» »

Nov troterabajten disk iz WD

Nov troterabajten disk iz WD

HotHardware - Western Digital je včeraj predstavil svoj novi trdi disk, na katerega so stlačili 3 TB podatkov. Disk iz družine Caviar Green se ponaša z zmanjšano porabo električne energije, nižjo delovno temperaturo in tišjim delovanjem. Dostopni čas znaša v povprečju 15 ms, predpomnilnika je 64 MB. Western Digital se je tudi potrudil in pripravil nekaj obvozov, ki bodo tudi na starejših sistemih omogočili uporabo celotne kapacitete in ne zgolj prvih 2,19 TB, kjer se Windows XP ustavi. Pri testih disk doseže bralno hitrost do 149 MB/s in zapisovalno hitrost do 76 MB/s. Cena znaša 239 dolarjev, zraven pa dobite še triletno garancijo. Manjši 2,5 TB-brat stane 189 dolarjev.

49 komentarjev

MrStein ::

Pri testih disk doseže bralno hitrost do 149 MB/s in zapisovalno hitrost do 76 MB/s.

Na testu hothardware gre zapisovanje do 100 MB/s (ATTO), je pa res, da zelo niha, odvisno od benchmarka.
Kar je sumljivo. Recimo HDTach kaže čez ves disk okoli 30 MB/s.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

guest #44 ::

Mam obe verziji green in black (ne 3TB), bom moral enkrat priemrjat kaka je razlika.

Gregor P ::

Sedem telih pa en Thecus N7700PRO pa smo na konju:P:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kixs ::

Zanimivo bi bilo vedet zakaj je zapisovanje toliko pocasnejse, saj pri mehanskih diskih je v navadi, da je med read/write morda kak % razlike. Tule pa je kar precej vec.

MrStein:
HDTach je vcasih malo cuden bench. Tudi pri kaksnem mojem disku pokaze zelo nizek write, pa je seveda realno dosti visji - HDTune kar dobro prikaze prave vrednosti.

Sicer pa je ze zadnji cas za 3TB diske, ker bom pocasi vse diske zamenjal z 2TB.

lp

energetik ::

kixs je izjavil:

Sicer pa je ze zadnji cas za 3TB diske, ker bom pocasi vse diske zamenjal z 2TB.
lp
Kaj pa delaš, da potrebuješ toliko prostora? Ker na mojem 1TB imam backupe od sebe in od punce, pa je še 2/3 nezaseden. Pri tem da na mesec naredim ene 500 fotk.

Sicer pa - kje je že teoretična meja velikosti za 3,5" vrteče se diske? A nismo že blizu?

kixs ::

energetik:
delam backup interneta :))

Podpisa ze nekaj casa nisem popravil - zdej je skoraj 10TB.

lp

filip007 ::

2x 500GB Green je 80 čukov, green pa zato ker bodo zdržali dlje kot blakjuci.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

PJani ::

kixs je izjavil:

Zanimivo bi bilo vedet zakaj je zapisovanje toliko pocasnejse, saj pri mehanskih diskih je v navadi, da je med read/write morda kak % razlike. Tule pa je kar precej vec.


Morda so delci tako na gosto in posledično je snov bolj gosta da potrebuje več večkratnih zapisov na isto lokacijo da ostane kakšna sled. Morda O_o.
C/C++

feryz ::

filip007 je izjavil:

2x 500GB Green je 80 čukov, green pa zato ker bodo zdržali dlje kot blakjuci.
1 x 2Tb je 100 čukov, zdaj pa tuhtaj, kaj se ti bolj splača.

MrStein ::

A ta stran iz hothardware http://hothardware.com/printarticle.asp... vam v redu dela?

Meni:
- v IE8 : ne levi ne srednji klik na slike (recimo tiste od ATTO) ne deluje. Ne odpre nič.
- V FF+NoScript: srednji klik na omenjene slike naredi neki okvirček okoli njim (kao select), šele drugi klik odpre sliko v novem tabu
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xyxyxyxy ::

energetik je izjavil:

kixs je izjavil:

Sicer pa je ze zadnji cas za 3TB diske, ker bom pocasi vse diske zamenjal z 2TB.
lp
Kaj pa delaš, da potrebuješ toliko prostora? Ker na mojem 1TB imam backupe od sebe in od punce, pa je še 2/3 nezaseden. Pri tem da na mesec naredim ene 500 fotk.


Če disk polniš s fotkami, potem res, če pa rad gledaš HD zadeve, je pa 1TB takoj poln. Samo primer, serija Lost v 1080p - 700GB. Kje je še vse ostalo.

nekikr ::

Pogledaš 1 del in ga brišeš? Razen če si eden tistih, ki _morajo_ imeti vedno vse na kišti, ne glede na to ali gledajo ali ne. V tem času, ko v vsakem trenutku najdeš karkoli rabiš (še posebej te novejše stvari) ni smiselno delat nekih dolgoročnih kopij ala "mogoče bom enkrat pogledal".

bluefish ::

Saj ne, da je Lost vreden toliko placa :P .

