» »

Simulacija LAN-a

Simulacija LAN-a

Destroyers ::

Rabil bi nek light-weight programček, ki bi simuliral LAN na enem PC-ju, tako da bi se lahko povezal sam s seboj. V bistvu bi rad igral neko igro preko LAN-a na enem samem PC-ju. Glede poganjanja večih instanc hkrati ne bo problema...

Pa ne VMware-a, če se da. Rabim nekaj lahkotnega, ki je samo za ta namen.

Hvala!
...They wanna build the prison!...

robbe ::

Z 127.0.0.1 ne gre?

Destroyers ::

Kako to misliš? Da bi se preko 127.0.0.1 povezal nazaj nase?
V bistvu nimaš nobene izbire razen Internet mode ali pa LAN. Ne da se vpisovat IP-jev.
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

Destroyers ::

Ok, nobenemu se ne sanja...
Druga možnost bi bila povezava preko Interneta. Uspelo mi je hostat igro, ki je bila vidna tudi na vseh drugih instancah, ko pa se poizkusim povezat dobim NAT Negotiation Error. Ima kdo idejo, kako rešit ta problem?
...They wanna build the prison!...

ender ::

V Windowsih si lahko dodaš loopback adapter.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Destroyers ::

Sem ga dodal, izklopil vse druge protokole razen TCP/IPv4, nastavil IP na 10.10.10.10, Gateway 255.255.255.0 in pod advanced/wins tab izklopil NetBIOS over TCP/IP. Ko poizkusim povezat 2 instanci igre preko neta, ne dobim več NAT Negotiation Error-ja (napredek :P), mi pa napiše "connection to host timed out".

Sej ta adapter je bil mišljen za Internet mode in ne LAN ane?
Sem kaj spregledal, falil?

Ideas?
...They wanna build the prison!...

ender ::

Loopback adapter je samo software verzija loopback kabla. Karkoli pošlješ ven, dobiš nazaj.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Destroyers ::

Kako bi potem lahko rešil to zadevo?

Igra je Company of Heroes, P2P, je pa potrebna povezava z glavnim strežnikom dokler se igra ne začne (služi za zbiranje igralcev). Od trenutka, ko se začne, je pure P2P...
...They wanna build the prison!...

dbevfat ::

Lahko si dodaš poljuben adapter, ne samo loopback - VMWare in VirtualBox to naredita. Potem na tem adapterju določiš nek fixen IP. Druga opcija je dodaten IP na obstoječi adapter, tudi to se menda da. Google: windows add network interface, windows multiple ip addresses.
nvr2fat

Destroyers ::

Sem dodal še en IP na obstoječi adapter: 10.2.2.200/255.255.255.0, gateway 10.2.2.1 in spet dobim NAT Negotiation Error. Mogoče je treba še kaj naredit potem ko ga dodaš... ampak ne vem kaj :P
...They wanna build the prison!...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Misteriozni IP

Oddelek: Omrežja in internet
81909 (1709) Brane22
»

Win 7 routing dveh mrežnih kartic

Oddelek: Omrežja in internet
61529 (1425) Spc
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303129 (2253) just_a_cook
»

vista in dve mrežni kartici - problem

Oddelek: Omrežja in internet
62364 (2190) sosko1
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212211 (1900) tac

Več podobnih tem