» »

GeForce GTX 580 'potrjen'

GeForce GTX 580 'potrjen'

GTX 480 - še vedno najhitrejša grafična kartica z enim jedrom

vir: VR - Zone
VR - Zone - Govorice o izidu nove grafične kartice so pri nVidii pravzaprav potrdili kar sami, ko so GeForce GTX 580 uvrstili na vrh seznama (nad GTX 480) zahtev za 3D Vision, ki omogoča npr. igranje iger v 3D tehniki s pomočjo posebnih očal, podobno kot smo to vajeni že iz kinematografov in zadnje čase s televizijskih zaslonov. Podoben spodrsljaj se je nVidii že pripetil z GT 420, približno mesec dni pred uradnim izidom le-te. Spletna stran Digitimes ponovno poroča, da bo nova kartica okrog 20 % hitrejša od trenutno najzmogljivejše kartice nVidie, GTX 480, kar bodo zeleni dosegli s pohitritvijo jedra in pomnilnika.

Poročali smo že, da naj bi v primeru GTX 580 šlo za polni Fermi, torej čip s 512 stream procesorji s frekvenco 725 MHz. To bo najverjetneje držalo, a gre namesto za popolnoma delujoč čip GF100 pravzaprav za evolucijo odličnega (glede na razmere pri drugih čipih Feri) čipa GF104. Približno desetino hitrosti bodo dodali stream procesorji in frekvenca, medtem ko bodo za preostanek pohitritve odgovorni popravki v arhitekturi čipa in pomnilnik, ki se bo namesto s 384 biti širine z jedrom povezoval prek 512-bitnega vodila.

Če bo nVidii uspela pohitritev kartice za kar petino, bo AMD-jeva serija 6900 težko posegla po samem vrhu enojedrnih kartic (za dvojedrni Antilles, HD 6990, teh težav ne bo), saj bi GTX 580 in HD 6970 znali močno konkurirati, če bo pohitritev slednje v primerjavi s HD 5870 enaka, kov v primerjavi HD 5770 in HD 6870, okrog 50 %. Omeniti velja še, da bo tudi nVidiina serija zgolj osvežitev, podobno kot AMD-jeva serija 6000, saj bodo čipu GF110 sledili še GF112 (namesto GF104), GF114 (namesto GF106) in GF 119 (namesto GF108), medtem ko bo prava arhitekturna zamenjava, Kepler, sledila nekje v letu 2011, podobno kot AMD-jev Southern Islands. Obe bosta izdelani v 28 nm-proizvodnem procesu.

20 komentarjev

Ales320 ::

Res me zanima kakšna bo poraba pri tem modelu.

49106 ::

Verjetno ne višja kot gtx480. Če se bo zadeva tako navijala kot gtx460 bo pa še veselo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nUUb ::

Liquid nitrogen anyone? Prodajanje navite grafične kartice...ne morejo pa naresti nekaj novega, nekaj za kar ne rabiš imeti gor slušnikov ali vodnega hlajenja.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Grapher ::

mogoče bodo pa ljudje na tej grafični celo lahko pekli jajca, na gtx 480 jim to ni uspelo

49106 ::

In po kakšni logiki po tale grafična bolj vroča od gtx480?

PrimozR ::

nUUb je izjavil:

Liquid nitrogen anyone? Prodajanje navite grafične kartice...ne morejo pa naresti nekaj novega, nekaj za kar ne rabiš imeti gor slušnikov ali vodnega hlajenja.

Navite? Od kje ti ta ideja?

bluefish ::

Zaboga, dajte se vsaj potruditi prebrati ST novico, če že vira ne.

RejZoR ::

Me zanima če bo NVIDIA poleg hardwarske plati vpeljala tudi kakšen nov eyecandy kot je AMD z MLAA.
Nazadnje je NVIDIA na podoben način dodala Ambient Occlusion, pred tem Transparency AA. Take stvari so men kul ker elujejo povsod, ne pa PhysX, ki ga v skrajno omejeni obliki vidiš v parih špilih. Brezveze. Nej raje vlagajo trud v stvari, ki jih lahko koristiš povsod.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nUUb ::

PrimozR je izjavil:

nUUb je izjavil:

Liquid nitrogen anyone? Prodajanje navite grafične kartice...ne morejo pa naresti nekaj novega, nekaj za kar ne rabiš imeti gor slušnikov ali vodnega hlajenja.

Navite? Od kje ti ta ideja?


1. Ja navita, tako da bo spet potrebno 2x8pin konektor ter slušnike ali vodno hlajenje za tole grafo.
2. Navite, tako da bo to pravi Fermi in ne le okleščena verzija kot je bilo z gtx480 in manj.
3. Navita, tako dela nVidia, naredi nek ogromn gpu in ga navije gor pa da kilogramski hladilnik.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

deadbeef ::

nUUb je izjavil:

Liquid nitrogen anyone? Prodajanje navite grafične kartice...ne morejo pa naresti nekaj novega, nekaj za kar ne rabiš imeti gor slušnikov ali vodnega hlajenja.


