» »

matematika - nujno!

matematika - nujno!

lolnub ::

pozdravljeni
a mi lahko kdo razlozi kako naj resim to nalogo? rabim nujno - se danes

M-XXXX ::

Majčken počak, sam da še eno drugo malenkost naredim :)

edit: 1466m

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

M-XXXX ::

No še razlaga če ti ni jasno:
nalogo potrebuješ razdelit na 2 dela. Za prvi del imaš vse podatke, za drugega pa ti manjka dolžina.

Za prvi del so podatki sledeči:
24 delavcev, 23 strojev 14 dni po 7h na dan. Te podatke med sabo zmnožiš in zveš koliko ur se je vse skupaj delalo blago: zmožek pride: 54096h.

Potem pa so podatki za blago, ki znašajo:
1800m, širine 12cm= 0.12m ter debeline 1.2mm kar je 0.0012m.
Zračunaš volumen blaga (koliko so ga naredili) in dobiš 1800*0.12*0.0012= 0,2592m3


Potem pa deliš volumen blaga z delovnimi urami in dobiš koliko blaga izdelajo v eni uri in to nanese 4,79e-6

Drugi del podatkov:
12 delavcev, 34 strojev, 18 dni po 8h nanese 58752 delovnih ur.
Pri blagu pa imaš podatke x dolžina krat 0.08m širine ter 0.0024m debeline.


Zdaj pa menda znaš ven dobit dolžino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

lolnub ::

Hvala za odgovore, ampak mi delamo čisto drugače.. Pač neki se moraš vprašat.. pa ene puščice gor al pa dol risat, pač če je sorazmerno oz. premosorazmerno. Jst znam zračunat sam če je takšen račun kakor ta, ker je malo daljši je tezje in nimam blage veze ^^

M-XXXX ::

lolnub je izjavil:

Hvala za odgovore, ampak mi delamo čisto drugače.. Pač neki se moraš vprašat.. pa ene puščice gor al pa dol risat, pač če je sorazmerno oz. premosorazmerno. Jst znam zračunat sam če je takšen račun kakor ta, ker je malo daljši je tezje in nimam blage veze ^^

Hmm, če se gre za matematiko jebeš postopek, važen je rezultat:P

technolog ::

To pa ni težko. Izračunaš najprej koliko skupaj maredijo m3. Potem zračunaš koliko m3 naredi en delavec v eni uri. Nato samo pomnožiš koliko je novih delavcev in koliko je ur....

Zgodovina sprememb…

Jebac18 ::

no bom kar sem napisal zanima me kje bi dubu rešitve od jesenske mature(poklicna) matematika ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jebac18 ()

technolog ::

Ne še... Dokler ne bo poskusne mature (ta je tradicionalno jesenka), pa še potem boš moral kake pol leta čakat.

Jebac18 ::

aja ker kolikor vem bi mogl bit zdj jesen objavljeni ... drugac pa poskusna matura je marca

technolog ::

Kaj ni jasno? Letošnja poskusna matura je kar jesenska od prejšnjega leta, kar pomeni da je še lep čas ne bo gor.

whatever ::

Odgovor: Če delajo pri Vegradu, ne nardijo nič, ker ne dobijo plače.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Jebac18 ::

bom kar sem napisal nekaj me zanima jst sm padel matematiko na jesenski poklicni maturi in kaj če tudi zdaj ne naredim seveda ne računam na to samo sprasujem ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Harvardovo gručo zlorabili za rudarjenje kriptovalute

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1010801 (7820) zee
»

Kemija matura 2012

Oddelek: Šola
61373 (1060) nincaaa
»

poskusna matura 2011

Oddelek: Šola
182985 (2213) ZaLoMaT
»

Statistika - Kdor išče ...

Oddelek: Loža
402273 (1252) sverde21
»

ZG na Maturi 2004!

Oddelek: Šola
191891 (1453) ganzi

Več podobnih tem