» »

Radeon HD 6870 & 6850

Radeon HD 6870 & 6850

««
10 / 12
»»

IvoJan ::

jst nisem nikogar forsiral z GTX460. samo hotel sem ti dokazat da dobiš za 30EUR manj, kartico ki je ekvivalentna 6870 oz v nekaterih primerih celo boljsa ce je navita. zdej je itak vseeno ker grejo cene gor :)

sasoe je izjavil:

huelz je izjavil:

tKBurek zdej si pa ze mal dosadan so tole 460tko, sploh pa ta tema niti ni temu namenjena.
In ja, definitivno se splaca uzet 6850. Ker za okol 200 eur se dobi ze 6870 al pa GTX470. Sam sem hotel kupiti EVGA-jevo SuperClocked pred pocenitvijo, pa se trenutno bolj nagibam k 6850. Kljub temu, da navijajo cene 6850/6870, so zelo dober deal.


ja čemu pa je namenjena ta tema?
grafične kartice se pač primerjajo z drugimi, ki so v tem rangu in gtx460 hawk je, vsaj po ceni!
in jaz sem ravno iz tega razloga na tej temi, da se odločim med gtx460 hawk (aliEVGA) in hd6870! tukaj sploh ne gre za zelene proti rdečim, ampak samo za nakup kartice, ki so trenutno na trgu! in kako pa oceniš drugače novo kartico na trgu, kot da jo primerjaš z obstoječimi!
tako, da iz moje strani, hvala ti tKBurek!


hehe np :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

krispe ::

jRk0 je izjavil:


btw krispe: kolko mas najvec Vcore za izbrat na tej plati?:D (ker mam isto in ne gre preko 1.45 z athlon II)


Zankrat še nisem spreminjal voltaže, ker ta procesor gre do 3.8 GHZ na stock voltaži
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krispe ()

jRk0 ::

nic, bo treba proc menjat :) ce bos prodajal, povej:>
You fuck up once, you loose two teeth.

TOP ::

GTX 460 se ne bo podražal,ker cena Hawka se je pocenila sedaj je 199e prej je bil 112e.Ker če bi podražal Nvideo ceno teh kartic potem je zmagovalec jase ATI,ker dobiš 6850 po bistveno nižji ceni in navita drži 460.Tako kot 460 navita drži 6870 na stock.

kmetek ::

misliš rečt 212EUR ? kje dobiti najceneje 460 tole hawk? ali bom imel 6850 dovolj?

bluefish ::

Steinkauz ::

Če šteješ še poštnino s tujine si na temle
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
pa še v tujino ti ni treba pošiljat če crkne

Denis_91 ::

Mene pa zanima v čem je razlika med tema dvema grafičnima karticama: (mogoče že to kje piše, ampak nisem iskal)
http://www.mimovrste.com/artikel/263008...
http://www.mimovrste.com/artikel/263008...
Edino kar opazim je razlika v ceni pa da ena podpira OpenGL 3.1 druga pa OpenGL 3.2
Nevem kiro naj kupim. Kaj priporočate?

Ales320 ::

Razlika je samo v ceni in mogoče v dodatkih v sami škatli (razni konektorji ipd).

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales320 ()

TOP ::

Poglej malo bolj razlika ti je v izhodih Gigabyte ma sam HDMI,Sapphire ma 2xDVI pa HDMI pa HDNI audio in pri Sapphire dobiš zraven še kabel HDMI in razne priključke vem ker jo mam,sam tukaj je predraga.

mihco ::

TOP je izjavil:

Poglej malo bolj razlika ti je v izhodih Gigabyte ma sam HDMI,Sapphire ma 2xDVI pa HDMI pa HDNI audio in pri Sapphire dobiš zraven še kabel HDMI in razne priključke vem ker jo mam,sam tukaj je predraga.

obe imata popolnoma enake izhode: 2xdvi, 1hdmi in 2x DPmini in razen v bundle dodatkih ter nalepki na plastiki sta kartici identicni!

