» »

Tiskalniki HP

Tiskalniki HP

sovca ::

KAj se bolj splača kupiti HP 920C ali HP 3420?:P :\

Lime ::

3820

Lime ::

Če imaš pa kaj viška $ pa 5550.

sovca ::

Ne resno, nimam tolk dnarja 920c al 3420:( :(

Han ::

845C ali 920C.

RostFrei ::

Kateri tiskalnik je pravzaprav naslednik modela HP 920C? HP 3420 ali HP 3820?

Chessman ::

Pravni naslednik modela 920 je 3820. Model 3420 je naslednik modela 845.
Je pa res da je v novi seriji dvignjena resolucija tiskanja.

845 1200 dpi, 920 2400 dpi
3420 2400 dpi, 3480 & 5550 4800 dpi.

Kaj se tiče nasledstva pa se vidi tudi po tipu priključka.

920 je bil prvi hp-jev model ki je vseboval usb in lpt. Podobno je sedaj 3820 prvi model z obema priključkoma.

Shaky ::

Ne bo držalo. Prvi model z obema priključkoma je bil 930C. 920 in 940 sta prišla na trg pozneje.

LP

DAre

Lime ::

Shaky, misli da je Chessman mislil, da je bil 920c najnižji model iz prejšnje serije, ki je imel oba priključka, ker ga 656c in 845c nimata (samo USB).

Han ::

840c ima oba priključka :D

Chessman ::

Shaky : Ne mlatit prazne slame

Prvi HP-jev model tiskalnika kateri je vseboval oba priključka je bil HP DJ 895CXI. Vsi tiskalniki pred tem so imeli samo LPT.
Sem se pa mala nerodno izrazil: prvi HP tiskalnik z obema portoma nisem mislil prvi kateri je to imel anpak prvi na cenovni lestvici kateri je imel oba porta.


Je pa res da v primerjavi nisem omenjal modelov 610, 640, 815, 840, 880, 930, 950, 959, 970 in tako dalje ker so to modeli kateri so šli iz proizvodnje že vsaj pred letom dni. Dejansko je v postu bilo govora samo o trenutno dobavljivih modelih, kateri se dobijo v SLO v tem trenutku.

Modeli 920, 845 in podobno niso več uradno prodajni tiskalniki. Tam kjer jih prodajajo le praznijo zaloge v svojih skladiščih.

PS: Za tiste ki še neveste, vsak nov model HP-jevega tiskalnika ki pride na tržišče ima manjše kartuše. Tako da je tiskanje vedno dražje. Kartuše za nove tiskalnike imajo tako samo cca 10ml črnila, včasih so imele 40ml.

cybermedo ::

Jaz se ne mislim spuščat v debato, temveč bom podal le svoje izkušnje z 920c...
Torej meni printer odlično služi, print je na oko zelo lep, včasih nekoliko pretemen glede na sliko na ekrano, socer pa se tako na oko niti ne razlikuje od printa fotrovega photosmarta. Izpis besedila je pravtako na nivoju, ni sicer laserski, je pa presentljivo kvaliteten, razen tega lahko tekst printaš v načinu draft, ki je na oko zelo kvaliteten, s tem da porabiš manj barve, tiskanje pa je prav neverjetno hitro (za inkjeta seveda). Poseduje oba priključka (LPT in USB), kar je vsekako +, če poseduješ kako starejše računalo, s tem da postane z LPT-jem printanje visokoresolucijskih slik prava muka, ker traja celo večnost, da se količina podatkov pretoči iz compa v printer. Kartuše so sicer po ceni povprečne (beri drage), vendar pa so tudi neprimerljivo večje od npr. Epsonovih, tako da je po mojem razmerje količina barve/cena kar zadovoljivo. Sicer nekateri jamrajo, da se naj ne bi dalo printat na debel papir, ker ga mora printer obrnit za 180 stopinj, vendar meni čisto normalno printa na 240 g foto papir, tako da če ne boš notri dajal baš lepenke, ne bi smelo bit problema.

Skratka, 920c je zelo dober barvni tiskalnik, predvsem za ceno, za katero ga prodajajo, pa tudi kartuše so kar ugodne (upoštevaje zgoraj napisano).

LP

Shaky ::

Chessman: Mislil sem samo na serijo 9xx, sicer pa to ni vsebina te teme.

PS. Kaj si mislil s tem?

920 je bil prvi hp-jev model ki je vseboval usb in lpt. Podobno je sedaj 3820 prvi model z obema priključkoma.

Prvi HP-jev model tiskalnika kateri je vseboval oba priključka je bil HP DJ 895CXI. Vsi tiskalniki pred tem so imeli samo LPT.

LP

DAre


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tiskalnik do 40k

Oddelek: Kaj kupiti
7878 (754) boštjan
»

Kater HP printer?

Oddelek: Kaj kupiti
171463 (1246) bastadu
»

Kateri tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101246 (1089) bobby
»

HP DeskJet 920c ali Epson C60?

Oddelek: Kaj kupiti
162047 (1836) Jux
»

Tiskalnik kater?

Oddelek: Kaj kupiti
181685 (1426) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem