» »

openSUSE 11.3 problem

openSUSE 11.3 problem

franbe ::

Živjo!

Imam sledeč problem ko hočem naložiti pakete z pomočjo install/remove programs mi javi napako: install of package (mesto datoteke) failed.

Poleg tega pa me zanima še kako bi lahko videl datoteke iz windowsow ki so nameščeni na drugi partjici na istem disku.

Hvala za pomoč.

CCfly ::

Mislim da imaš pri neuspešni namestitvi možnost pregledati, kakšen je vzrok za napako (pregled logov). Vzrok je najverjetneje manjkajoč paket, ki ga tvoja aplikacije potrebuje, vendar v opensuse repozitoriju ne obstaja. Za kateri program pa gre ?

Če odpreš pregledovalnik datotek bi moral imeti na levi strani pod "Places", poleg ikon "Home", "Network", "Root", "Trash" tudi ikone, ki ponazarjajo druge diske in particije v sistemu. Če teh ni poglej na "Root"/media/.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

franbe ::

za vse pakete.

CCfly ::

Gre za novo (še ne poupdatano) namestitev OpenSuse-ja ? Morda bi ti pomagalo naslednje:
- Zapri Updater Applet (kameleonova ikona na desni strani v toolbaru).
- Pojdi v Yast ("Start" -> Computer -> Yast), Install or Remove software packages.
- Configuration -> Online Update ...
- Namesti vse posodobitve.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

franbe ::

poupdatano??

franbe ::

screenshot napake:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

CCfly ::

Kaj vidiš če obkljukaš "Show details" ?

Kako izgleda seznam repozitorijev v Yast -> Software -> Software Repositories ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

mangaldar ::

franbe je izjavil:



Imam sledeč problem ko hočem naložiti pakete z pomočjo install/remove programs mi javi napako: install of package (mesto datoteke) failed.


To je malo verjetno, a vendar; imaš mogoče root particijo polno zasedeno?

Lahko poskusiš še v konzoli kot root:

zypper refresh
zypper update


franbe je izjavil:


Poleg tega pa me zanima še kako bi lahko videl datoteke iz windowsow ki so nameščeni na drugi partjici na istem disku.


openSUSE običajno priklopi Windows particije pod (root)/windows/ Če v tej mapi ni nič, verjetno particija ni priklopljena (mountana).

To lahko urediš v yast -> Partitioner. Tu najteš windows particijo: FS type bo imela NTFS ali FAT. Nanjo klikneš z desnim gumbom -> edit -> Mount partition -> Mount point: /windows/C (D, E...). Pazi da je izbrana možnost "Do NOT format partition" -> Finish -> Finish.

franbe ::

Nekako mi je ratalo uštimat da mi paketi delujejo.
Sedaj me pa še zanima a se bi nekako dalo dodatii kdeju še gnome da bi lahko pod vrsto seje izbral katero namizje bom uporabljal.

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenSUSE pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
11850 (743) Redorange
»

openSUSE

Oddelek: Pomoč in nasveti
281672 (1487) Jst
»

Mandriva linux 2010 - se ne boota po namestitvi popravkov

Oddelek: Operacijski sistemi
251541 (1256) Icematxyz
»

[OpenSuse 10.1] Apparmor, Yast in kernel problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
81304 (1196) imagodei
»

Suse 10.0 - Kaj z njim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
536324 (4547) kriko1

Več podobnih tem