Spet kar nekaj na pamet govoriš... Saj je nova arhitektura fermi prišla na police letos aprila. A ti pričakuješ da bodo zdej to arhitekturo opustil v katero so tolk keša vložil in še ni dosegla svojega potenciala.. pa začel kar novo arhitekturo delat??? Imam GTX 480 pa ne rabim nobenih slušalk in nobenega vodenga hlajenja, ker se kartica čisto nic ne pregreva. V idle je lepo 44C med igranjam špil pa max. 85C tko, da ne govort na pamet, če še kartice od blizu nisi videl.

PrimozR ::

nUUb je izjavil:

PrimozR je izjavil:

nUUb je izjavil:

Liquid nitrogen anyone? Prodajanje navite grafične kartice...ne morejo pa naresti nekaj novega, nekaj za kar ne rabiš imeti gor slušnikov ali vodnega hlajenja.

Navite? Od kje ti ta ideja?


1. Ja navita, tako da bo spet potrebno 2x8pin konektor ter slušnike ali vodno hlajenje za tole grafo.
2. Navite, tako da bo to pravi Fermi in ne le okleščena verzija kot je bilo z gtx480 in manj.
3. Navita, tako dela nVidia, naredi nek ogromn gpu in ga navije gor pa da kilogramski hladilnik.

Naj ugibam, zaposlen si pri nVidii in so tile podatki preverjeni?

Dami ::

nUUb je izjavil:

PrimozR je izjavil:

nUUb je izjavil:

Liquid nitrogen anyone? Prodajanje navite grafične kartice...ne morejo pa naresti nekaj novega, nekaj za kar ne rabiš imeti gor slušnikov ali vodnega hlajenja.

Navite? Od kje ti ta ideja?


1. Ja navita, tako da bo spet potrebno 2x8pin konektor ter slušnike ali vodno hlajenje za tole grafo.
2. Navite, tako da bo to pravi Fermi in ne le okleščena verzija kot je bilo z gtx480 in manj.
3. Navita, tako dela nVidia, naredi nek ogromn gpu in ga navije gor pa da kilogramski hladilnik.


Čeprav se sam GPU mogoče bolj greje in porabi več W, je na koncu vseeno hladnejša in tišja grafična kot pa Radeoni. Zarad mene lahk nvidia navija pa dela kar hoče, ker na koncu jim razen cene (highend izdelki pač) ni kaj za očitat.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Meizu ::

Dami je izjavil:

nUUb je izjavil:

PrimozR je izjavil:

nUUb je izjavil:

Liquid nitrogen anyone? Prodajanje navite grafične kartice...ne morejo pa naresti nekaj novega, nekaj za kar ne rabiš imeti gor slušnikov ali vodnega hlajenja.

Navite? Od kje ti ta ideja?


1. Ja navita, tako da bo spet potrebno 2x8pin konektor ter slušnike ali vodno hlajenje za tole grafo.
2. Navite, tako da bo to pravi Fermi in ne le okleščena verzija kot je bilo z gtx480 in manj.
3. Navita, tako dela nVidia, naredi nek ogromn gpu in ga navije gor pa da kilogramski hladilnik.


Čeprav se sam GPU mogoče bolj greje in porabi več W, je na koncu vseeno hladnejša in tišja grafična kot pa Radeoni. Zarad mene lahk nvidia navija pa dela kar hoče, ker na koncu jim razen cene (highend izdelki pač) ni kaj za očitat.


No no, tudi ti ne govori nekaj na pamet, prosim hvala.

nUUb ::

Dami je izjavil:

nUUb je izjavil:

PrimozR je izjavil:

nUUb je izjavil:

Liquid nitrogen anyone? Prodajanje navite grafične kartice...ne morejo pa naresti nekaj novega, nekaj za kar ne rabiš imeti gor slušnikov ali vodnega hlajenja.

Navite? Od kje ti ta ideja?


1. Ja navita, tako da bo spet potrebno 2x8pin konektor ter slušnike ali vodno hlajenje za tole grafo.
2. Navite, tako da bo to pravi Fermi in ne le okleščena verzija kot je bilo z gtx480 in manj.
3. Navita, tako dela nVidia, naredi nek ogromn gpu in ga navije gor pa da kilogramski hladilnik.


Čeprav se sam GPU mogoče bolj greje in porabi več W, je na koncu vseeno hladnejša in tišja grafična kot pa Radeoni. Zarad mene lahk nvidia navija pa dela kar hoče, ker na koncu jim razen cene (highend izdelki pač) ni kaj za očitat.


