» »

priklop starih diskov na sata brez formatiranja

priklop starih diskov na sata brez formatiranja

pocesnkII ::

kupil sem novo matično ploščo, na katero sem priklopil 3 diske, kateri so na prejsni plati delovali ok. dva diska sta na sata priklop in vsebujeta samo podatke ( 1T in 1,5T), problem pa se pojavi ko hocem te podatke v mojem racunalniku odpreti in pogledati, mi javi da jih je potrebmo formatirati, kar pa meni ni po godu. kako naj se lotim tezave brez da formatiram diska.
lp

amigo_no1 ::

Uporabljaš enak datotečni sistem ?
Npr. če si imel prej ext3/4 (linux) in si sedaj na winsih xp/6/7, potem je to zaradi neprepoznavanja ext FS.

pocesnkII ::

imam 3 diske 2 sta na sata (podatki) edn pa je na ide in ima samo sistem gor. in je vse enako le osnovna plošča je nova. (no pa procesor in graficna samo to nima veze.) sploh nevem kaj naj naredim ker ce izgubim 2,5t podatkov me bo kap.

pocesnkII ::

kaj pa ce se enkrat nalozim winse na 1 disk kateri je na ide bo potem kaj bolje.

Senitel ::

To a imaš disk na ide ali sata ima z dostopom do podatkov toliko veze kot katero grafično imaš... Si slučajno imel diska v kakšen RAID arrayu?

logout ::

Katero verzijo Windows si imel prej na starem računalniku in katero imaš zdaj?
Ali si na starem računalniku uporabljal kakšne posebne metode za dostop do diskov, npr. raid, kriptiranje, ...?

L.p., Kloko

pocesnkII ::

winsi so isti saj se berejo iz ide diska kateri je bil ze pred menjavo. sej previm vse isto sistema sploh nisem menju samo osnovno ploščo.

do diskov sem pa dostopov normalo, priklopljna sta bila na sata priklopa na osnovni plošči, brez umesnikov.

p.s. kaj ce odklopim sata diska in ponovno nalozim winse na ide, ko bodo winsi ponovno nalozeni in vsi drajverji novega sistema nalozeni, potem priklopim se tedva sata diska. bi slo to

misek ::

Morda pa si uporabljal kakšen RAID na SATA diskih ne da bi za to sploh vedel?

pocesnkII ::

in kako naj bi se to uporabljal nisem lih exp na tem področju

amigo_no1 ::

Ponavljam svoje vprašanje: si prej imel win xp/6/7 (na pcj-u z sata diski) in imaš sedaj tudi win xp/6/7 ?

Dolpotegni si gtparted live (zapeči na cd) in daj screenshot, da se vidijo posamezni diski in njihovi FS-ji
http://gparted.sourceforge.net/livecd.p...

nekaj takega kot ta

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

pocesnkII ::

evo bom naredu

sistem kateri je lavfal z temi diski je enak saj je ostal na 1. disku se pravi xp. nova je samo plata.

logout ::

Torej menjal osnovno ploščo in zaganjaš iz obstoječe instalacije Windows? Še dobro, da sploh kaj deluje, imaš srečo...

Če se Windows drugače vsaj približno zažene, potem bo verjetno instalacija chipset driverjev za novo ploščo rešila situacijo. Če boš ponovno instaliral Windows, potem to počni brez priključenih SATA diskov, da ne boš česa preveč formatiral.

L.p., Kloko

pocesnkII ::

ok bom pac na novo instaleru winse itak je nekaj nasnage odveč na prvem disku.
p.s. kaj naj pa naredim da bom mel v qtorentu po ponovni mamestitvi spet kliente za seedat

amigo_no1 ::

Če ravno ni šel iz intel na amd čipset mi moral sistem delati dalje.

shrani tole:
X:\Documents and Settings\ uporabnik \Application Data\uTorrent\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
313062 (1376) Duhec
»

Težave z razširitveno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
221162 (953) kitara8
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261806 (1450) mkonci
»

Sestavljanje kište

Oddelek: Kaj kupiti
172117 (1651) sequAn
»

Težava z ASUS M2N-E

Oddelek: Strojna oprema
121403 (1287) asus

Več podobnih tem