» »

Not enough resources pri 4 GB?

Not enough resources pri 4 GB?

«
1
2

k4vz0024 ::

Imam 4 GB pomnilnika, Win 7, nVidea 7600 GT. Klub temu, da imam 800 Mb prostega pomnilnika se pojavi sporočilo "not enough resources". Sprva sem menil, da je problem v 2 GB, pa sem kupil 2 x 2 GB. Sicer je nekoliko boljše, ker se sporočilo pojavi kasneje. Je imel še kdo takšen problem in kako ga je rešil?

Tx

WarpedGone ::

Grizejo te grdi detajli zasnove OS.
Laufaš kak "poseben" softver?
Zbogom in hvala za vse ribe

Tr0n ::

Kdaj se ti pojavi to sporocilo, kaj vse se ti starta ob zagonu sistema,...? Not enough resources se ne pomeni, da imas premalo pomnilnika.

k4vz0024 ::

Štos je v tem, da se to pojavi po 6 urah delovanja računalnika.

Pogosto se to dogaja pri downlodanju podcastov z Media Monky in uporabi Officov 2003.

Krivim grafično, ker se zgodi, da po 12 urah vrže v način 640 x 480. Sem updajtal gonilnik pa je za nekaj časa dobro, pol se pa spet pojavi isto.

No pa še Lisico 3.6 uporabljam z 180 zavihki:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Tr0n ::

Potem pa ni cudno. :)

k4vz0024 ::

A to , da uporabljam Lisico?

misek ::

Verjetno je mislil 180 zavihkov ;)

k4vz0024 ::

Potem bi kmalu nastopile težave, tako pa šele po nekaj urah.

jRk0 ::

pa ni lisica, ampak rdeci panda, pa kaj ti bo 180 zavihkov?=)
You fuck up once, you loose two teeth.

WarpedGone ::

No, pa si ga našel.
Zbogom in hvala za vse ribe

k4vz0024 ::

Da lahko komentiram teme na Slo-tech:)

ABX ::

32 ali 64 bit?

32 bit ima še dodatne omejitve pri ramu, ko samo to da ne prebere 4GB.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

noraguta ::

eh sej mu ne zmankuje pomnilnika. prej kakega druzga resourca. http://blogs.technet.com/b/markrussinov...
bi blo dobr začet gledat
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Matev ::

Da lahko komentiram teme na Slo-tech:)


0,5 sporočil na dan...

Tr0n ::

Po mojem mu to FF napise, ker je bugast pa ne zmore pohendlat 180 tabov. :)

k4vz0024 ::

Hm, zadeva je taka, da je to pogosteje, če downloadam file s podcasta.

Duhec ::

Mogoče je kaj v povezavi z navideznim pomnilnikom. Ti ga sistem avtomatično dodeljuje/spreminja ali imaš fiksnega ?
Če se prijaviš kot en drug user ali je problem podoben ?

k4vz0024 ::

Misliš glede Swap fila? Mam nastavlenega na 8 GB.

ABX ::

Če imaš 32-bit sistem, posamezna aplikacija ne bo znala uporabit več kot 2GB rama.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

k4vz0024 ::

Sistem je 32-bitni. Ampak velikost fajlov je tam okoli 300 Mb.

Zurbum ::

Nek proces ti verjetno ne zapira handlov za sabo.
Poglej v task managerju pri vseh procesih št. handlov in threadov.

ABX ::

k4vz0024 je izjavil:

Sistem je 32-bitni. Ampak velikost fajlov je tam okoli 300 Mb.


Irilevanto, pomembno je koliko rama kuri posamezni proces.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

k4vz0024 ::

V task managerju je pod System odprtih 4650 Handles-ov in 203 Threadsov.

Odzivnost sistema je komaj kaj slabša.

FF porabi 384 Mb, Handles-ov je 742, Threadsov pa 35.

