» »

Priklop PC-ja na LCD TV

Priklop PC-ja na LCD TV

patriot10 ::

Zdravo!

Zraven grafične kartice HD 4850 sem dobu converter iz DVI v HDMI in me zanima ali gre preko HDMI kabla tudi zvok?

Od PC-ja do TV-ja je slabe 4m in me zanima tudi, če je to predaleč za HDMI kabel?

Hvala za pomoč! :)
FORZA JUVE!

Wad@ ::

Ja, zvok gre po HDMI, sam moraš imet prave driverje.

patriot10 ::

Torej, če mam uradne ATI driverje bi moralo to delat? :)
FORZA JUVE!

Lion29 ::

caki ne stekam... kako lahko graficna sproducra tudi zvok?

namrec jaz sem dobil zraven prenosnika tudi neke driverje za hdmi zvok...

interesting...
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

SigmaProg ::

@Lion29: ATI 4850 ima integrirano zvočno in dejansko na hdmi izhod oddaja izhod svoje lokalne zvočne kartice
Integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel (up to 7.1) audio formats, including AC-3, AAC, DTS, DTS-HD & Dolby True-HD4, enabling a plug-and-play audio solution over HDMI

patriot10 ::

super se sliši. fora pa je, da je 5m HDMI/HDMI kabel tolk drag, da glava peče. :S upam, da mi rata skrajšat razdaljo vsaj na 3m...
FORZA JUVE!

Lion29 ::

SigmaProg je izjavil:

@Lion29: ATI 4850 ima integrirano zvočno in dejansko na hdmi izhod oddaja izhod svoje lokalne zvočne kartice
Integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel (up to 7.1) audio formats, including AC-3, AAC, DTS, DTS-HD & Dolby True-HD4, enabling a plug-and-play audio solution over HDMI


ok, se pravi svoj HDMI port ima zvocnni in video signal...

ni pa da iz DVIja lahko ven dobis tudi audio, ne?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

zavajon ::

patriot10 je izjavil:

super se sliši. fora pa je, da je 5m HDMI/HDMI kabel tolk drag, da glava peče. :S upam, da mi rata skrajšat razdaljo vsaj na 3m...

Če imaš časa čakati 3-4 tedne, te pride 5m kabel slabih 10 eur: http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

hamurabi ::

Lion29 je izjavil:

SigmaProg je izjavil:

@Lion29: ATI 4850 ima integrirano zvočno in dejansko na hdmi izhod oddaja izhod svoje lokalne zvočne kartice
Integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel (up to 7.1) audio formats, including AC-3, AAC, DTS, DTS-HD & Dolby True-HD4, enabling a plug-and-play audio solution over HDMI


ok, se pravi svoj HDMI port ima zvocnni in video signal...

ni pa da iz DVIja lahko ven dobis tudi audio, ne?


Lahko iz DVI-ja tudi dobiš zvok, seveda ob uporabi ustreznega dvi-hdmi adapterja, ki je ponavadi priložen grafični kartici.

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

patriot10 ::

jao, vse iz tujine, nimam pa kreditne kartice. =)

a v Sloveniji se pa ne da dobit po eni pošteni nezasoljeni ceni? :S
FORZA JUVE!

DarwiN ::

Seveda ne. Pri nas ti samo poštnino s povzetjem računajo 4.5EUR, kaj šele kabel. Vsi morajo namreč imet ogromen profit pri nas, sicer se jim ne izplača prodajat.

edit: aha, no 7.6EUR, tole še gre skozi... S poštnino si na ~12.. Sem mislil,da je več, ker sem sam že 2x dal nad 10EUR za 1.5m kabel tu pri enaA.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

SigmaProg ::

če uporabiš ceneje.si najdeš da je na enaa za 7.6€....
še direkten link HDMI

janezJ ::

Zvok gre preko hdmi brez problema (vse omenjene formate audia lepo spusti čez), sam uporabljam priloženi dvi-hdmi adapter na ati 4870. Naloži samo driverje za grafično (catalyst), potem si ustvariš profil v control centru posebaj za tv, v winsih pa lepo default ati hdmi audio na tem profilu in dela brez problema, pa še zaslona pc in tv lepo menjavaš z kombinacijo tipk na tipkovnici. Skratka simpl.

patriot10 ::

@SigmaProg, hvala za link do kabla. Sem ga naročil in je sedaj zvok in slika, kot se šika! :)

Hvala vsem za pomoč!
FORZA JUVE!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gigabyte osnovna in integrirana grafična, HDMI, LG tv, ni zvoka

Oddelek: Zvok in slika
101882 (1728) r3dkv1c4
»

Kakšen HDMI kabel 15m? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7316225 (6610) jurehaup
»

Neznana naprava v upravitelju naprav.

Oddelek: Strojna oprema
283128 (2661) betko007
»

dvi-hdmi povezava na tv

Oddelek: Strojna oprema
113349 (2503) davco
»

.mkv player

Oddelek: Kaj kupiti
191936 (61) jankometek

Več podobnih tem