@Dami
Daj mi potem povej, zakaj se lahko highend izdelki toliko grejejo? Če kupiš Mercedeza, se ti mašina nebo pregrevala, ko boš šou po avtocesti. Na internetu je nešteto tem o pregrevanju nVidiinih karticah, celo moja se je pregrevala, pa si ne misli da je bila zapacana od prahu. Nvidio imam rad samo zaradi FX serij za rendiranje in zaradi CUDE za računanje. Gaming grafičnih oni ne delajo ne ekonomičnih, niti niso poceni, da bi lahko to upravičilo.
Čeprav imam sam ATi 4850, to ne pomeni da nisem videl novejših grafičnih od blizu (in jih stestiral), preizkusil sem ATi 5850 in je bila tiha tako kot hladna.
Ti mi pa resno neboš pametoval da ni kaj za očitat nVidii, reci mi eno slabo stvar glede novih ATijevih kartic, razen da jih primanjkovalo, zaradi povpraševanja.

@PIPI
Ne rabim bit zaposlen pri nVidii, da vem kako bo z naslednjo serijo njihovih grafičnih kartic.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

Jst ::

Proizvajalec rezin, (ko preide na nov, manjši proces izdelave) da ATIju/nvidiji list papirja na kateremu so guidlines za čimmanjši izmet. Tako da so tudi arhitekture prilagojene proizvajalcu rezin. Ni naključje, da ima 480 1 SIMD cluster izklopljen.

Kar želim izpostaviti je to, da so se najverjetneje prilagodili ali obšli napotke proizvajalca in tako dobili boljšo, bolj efficient arhitekturo, katera bo porabila manj, ob tem hitrejša in hladnejša.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

49106 ::

nUUb je izjavil:

Dami je izjavil:

nUUb je izjavil:

PrimozR je izjavil:

nUUb je izjavil:

Liquid nitrogen anyone? Prodajanje navite grafične kartice...ne morejo pa naresti nekaj novega, nekaj za kar ne rabiš imeti gor slušnikov ali vodnega hlajenja.

Navite? Od kje ti ta ideja?


1. Ja navita, tako da bo spet potrebno 2x8pin konektor ter slušnike ali vodno hlajenje za tole grafo.
2. Navite, tako da bo to pravi Fermi in ne le okleščena verzija kot je bilo z gtx480 in manj.
3. Navita, tako dela nVidia, naredi nek ogromn gpu in ga navije gor pa da kilogramski hladilnik.


Čeprav se sam GPU mogoče bolj greje in porabi več W, je na koncu vseeno hladnejša in tišja grafična kot pa Radeoni. Zarad mene lahk nvidia navija pa dela kar hoče, ker na koncu jim razen cene (highend izdelki pač) ni kaj za očitat.


@Dami
Daj mi potem povej, zakaj se lahko highend izdelki toliko grejejo? Če kupiš Mercedeza, se ti mašina nebo pregrevala, ko boš šou po avtocesti. Na internetu je nešteto tem o pregrevanju nVidiinih karticah, celo moja se je pregrevala, pa si ne misli da je bila zapacana od prahu. Nvidio imam rad samo zaradi FX serij za rendiranje in zaradi CUDE za računanje. Gaming grafičnih oni ne delajo ne ekonomičnih, niti niso poceni, da bi lahko to upravičilo.
Čeprav imam sam ATi 4850, to ne pomeni da nisem videl novejših grafičnih od blizu (in jih stestiral), preizkusil sem ATi 5850 in je bila tiha tako kot hladna.
Ti mi pa resno neboš pametoval da ni kaj za očitat nVidii, reci mi eno slabo stvar glede novih ATijevih kartic, razen da jih primanjkovalo, zaradi povpraševanja.


Care pojma nimaš.



No.1: To je izboljšan gtx460 in ne izboljšan gtx 480.
No.2: Gtx460 je precej hladna kartica.
No.3: Gtx 480 je 'vroča' grafična, kar pa je pomembno je, da se ne pregreva. Nekari čipi umrejo pri 70°C, Fermi veselo dela tudi pri 100°C
No.4: Vsak dan poslušam gtx480, slišim pa skoraj nič. Lahko pa dam ventilator na 100% in se pritožujem kako je glasna.


Djte modi prosim zbrisat citiran post, ker stralja v tri dni ali pa laže kot pes teče.

PrimozR ::

nuub na čem si pa osnoval te tvoje odlične napovedi o navitju in pregrevanju nove serije?Novice več kot očitno nisi prebral. Če bi jo, bi vedel (kot so že povedali) da gre za andgradnjo GF104 (GTX 460), poleg še napovedanih dodatnih arhitekturnih sprememb.

Če bo nVidia naredila še eno kartico, tako vročo kot 480, se prav lahko sami sebe ustrelijo v nogo. Ne vem če si upajo narediti to.

Isotropic ::

kaj pa je razlika med 460 in 480 oz. gf100 in 104?

Senitel ::

Kakšne hudo bistvene ne. :) Pač downscale, pa ekstra blok SP-jev v SM-ih.

Machiavelli ::

Kurilna sezona se začenja xD
Nigaaazz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce GTX 580 v sliki in številkah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6617451 (15324) Senitel
»

Novo najhitrejše grafično jedro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
448922 (7509) Senitel
»

GTX 580 bo hladnejši od predhodnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7723662 (21713) Machiavelli
»

nVidia predstavlja GT440, pripravlja novo serijo?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
134748 (4083) Jst

Več podobnih tem