Prostega pomnilnika je 850 Mb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Zurbum ::

To je ok. Si obkljukal, da ti prikaže procese vseh userjev?

k4vz0024 ::

Show processes from all useres... da

Zurbum ::

Če ti noben process ne kuri handlov, bo najbrž kaj drugega.

k4vz0024 ::

Je možno da ima 7600 GT z 250 Mb premalo ponilnika in da bi to vplivalo na resources?

Zurbum je izjavil:

Če ti noben process ne kuri handlov, bo najbrž kaj drugega.


Kdaj se pa šteje, da kuri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Zurbum ::

kot "kuri" sem mislil process, ki jih za sabo ne zapira. Tak process bi videl z kakšnimi 20000+ handli.

Kdaj pa se ti to sporočilo pojavlja?

k4vz0024 ::

Odvisno, vendar pa je najpogosteje scenarij tak: npr. po 4 urah se pozna na odzivnosti sistema, kar se kaže v izrisovanju okna in menujev (roll-up), npr. pri FF. Po 12 urah Start up meni komaj še reagira na klik, potem včasih izgine slika ali pa vrže v 640 x 480. To se dogaja po posodabljanju baz antivirusnih programov Zone Alarm, Spy boat and reasrch, po downlodanju z Media monky. Poleg še teče Word 2003 in FF pa VLC.

Problem pospeši še skeniranje z temi antivrusnuimi programi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

WarpedGone ::

Katero verzijo FF maš?
Starejše verzije so ble totalno smotane glede handlanja/sproščanja/fragmentacije RAMa. Ni izključeno, da so novejše enako smotane, ne uporabljam več tega...
Zbogom in hvala za vse ribe

k4vz0024 ::

FF 3.6.2 zaradi slovenskega črkovalnika:)

Pa še to, tudi če zaprem vse programe se komaj kaj pozna na odzivnosti. Pomaga samo restart.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Stvar je bizarna. Sem pričakoval, da bo zaradi 4 GB problem rešen, pa ni...

Da bodo nastopil težave me opozori nepravilno izrisovanje Xirrusov Wi-Fi monitorja, ki je namizni gadget...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

mn ::

Glej, na 32 bitnem sistemu imajo uporabnikove aplikacije SKUPAJ maksimalno 2 GB pomnilnika na voljo. Ravno tako pa je tudi vsaka posebej omejena na 2 GB! Druga 2 GB sta rezervirana za sistem. Torej je možno, da imaš še vedno prost pomnilnik, ki ga pa tvoja aplikacija ne more izkoristiti.

Več o tem na 3GB switch na windows XP

Vendar pa se da windowse prepričati, da uporabniku dodelijo 3GB. Hiter search na internetu je našel tole za windows 7: Enabling 3GB switch on Windows Vista™ or Windows 7

Če pa želiš optimalno izkoristiti vseh 4 GB pomnilnika pa si inštaliraj 64 bitno verzijo operacijskega sistema. 32 bitno OS-i imajo po mojem mnenju smisel samo če imaš 2GB pomnilnika ali manj.

Zurbum ::

Ni vse v RAMu :p

Jaz sem imel pred časom en driver, ki mi je odpiram connekcije, tako da po 8 urah, nisem več mogel odpirati web strani itd...
A si mogoče bil pozoren, kdaj se ti je to začelo pojavljati? Si prej kaj takega instaliral?

FF zna kurit resource, vendat ko ga zapreš, jih sprosti. IE je še slabši.

Ko dobiš to obvestilo, poskušaj zapirati programe, pa boš videl, če se ti bo stanje izboljšalo. Začni pa z ZoneAlarmom (jaz sem imel včasih hude težave z Zone Alarmom, zato sem ga tudi odstranil).

k4vz0024 ::

Uporabil sem mn-jev nasvet. Bomo videli...

k4vz0024 ::

Žal mn-jev nasvet ne pomaga. Sedaj je prišlo do tega, da je slika skočila na 640 x 480.:(

WarpedGone ::

Seveda ne, ker teb ne zmanjkuje "splošnega" rama ampak posebnih namenskih resursov. Nekje prebiješ nek limit, kot so naprimer največje število threadov (256?), max število handlow na okna, globina sistemskega stacka, ...