Na splošno je pa tako ali tako odvisno od posameznika kako koristi disk. Če ima nekdo pač samo GIF slikice, potem fino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kixs ::

Vsak ima svoj fetish :))

MrStein ::

Lahko bi kaki članek padel na temo trenutno aktualne spominske bariere.
Malo osnov. Pa rešitve. Trenutne implementacije. Priporočila za trenutni čas.

A samo 64 bitni Windowsi podpirajo GPT?

Kako je z 4k sektorji?
Katerim programom delajo težave?

Kako so sploh formatirani večji RAID kompleti (komot presežejo 2TB)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xyxyxyxy ::

nekikr je izjavil:

Pogledaš 1 del in ga brišeš? Razen če si eden tistih, ki _morajo_ imeti vedno vse na kišti, ne glede na to ali gledajo ali ne. V tem času, ko v vsakem trenutku najdeš karkoli rabiš (še posebej te novejše stvari) ni smiselno delat nekih dolgoročnih kopij ala "mogoče bom enkrat pogledal".


Lost bom zagotovo še enkrat pogledal, ker mi je serija fantastična. Poleg tega pa jo imam na disku tudi zaradi vzdrževanja razmerja na HDBits, že tako je kriza s tem. :P

nekikr ::

In ko jo boš še enkrat hotel gledati je ne bo nikjer več? Edina kopija bo na tvojem disku (če prezremo očitno krajo intelektualne lastnine)? A za DVDje si že slišal? Zelo poceni so te magične ploščice - če že rabiš trajno arhivirano ukradeno stvar :)

Ja, ukradeno. Križajte me!

Gregor P ::

Ni ukradeno, ker to pač (pravno gledano) ni "kraja"; in nobeden te ne bo križal, ker smo za razliko od "zlobnih založnikov" zelo miroljubni in hočemo vedno le pomagati drug drugemu :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dami ::

nekikr je izjavil:

A za DVDje si že slišal? Zelo poceni so te magične ploščice - če že rabiš trajno arhivirano ukradeno stvar :)

Kaj maš rajši 3tb disk al 600+ dvdjev (pač ekvivalentno GB)? Jaz sem zmetal že skoraj vse cd/dvdje kar sem jih mel v smeti, ker sem lepo spravil vse na diske.
@drbruce Moj 720p LOST zasede nekaj okoli 200gb. Ne vem kje si ti staknu 700gb razen če si cele bluraye arhiviral.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

nekikr ::

Če gre en DVD gre en DVD. Če gre 3TB disk si ob vse :)

Sicer pa poanta ni v tem. Če bi moral plačevati za te zadeve bi bil najbrž 40GB disk vrh glave zadosti za večino.

bluefish ::

Zakaj nekateri mislite, da so veliki diski lahko uporabni le za HD serije ipd.?

Tr0n ::

Za domaco rabo verjetno res niso potrebni. Za sluzbo ali serverje pa seveda so.

SanAndreas ::

A ni SSD diski boljši od trdega diska?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Tr0n ::

A si ze kje opazil 3 TB SSD disk? :)

nekikr ::

Tr0n, po naročilu ti ga lahko dobim, OCZ :)

bluefish ::

Ja, cena pa taka, da te fršlok.

nekikr ::

Nabavna cena skoraj 12.000 dolarjev :D + DDV, kakšna marža, transport itd. Je kdo zainteresiran, da jih malo več pripeljem? :)

Tr0n ::

Ha, funny guy.

xyxyxyxy ::

Dami je izjavil:

@drbruce Moj 720p LOST zasede nekaj okoli 200gb. Ne vem kje si ti staknu 700gb razen če si cele bluraye arhiviral.


1080p Blu-ray x264. Sezona v povprečju zasede okrog 130GB.

DarwiN ::

Itak..Ni se za bati, da mi slotekovci ne bi napolnili teh diskov.. V naslednjih letih bo 720p format IMO podlegel. Televizije in monitorji se večajo, hitrost interneta pa tudi. 60" plazma se danes dobi za 1200-1500EUR. Na mojem 32" TV/monitorju 720p 1.09Gb serija izgleda skoraj kot divx na 22tki :S
1080p torej, in še malo odebeljen bitrate, pa 1Tb disk takoj deluje kot 160Gb. :S.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

guest #44 ::

Kot sem že reku, pri 90% ljudi ne gre za dejansko potrebo ampak bolj ali manj...kako se že reče...indulgence.

DarwiN ::

Kdo ima večjega?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Lion29 ::

xyxyxyxy je izjavil:

Če disk polniš s fotkami, potem res, če pa rad gledaš HD zadeve, je pa 1TB takoj poln. Samo primer, serija Lost v 1080p - 700GB. Kje je še vse ostalo.


kje ti to dobiti? jaz iskati ze 2 meseca.. cakam ze od konca avgusta da pride na bithdtv... pa ni nic!

please, please... need new season packs... bluray rips... sploh lost 1080p....

tut jaz sem blizu 10TB, pa mam sam se nekje 200-300gb frei
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

btw.... mi zmanjkuje USB portov... zdaj imam ze 6 zunanjih diskov... vsak svoj usb in štrom... pismo potrebujem sam eno ohisje, da bi jih samo zlagal not....

a ve kdo za kako ugodno, maybe usb3 varianto?... ne rabim nobenih raidov ali kake visoke tehnologije... samo za storage
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jest10 ::

feryz je izjavil:

filip007 je izjavil:

2x 500GB Green je 80 čukov, green pa zato ker bodo zdržali dlje kot blakjuci.
1 x 2Tb je 100 čukov, zdaj pa tuhtaj, kaj se ti bolj splača.

