panel/Changed the signal or HD format/signal format HDTV


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako postaviti ozadje v CSS-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
314650 (4381) gnomee
»

PopTV PAL+

Oddelek: Loža
183646 (2955) Chessman
»

TV - skrite funkcije na daljincu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153973 (3482) zavajon
»

Črna robova pri načinu 16:9; LCD TV 30"

Oddelek: Zvok in slika
151850 (1614) joeblack
»

Intervju z razvijalci Windows XP Service Pack 2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
73542 (3234) Izi

Več podobnih tem