» »

problem pri zagonu win7

problem pri zagonu win7

shinko ::

Pozdravljeni,

že par dni se soočam s čudnim problemom in sicer, ko imam računalnik ugasnjen par ur (čez noč) mi noče bootat v win 7. Enostavno se ustavi pri črnem ekranu in utripajoči črtici v zgornjem levem kotu. Problem rešim tako, da resetiram komp, grem v bios in v biosu takoj izberem save&exit potem pa dela normalno. Včeraj sem obnovil OS s sliko sistema windows, ki sem jo ustvaril takoj po sveži namestitvi OS pa ni nič drugače. Aja pa ta napaka se mi pojavlja samo zjutraj, ko je komp ugasnjen čez noč. Če sedaj resetiram komp bo bootal normalno. Mi lahko kdo svetuje, kaj naj storim.

OS: Windows7 Professional x64 (original iz MSDNAA)
CPU: AMD Phenom II x4 940
MB: Asus M4A78
GPU: ATI HD4870 1GB
RAM: OCZ gold XTC 4GB
HD: WD black 640GB

Hvala za pomoč.

celk ::

Ugibam: Morda je slaba baterija za BIOS? Ko računalnik zjutraj vključiš, BIOS ni prav nastavljen (default, ki ni pravi za tvoje komponente), ob naslednjem zagonu pa se avtomatsko ponastavijo določeni parametri (frekvence, diski, ...) in sistem se lahko pobere do konca. Poskušaj zamenjati gumbno baterijo na MB, če nimaš že kondenzatorja.

shinko ::

Menjava baterije je rešila problem.

Hvala!

BlueBerry ::

Pozdravljeni s programom
windows 7 manager sem optimiziral racunalnik. Sedaj se ne prige vec. Pri zagonu mi napise A: disk read error occurred
Spodaj pa se press ctrl alt delete to restart.

Kot kaze mi je pri optimizaciji izbiralo nek file potreben za zagon. Poizkusal sem ze z windows 7 startup repair pa ni pomagalo.
Upgrade ne pride v postev, ker se mi windows ne prizge.


Kako bi naredil zagonski disk za windows7 ? HVALA LP
l

Zgodovina sprememb…

M@73Y ::

Moje hitro mnenje: v kolikor imaš floppy disk, poglej če nimaš slučajno v njem diskete. Druga možnost je da v BIOS-u postaviš floppy-je na disable. Tretja - poglej boot prioriteto v BIOS-u.
..jump into psytrance tunnel..

BlueBerry ::

Disketne enote nimam v rac. boot pa imam prvo IDE disk druga CD kar uporabljam trenutno. Disketnik je onemogocen.

Morda lahko poves kje dobiti startup oz. bootable w7 file, da bi samo zapekel na disk in prisel v winse iz cdja ce je to mozno?

Duhec ::

@BlueBerry, si kaj spreminjal boot zaporedje v Cmos nastavitvah Biosa ? Če imaš vtaknjen USB ključek/disk ga izštekaj in ponovi start.
Če si že naredil Startup Repair potem imaš Win7 boot inštalacijski DVD kar je dovolj za prve ukrepe.
Torej boot z Win7 DVDja, Repair your comp ..., da prideš v System Recovery menu, izberi Command Prompt in tam izvedi:
chkdsk C:/r
(C: = particija kjer je boot/sistem. Če imaš samo eno particijo je to C:, (D: zasede cd enota). Če imaš več particij lahko izvedeš več CHKDSK ukazov in menjaš sintakso za črke C:/r , E:/r , F:/r ...
Ko konča (dela kar nekaj časa, odvisno od velikosti diska), odstrani DVD, odtipkaj Exit za izhod in Restart ter upanje, da štarta.
Če ni uspeha lahko poizkusiš v Command Promptu tudi:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot

Spet Exit za izhod in Restart ter upanje, da štarta.
Poročaj.

BlueBerry ::

Hvala bom poizkusil tudi to.


Sicer pa sem s pomocjo teh korakov http://www.tomshardware.co.uk/forum/250... oz. s korakom 5. prestavitev jumperja na MASTER prišel v winse in sedaj vse vredu dela. Res čuden problem.

Duhec ::

Čudno je to, da ga že prej nisi imel na master. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIN 7, boot sector, 2 diska, SSD brez boota

Oddelek: Operacijski sistemi
8767 (632) konspirator
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514040 (3206) MasterKiD
»

Kopija diska z errorom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6793 (659) StajercSSS
»

Blue Screen error

Oddelek: Pomoč in nasveti
61121 (918) F-22
»

Občasna "A disk read error occurred" napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
82265 (2100) B_Weeed

Več podobnih tem