» »

Kater HP printer?

Kater HP printer?

bastadu ::

Odločujem se za nakup printerja, ker je že moj dosedanji HP DJ690C malce dotrajan (čeprav mi je zvesto služil čez 3 leta). Sedaj se pa zaradi dobrih izkušenj zopet odločam za HP, in sicer za serijo DJ9xx (ali mogoče DJ8xx). Sedaj pa me zanima, kater iz te serije se mi najbolj splača glede razmerja kakovost/cena? Kakšne Cxi variante rajše nebi, ker ni toliko denarja zanj...

P.S.: Pa ne mi svetovat drugih proizvajalcev (ala Canon, Epson...), ker ostajam pri HPju, tudi zato, ker dobim kartuše strašno poceni :)

Hvala za uporabne nasevte!

MI_KO ::

Mam nekaj zate:

Prodajam 1.5 leta star HP930C. Po specifikacijah je podoben 940 in 920 (po mojem boljši). Kvaliteta tiskanja je izvrstna (photoret 3, 2880*1220dpi), hitrost pa tudi (9cb/min, 6barv/min), pa še vlke kartuše ma!
Sedaj imam novega hp5550c (dobil sem ga zlo poceni, če ne nebi zamenjal), ki ima sicer napisanih 17ppm, vendar draft modus ni niti približno tako kvaliteten kot pri 930c (Sedaj so uvedli everyday use), iz česar sklepam, da ta modus obstaja tudi pri ostalih serijah.
Za mojga 930 bi rad dobil ca. 25000SIt (zanj sem dal 56000!). Res je barvna kartuša prazna, toda zato je črna skoraj polna. (Sicer pa si rekel, da jih itak poceni dobiš).

Drugač pa ti priporočam serijo 9 (samo ne 920), ostalo pod to serijo pa je po mojem bolj šund (teti je 5** crkno 2 dni po garanciji, prej pa je samo roštal).

Če te zanima mi prosim pošlji mail, ali pa podaj odgovor v forumu.

Aja: Mam še original CD in knjižico, pa tiste 3 liste photo papira, ki jih še nikol nisem rabil! (Dobiš zravn!)
MI_KO

MadMax ::

MI_KO:
Zakaj ne 920?

940 je le za spoznanje hitrejsi, ostalo je isto.
Aja, ima se moznost dodat samodejni obracalnik za obojestransko tiskanje, katerega pa ne bos dobil za 3kSIT-vec pa ne bos dal, ker sploh toliko ne tiskas.

Vsi ostali modeli (900 serije) pa so predragi in bi itak bili neizkorisceni, ce je do sedaj zadostoval 690.

Pa ne hvali prevec 930 ki ga prodajas! Saj je dober, ampak ne za 25kSIT!
Poglej:
25kSIT tiskalnik
10kSIT nova barva
-------------------
35kSIT=NOV TISKALNIK, z novimi barvami, pa garancija,
pa... Skratka nov.

Jaz sem tudi dal 35 kSIT za analogni modem, 2 leti nazaj.
A bi ga kdo kupil za 25? (skoraj nerabljen-za delovanje ne potrebuje potrosnega materiala-crnila, nima mehanskih delov-se ne obrabi nikoli....)
Dvomim.

bastadu:
Jaz bi vzel 920 (imam 710 odkar je prisel na trg, se pravi ene 3 leta). Aja, podpira direct DOS tiskanje, ce je prikljucen prek LPT (ima tudi USB).

845 ima samo USB, pa malo je pocasnejsi.

Ce pa najdes v oglasu 710, resno razmisli. Ima namrec 2x vec crnila kot sedanji 845 ali 920. Za pribl. isto ceno seveda.

Ne da se mi brskat po cenikih, ampak mislim da bi se 920 dalo dobit za 32kSIT, 845 pa za 22kSIT (gotovina, pa malo pogajanja;) ).


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tha_Kalis ::

920c je prek dovolj za vsakdanjo rabo. jas osebno mam 940c in je pač hitrejši. kvaliteta pa mislim da je ista. tudi sam sem mel pre 690c in ti morem rečt da je razlika očitna:D tudi v glasnosti:D

bastadu ::

MadMax: Hvala z tvoj nasvet, od MI_KOta pa ga itak nisem nameraval kupiti, saj je 25kSIT za 1.5 lete star tiskalnik, brez barvne kartuše (le ta je okoli 9kSIT) in brez garancije le (malo) preveč... Ne moreš kupcu govoriti, koliko si dal zanj, ker ta cena v bistvu bolj malo pomeni... Jaz sem tudi dal za 690C okoli 35kSIT takrat, a zdaj še 5 jurjev ne bi več dobil zanjga... Sicer bom pa še malo počakal, če bo še padel kakšen pameten komentar, čene bom pa nabavil 920ko.

T(he) Boss ::

Jaz imam tudi 920c in res ne vem, kaj bi lahko imel kdo proti! Jaz sem do danes imel samo tezave s tem, da je vsakic, ko sem ga priklopil potegnil list in gor naredil pravokotnik 1/2 *1/4 cm, danes se je ta tezava nehala, ker sem kupil USB kabl za 890 sit!:)

Lime ::

Zakaj bi jemal 920c, če dobiš za isti denar hp dj3820. Hitrejši, boljša resolucija in še čisto nov model.

perci ::

Jaz imam 940c in je odličen, kvaliteta je res super, ti pa jaz prav tako priporočam 920 ali pa 940, odvisno od razlike v ceni.