Taka reč se običajno ne dogaja, zato sm vprašal kak softver laufaš. Praviš da maš odprt cel shitload tabov v browserju. To je primarni kandidat za krivca. Če to res nucaš, poskus z drugim browserjem.

Al pa s kakim mal bol naprednim sistemskim inšpektorjem (sysinternals, ...) pogruntaj česa točno sistemu zmanjkuje.
Zbogom in hvala za vse ribe

k4vz0024 ::

Kakšno povezavo pa ima to, da resolucija skoči na 640 x 480?

Yohan del Sud ::

Naj me kdo popravi, ampak AFAIK se vsebina vsakega taba zapiše po defoltu direktno v RAM. Če pogledam trenutno stanje na svojem računalu, kjer imam odprto Opero z 21 tabi in FF z 11 tabi. Prvi nuca 223 MB in drugi 167 MB ... Tudi sam imam rad veliko tabov, ampak bemtiš, nad pedeset se ti jih ob zagonu odpira deset minut, ker more zloudat blizu en giga dol.
www.strancar.com

k4vz0024 ::

Pri men to traja okoli 5 minute.

k4vz0024 ::

Vprašanje, če vedno znova downloada. Lahko bere lokalno?

Yohan del Sud ::

Po defoltu ja, lahko naštimaš drugače. Ampak kdo hoče brat stare podatke?
www.strancar.com

gorenjc ::

Kot je že WarpedOne napisal, je na mašini očitno problem s sistemskimi resursi. Skoraj verjetno je problem zaradi "jedrnega pomnilnika" ( kernel memory) in sicer težav z paged pool in nonpaged pool. Tukaj je odličen opis teh resursov. Ker se gonilniki nahajajo v nonpaged pool in nonpaged pool v fizičnem pomnilniku, predvidevam da je takrat, ko resolucija pade na 640x480, nonpaged pool na nizkem nivoju. Process explorer je odlično orodje za spremljanje sistemskih resursov.

k4vz0024 ::

Ja, ampak, zakaj pa je swap file nedotaknjen?

Še boljše vprašanje pa je kako potem premakniti programe, ki zasedajo paged pool in kateri programi so to?

Ali so obsoletni gonilniki v nonpaged pool in vzrok težav?

k4vz0024 ::

Na hitro sem preletel navedene članke, vendar nisem naletel na odgovor, ali neuporabljeni gonilniki zasedajo nonpaged pool.

Niti ni jasnega odgovora, kako sprostiti nopaged pool, če se ti gonilniki nujni za delovanje naprav.

WarpedGone ::

Nonpaged pomeni da je ta del vedno v RAMu, nikoli se ne preseli v swap, tudi ko ga zmanjka ne.

Jasnega odgovora ni, ker te odločitve niso na tebi kot uporabniku tega. Stvar pohaca, kolkr je "predvideno" da pohaca. Če stvar uporabjaš na sumljiv način (180 odtih tabov v browserju JE sumljiv način) nimaš kaj druzga narest, kot nehat to počet.
Zbogom in hvala za vse ribe

k4vz0024 ::

Bi bilo isto pri toliko tabih, če bi uporabljal googlechrome?

Duhec ::

Duhec je izjavil:

... Če se prijaviš kot en drug user ali je problem podoben ?

k4vz0024 ::

Imam samo en uporabniški račun.

bluefish ::

k4vz0024 je izjavil:

Bi bilo isto pri toliko tabih, če bi uporabljal googlechrome?
Poskusi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618641 (12397) Ales
»

Mozilla ukinja 64-bitno različico Firefoxa za Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5215924 (13184) Glugy
»

Brskalniki in uporaba pomnilnika

Oddelek: Programska oprema
282715 (2273) SmeskoSnezak
»

BSOD

Oddelek: Operacijski sistemi
112034 (1708) Bolf3nk
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17835664 (28330) subby

Več podobnih tem