XKEKAX ::

razlika je tudi v kvaliteti materiala iz katerega je nareta kartica :)

sasoe ::

Denis_91 je izjavil:

Mene pa zanima v čem je razlika med tema dvema grafičnima karticama: (mogoče že to kje piše, ampak nisem iskal)
http://www.mimovrste.com/artikel/263008...
http://www.mimovrste.com/artikel/263008...
Edino kar opazim je razlika v ceni pa da ena podpira OpenGL 3.1 druga pa OpenGL 3.2
Nevem kiro naj kupim. Kaj priporočate?


jaz bi se odločil za Saphire, ampak nimam argumentov zakaj :)
SAPHIRE AGT

mihco ::

XKEKAX je izjavil:

razlika je tudi v kvaliteti materiala iz katerega je nareta kartica :)

NE BLUZI!!! eni ste res trmasti...Kartici sta IDENTICNI(iz istih materialov in iz iste tovarne!). Kot ze omenjeno je razlika samo v nalepki, garanciji in dodatkih vkljucenih v skatlo.

galu ::

Ma ne serji, a veš da delajo pri Povercolor firmi, GPU-je iz solate, kontakte pa iz recikliranih žlic?!?!!?
Mislim, koji idiot no...
Tako to gre.

TOP ::

Ja ta je pa res dobra.

ABX ::

Dejstvo je da imata Gigabyte in Sapphire ločeni fabriki. Koliko komponent je identičnih / različnih se mi ne da iskat.
Naj to počnejo trolli ki tu pametujejo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

GPU je še vseeno iz TSMC...
Tako to gre.

ABX ::

On ne kupuje GPU ampak grafično kartico.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

Pol pa naj reče da mu naj odstranijo GPU ob nakupu, pa samo grafično kartico dajo.



Wait what?
Tako to gre.

mihco ::

ABX je izjavil:

Dejstvo je da imata Gigabyte in Sapphire ločeni fabriki. Koliko komponent je identičnih / različnih se mi ne da iskat.
Naj to počnejo trolli ki tu pametujejo.

Ja imata loceni tovarni seveda....in obe imata moznost proizvajanja svojih pcb-jev. Ampak, ko govorimo o 6870 to ne igra nobene vloge. Vsi razpecevalci dobijo samo "lego kocke", ki jih sami sestavijo. Seveda je pesem popolnoma drugacna pri 6850 za katero imajo proizvajalci dovoljenje proizvajati svoje pcb-je, hladilnike in se igrati z frekvencami, zato je tudi raznolikost teh kartic toliko vecja.

ABX ::

Pusti referenčne kartice. Kdo jih sploh kupuje? Tisti ki ne morejo počakat na mesec ali dva. :)
Ampak tudi tam se najde kaka minimalna razlika, vendar moreš res poznat zadevo v nulo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mihco ::

Kupujemo jih predvsem tisti , ki bolj zaupamo maticni firmi glede dizajna kartice kot pa retailerjem, ki z spreminjanjem dizajna manjsajo stroske. Poleg tega imam rad kompletno hlajeno kartico, ker je za moje pojme tudi rame in vrm-je treba aktivno hladiti, ce zelis imeti kartico dalje od enega leta. Najvecja prednost referencnih kartic je pa izpihovanje zraka iz ohisja,... pa verjetno bi se naslo se kaj. In razlik med omenjenimi karticama NI, tudi, ce "poznas zadevo v nulo"(ce si nasprotnega mnenja te vabim, da te razlike poisces in predlozis oprijemljiv dokaz namesto slepega vztrajanja pri svojem)

ABX ::

Takoj ko boš ti prilepil dokaze da so kartice iste.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mihco ::

:) saljivec...