MI_KO ::

920 je še en hp, na katerem se je moj sošolec opekel. Po približno 2 tednih se mu je tiskalnik prepoznal prazno kartušo, čeprav je v tem času natisnil komaj 20 strani teksta. Tak je lahko šel nazaj v comtron po še eno kartušo za 8k. Sedaj pa ne vem, ali je bil to kakšen defekt (karušo je večkrat ven pa not dal, pograme na novo instaliral) al pa je dobo poleg polprazno kartušo (Printer je bil v akciji!)
Boljši printerji pa so le za 5-6k dražji!

Pri onih 25000 pa sm variabiln (predlagaj).

Glede garancije pa ne vem kak je pri nas, samo od proizvajalca maš na 920 in 940 90 dni garancije, (moj 5550 ma 1 leto) tak da rajši prodajalca prej vprašaj.

perci ::

To glede garancije pa mal dvomim. Glede na to, da gre za tehnično blago, garancija ne more biti krajša od enega leta.

MI_KO ::

Res ne vem kak je pri nas. Informacija je iz Hp.com. Zato pravim, da je treba vprašat.

A je kak zakon, ki predpisuje garancijo pri tehničnih stvareh?

Lime ::

Na tiskalnik 1 leto, na kartuše 3 mesece.

Pri novih tiskalnikih so poleg polovične kartuše.
S čiščenjem glav se kartuša zelo prazni!!!

bastadu ::

Lime: začel sem razmišljati tudi o tem tiskalniku, ampak moram še preverit, če uporablja iste kartuše kot 9xx serija, saj le te lahko dobim. Najraje bi pa imel, če mi nekdo iz prve roke svetuje, če ima DJ3820 doma. Je kakšen tak?

MI_KO ::

Kartuše so naslednje:
3820
HP 15 black cartridge (14 ml), HP 78 tri-color cartridge (19 ml)
920;40
HP 15 black Inkjet print cartridge C6615D (25 ml), HP 78 tri-color Inkjet print cartridge C6578D (19 ml)
930;32;35;50
HP No. 45 (equivalent to HP 51645 series, 42ml (mislim da je serijsko pol manj)), HP No. 78 (equivalent to C6578 series, 18ml)

Taka zmeda, da meni ni nič jasno? Kak paše enkrat 15-78 enkrat pa 45-78; Kaj sta 15-45 enaki?
15 pri 3820 je manjšja od 15 pri 920! Uf, uf, da sm te info našo sem 5 minut porabo.

Slavček ::

Kupi si 990Cxi. Sigurn ti ne bo žal. To je špica po hitrosti in tudi zmerni ceni.

blank3_ ::

Tud jest mam 920c pa je stavr cist zadovoljiva. Edino kartuse grejo pa res hitr, če kaka porocila printas... Vse >920 je pa samo hitreje. Poglej po HPjevi strani.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Jon ::

C6615 = 15 in
51645 = 45

so enaki, enako crnilo, enaka konstrukcija
razlikujejo se samo v kapacitetah - crka na koncu kartuse...
npr 51645a = 42 ml, 51645g = 21 ml
C6615 je dobavljiva samo v dveh kolicinah, 25 in 14 ml (to prilagajo novim tiskalnikom)...

razlika med ceno 25ml 15ke in 42ml 45ke je zanemarljiva, razlika v kapaciteti pa ogromna... tiskalniki, ki uporabljajo c6615 NE MOREJO uporabljati visoko kapacitetnih 51645a :) ... C6615 prilagajo cenejsim tiskalnikom (845, 920, 940 in se kak), da razliko v ceni pocasi in neopazno pridobijo na potrosnem materialu... res grda marketinska fora, se grsa kot pri Lexmarku, kjer vsak z malo mozga pogrunta da so 2 nove kartusi drazji kot nov printer :) pri HPju pa pocasi molzejo :) ...
upam da sem bil sploh dovolj jasen :)

dobro da imamo refill! :D

bastadu ::

Po daljšem razmisleki sem se na koncu odločil za tisto, kar sploh nisem najprej nameraval... In sicer sem nabavu 990cxi in zadeva je res dobra in še poceni sem ga dobu. Kakovost texta je zelo dobra, na foto papirju pa tudi fotke ful dobro printa. In kar je najboljše: vanjga pašejo ravno takšne kartuše, kot sem želel. Drugače pa hvala za vaš trud, se še priporočam:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392666 (2049) Brane2
»

Razlika med kartušo hp51645 in hp516

Oddelek: Pomoč in nasveti
6888 (824) Jon
»

Tiskalniki HP

Oddelek: Kaj kupiti
121435 (1184) Shaky
»

Kateri tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101238 (1081) bobby
»

HP DeskJet 920c ali Epson C60?

Oddelek: Kaj kupiti
162010 (1799) Jux

Več podobnih tem