V bistvu se trenutno najbolj splača 1,5TB. Od 70€ dalje pri nas, čez mejo jasno še ceneje.

MrStein ::

Lion29 je izjavil:

btw.... mi zmanjkuje USB portov...

BELKIN USB 2.0 7 PORTNI HUB

Lahko pa kako ohišje za več diskov z (e)SATA priklopom poiščeš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lion29 ::

ma ja, sem ze narocil 10 portni hub, ker imam 7 portnega, je premalo (zraven se prinet, miska, tipkovnca, tulifon)... pa ce bi bli sam usb porti problem...

ja eno tako ohisje bi definitivno rabil... easata ali usb3... sej usb2 je tut kul, ma ce ze kupujem, bi kupu neki konkretnejsega
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

ima mogoce kjer invajt za hdbits? bil bi zelo hvalezen!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jaffa ::

DarwiN je izjavil:

... Na mojem 32" TV/monitorju 720p 1.09Gb serija izgleda skoraj kot divx na 22tki :S
...


Potem bi si jaz na tvojem mestu kupil boljši TV. 8-) Starši imajo 40" FHDTV, pa z ~dveh metrov ne opazim razlike med 720 in 1080p mkv...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

DarwiN ::

Jah, jaz gledam z ~enega metra. Poskusi. :|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Dami ::

Lion29 je izjavil:

ma ja, sem ze narocil 10 portni hub, ker imam 7 portnega, je premalo (zraven se prinet, miska, tipkovnca, tulifon)... pa ce bi bli sam usb porti problem...

ja eno tako ohisje bi definitivno rabil... easata ali usb3... sej usb2 je tut kul, ma ce ze kupujem, bi kupu neki konkretnejsega

Če hočeš met vse diske prikloplene (skupaj) pol priporočam kako večje ohišje in sata kontroler (HBA, nič raida), ker ne razumem ljudi ki majo 5+ usb diskov...
Jaz sem mel 8 diskov (+ sistemc) v ohišju in mi je čisti nesmismel met vse vžgane če so polni. Zato sem zmetal ven vse razen dveh, ostale pa lepo vštekam v dock ko pride potreba. Pa še do vseh 12 diskov lahko dostopam (prej ni blo niti več placa v ohišju niti več prostih portov). Dokler ne bo padu SM 846E1 bo moglo zdržat :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Lion29 ::

ja, kaj pa napajanje?... se pravi ti meni priporocas navadno atx ohisje?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kixs ::

Kupis nekaj takega:
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/r...

+ USB 3.0 kartico in potem lepo menjavas samo diske.

lp

zavajon ::

Obstaja cenejša varianta:
http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

+ e-sata kartica

SanAndreas ::

Tr0n je izjavil:

A si ze kje opazil 3 TB SSD disk? :)

Nisem mislil točno na 3TB SSD, ampak na primerjavo med trdim diskom in SSD-jem, kajne da je boljši SSD, pa čeprav je res drago?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

bluefish ::

Odvisno od namena rabe. SSD ti zaradi nizke kapacitete kaj malo pomaga pri arhiviranju podatkov, je pa seveda hiter in primeren za OS.

kixs ::

zavajon je izjavil:

Obstaja cenejša varianta:
http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

+ e-sata kartica


Teh HDD Dock-ov je veliko in se tudi pri nas prodajajo od 34€ naprej. Dal sem pac takega, ki ga bom verjetno tudi sam kupil v bliznji prihodnosti.

lp

nekikr ::

SanAndreas: na hitro: SSD ti daleč najbolj pohitri računalnik glede na ceno (če ga imaš za sistemski disk). Ker pa imaš nizke kapacitete je optimalno, da vzameš en 32/64GB SSD in zraven en 1,5TB klasični HDD za hranjene "statičnih" stvari.

CaqKa ::

Lion29 je izjavil:

ima mogoce kjer invajt za hdbits? bil bi zelo hvalezen!

Izvoli


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318565 (16209) b3D_950
»

Western Digital predstavil triterabajtni zunanji disk

Oddelek: Novice / Diski
52858 (2253) Jst
»

Nova najhitrejša diska iz Western Digitala

Oddelek: Novice / Diski
398803 (7233) driver_x
»

Western Digital s svojo serijo SSD-jev

Oddelek: Novice / Diski
143688 (2645) squngy
»

Western Digital predstavil nov disk na steroidih

Oddelek: Novice / Diski
203835 (2711) clix

Več podobnih tem