ABX ::

mihco je izjavil:

Kupujemo jih predvsem tisti , ki bolj zaupamo maticni firmi glede dizajna kartice kot pa retailerjem, ki z spreminjanjem dizajna manjsajo stroske. Poleg tega imam rad kompletno hlajeno kartico, ker je za moje pojme tudi rame in vrm-je treba aktivno hladiti, ce zelis imeti kartico dalje od enega leta. Najvecja prednost referencnih kartic je pa izpihovanje zraka iz ohisja,... pa verjetno bi se naslo se kaj. In razlik med omenjenimi karticama NI, tudi, ce "poznas zadevo v nulo"(ce si nasprotnega mnenja te vabim, da te razlike poisces in predlozis oprijemljiv dokaz namesto slepega vztrajanja pri svojem)


P.S: Tu imaš link za ATI 6850 referenčna vs custum build.
http://www.anandtech.com/show/4002/amd-...
Na hitro boš ugotovil da je zadeva inferiorna v vseh pogledih. Mogoče je Ausu predraga, o tem ne bom debatiral, vendar je vedno vsaj en korak pred ostalimi.

P.S.S: Ne mi trollat da govorimo o 6870, bo ista zgodba ko bo ura za to.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mihco ::

ti pa si smesn....ko ne najdes argumentov pac potegnes cisto drugo karto iz predala in zacnes pametovati na novo? :)
6 postov visje sem ti razlozil, da je stvar popolnoma drugacna, ce govorimo o 6850(za katero je AMD dal dovoljenje podizvajalcem da izdajajo kartice narejene po svoji volji) ti pa zdaj meni spet bluzis o 6850 namesto o prvotnem vprasanju. Ali je kaksna razlika med http://www.mimovrste.com/artikel/263008... in http://www.mimovrste.com/artikel/263008... ??? Odgovor je samo en ...NE, kartici sta identicni, nobena ni slabsa ali boljsa, ker sta POPOLNOMA enaki! Prenehaj pametovati, ker strelas v prazno.

ABX ::

Počakaj 1 mesec. Boš zdržal?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mihco ::

Seveda bom...in nikjer nisem zasledil, da bo pa cez en mesec dal AMD dovoljenje proizvajalcem, da lahko spremenijo dizajn. Kar pa tudi cisto nic ne spremeni dejstva, da bosta omenjeni kartici se vedno enaki...

kmetek ::

nehajte jamrat to so best buy grafe trenutno...do 200EUR mate že super grafo....kaj res vsi rabite max nabiti grafiko pri igrah? A droolate ko igrate? ;)

ABX ::

mihco je izjavil:

Seveda bom...in nikjer nisem zasledil, da bo pa cez en mesec dal AMD dovoljenje proizvajalcem, da lahko spremenijo dizajn.


Seveda nisi, kdo bi pa potem kupil referenčno kartico če bi vedel da v kratkem pride ven, tišja in hladnejša kartica?
Vse je odvisno od Nvidie, ko bo spet konkurirala 6870.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Steinkauz ::

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/...

Kmetek je kr dokej bestbuy 6850, samo pr gtx 460 768mb dobiš več za svoj dnar(ma ne dosti)

6870 pa je slabši p/p
http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

kmetek ::

6850 bolj vidim performance per dollar, povsod 3-4 mesto

Steinkauz ::

Mislu sm seveda 6850

Janac ::

sedaj imam grafično kartico Radeon 5770 in me zanima če se splača kupiti 6850 ? (zanima me če se splača dati 50 eurov več za 6870)
bi lahko imel v crossfire grafični kartici ?

IvoJan ::

ne splača se. in ne ne moreš ju met v CF
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Janac ::

zakaj ne ? bi se bolj splačalo 6870 ? bi bilo bolj kupiti kakšno 460 ?

mihco ::

ABX je izjavil:

mihco je izjavil:

Seveda bom...in nikjer nisem zasledil, da bo pa cez en mesec dal AMD dovoljenje proizvajalcem, da lahko spremenijo dizajn.


Seveda nisi, kdo bi pa potem kupil referenčno kartico če bi vedel da v kratkem pride ven, tišja in hladnejša kartica?
Vse je odvisno od Nvidie, ko bo spet konkurirala 6870.


Nic ni odvisno od Nvidie. Si opazil, da je precej graficnih kartic na trgu, ki imajo samo referencni dizajn? Predvsem graficne visjega cenovnega razreda, npr. 5870, 5970, gtx470, vecina gtx480, gtx580. Tudi, ce proizvajalec dovoli spremembo dizajna se le malo podizvalajcev za to tudi odloci npr. za gtx470 in 480 imajo proste roke pa sta na trgu kljub vsemu samo dve nereferencni kartici-Zotac in Evga(pa se ti le z spremenjenim hladilnim sistemom in ne drugacnim pcb-jem). Tako, da se zna zgoditi da se to tvoje napovedano 1mesecno cakanje zavlece v neskoncnost...

krispe ::

Janac je izjavil:

sedaj imam grafično kartico Radeon 5770 in me zanima če se splača kupiti 6850 ? (zanima me če se splača dati 50 eurov več za 6870)
bi lahko imel v crossfire grafični kartici ?


Najbolj se ti splača kupit HD 4890 rabljeno. Pobrskaj po bolhi.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

kmetek ::

ki pa so po 120-150EUR

Steinkauz ::

5770 se ne splača menjat.
Vsaj še eno leto bo dobra

Janac ::

hvala vsem za odgovore !

krispe ::

Pa ja. Če sem jaz zadovoljen z HD 4770 (4850 je identična). Skratka vse dobro laufa na 1920x1080. COD4 z 250 FPS- way to go :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

69charger ::

Evo sva že dva,laufam na tovarniško naviti 4770,COD6 laufa na Very High 1280x1024 z 70-80fpsji. Po hitrosti je moja skoraj na nivoju 4870. Tudi tanovi NFS Hot Pursuit mi dela brez problemov.

TOP ::

Seveda lavfa sam glajenje robov ne smeš uklopit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

jRk0 ::

ma meni na 4850 laufa na 2048x1152 vse na high pa mam 4xfsaa =) mogoce res ni veedno 60 fps, je pa brez stekanja, od MoH, black ops, vse. samo vsync je treba izklopit :D
You fuck up once, you loose two teeth.

Pesimist ::

kmetek je izjavil:

nehajte jamrat to so best buy grafe trenutno...do 200EUR mate že super grafo....kaj res vsi rabite max nabiti grafiko pri igrah? A droolate ko igrate? ;)


super grafo? za 230€ si lani dobo ok grafo 5850. Danes dobis isto 6870, res super. Nimam besed.

kmetek ::

Lani je bila cena 5850 na začetku prenizka, ne-realna, in ker niso imeli konkurence so nabili še 10% gor. Zakaj pa ne? Če ti gre predobro, pač dvigneš ceno. Tržna zakonitost.

Denis_91 ::

Kopujem grafično kartico in me zanima ka je bolš nabavit:
http://www.mimovrste.com/artikel/263008...
al
http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
Vem da se precej razlikujeta zato pa rajš vprašam za nasvet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denis_91 ()

jRk0 ::

vodilo je pr ramu, niti ne mors razlicnih gpujev med sabo primerjat itd...
You fuck up once, you loose two teeth.
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove grafične (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16031370 (27938) JC Denton
»

Nakup nove grafične kartice (napajalnika)

Oddelek: Kaj kupiti
255222 (4925) fr4nc
»

Prispeli novi Radeoni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10630534 (27978) PrimozR
»

Katero grafično kartico naj kupim??? (Okol 250 evrov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17528779 (26575) Steinkauz
»

Nvidia znižala cene grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5617117 (15759) filip007

Več podobnih tem