» »

Intel z rekordnim četrtletjem

Intel z rekordnim četrtletjem

Bo s Sandy Bridge-em Intel še uspešnejši?

vir: CNet
CNet - Tretje četrtletje letošnjega leta, od julija do konca septembra, je bilo za Intel odlično, saj so imeli za kar $11,1 milijarde prihodkov in $3 milijarde čistega dobička. S tem so na delnico zaslužili 52 centov, kar je 2 centa več od napovedi in znatno več od 33 centov na delnico, $9,4 milijarde prihodkov in $1,9 milijarde zaslužka v enakem obdobju lani. Zaslužek je v drugem letošnjem četrtletju znašal 2,9 milijarde ameriških dolarjev. S temi rezultati je to zlahka novo rekordno četrtletje za Intel, tik po prejšnem prav tako rekordnem, za kar se imajo po besedah CEO-ja, Paula Otellinija, zahvaliti predvsem dobri prodaji osebnih računalnikov in strežnikov z Intelovimi procesorji, medtem ko je, zanimivo, prodaja procesorjev Atom nekoliko upadla. Obeti za prihodnost so po besedah Otellinija dobri, saj pri Intelu veliko stavijo na novosti, kot sta arhitektura Sandy Bridge in Google TV, ki je tesno povezan z Intelovimi procesorji Atom za televizijske namene.

13 komentarjev

g. Oden ::

Nisem presenečen. Intel zadnja leta dela dobro in praktično vse od C2D dalje ne pozna krize. Ko bi jih le AMD malce prisilil, da znižajo cene.

FireSnake ::

Črno zeleni pa životarijo, škoda.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

Črno zeleni pa životarijo, škoda.

Res? S čim že?

kow ::

konsistentno imeti izgubo = životariti

Pyr0Beast ::

konsistentno delati profit in prikazovati izgubo = životariti ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

FireSnake ::

PrimozR je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Črno zeleni pa životarijo, škoda.

Res? S čim že?


Na kaj naj bi se tole neumno vprašanje sploh navezovalo?

Če nasprotovanju tega, kar sem napisal: torej se, po tvoje, valjajo v denarju?

Primerjati dobičke AMDja (ki je komaj malo prilezel na zeleno vejo) in Intel (ki lahko meče milijone v razvoj in si s tem zagotovi še boljšo prihodnost) in "ne videti tega" .... no, moraš pa res bit ... se bom vzdržal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nekikr ::

To je zato, ker on pozna njihovo pravo bilanco. Mogoče bi jo lahko prodal davčni...?

PrimozR ::

FireSNake sem pričakoval da boš skritiziral izdelke, ker serija 5000 in Phenomi II so vse prej kot slabi. Da so pa prihodki nizki je pa problem drugje. Da bi AMD postal konkurenčna izbira bi moral biti za enako ceno nekje 25 oz. več odstotkov zmogljivejši v vseh pogledih. Folk se enostavno preveč oklepa Intela, predvsem v poslovnem svetu.

FireSnake ::

PrimozR je izjavil:

FireSNake sem pričakoval da boš skritiziral izdelke, ker serija 5000 in Phenomi II so vse prej kot slabi.


Jaz sem vedno mnenja, da je treba podpirati šibkejšega, saj si na ta način (dolgoročno) zagotoviš nižje cene.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Poldi112 ::

Jaz sem pa vedno mnenja, da morajo drugi podpirati šibkejšega, sam pa kupujem tisto kar je v danem trenutku optimalno. Zakaj bi zdaj plačeval več, da bi nekoč mogoče imel nižje cene?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

FireSnake je izjavil:

PrimozR je izjavil:

FireSNake sem pričakoval da boš skritiziral izdelke, ker serija 5000 in Phenomi II so vse prej kot slabi.


Jaz sem vedno mnenja, da je treba podpirati šibkejšega, saj si na ta način (dolgoročno) zagotoviš nižje cene.

potem podpri VIO. oni imajo se najmanjsi delez med x86 cpuji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

opeter ::

mtosev, to je res, vendar se VIA-ini CPU-ji ne morejo primerjati z večino Intelovimi oz AMD-jevimi procesorji. Razen AMD Geode (oz. kar bo ime naslednika) in Intel Atom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FireSnake ::

Poldi112 je izjavil:

sam pa kupujem tisto kar je v danem trenutku optimalno. Zakaj bi zdaj plačeval več, da bi nekoč mogoče imel nižje cene?


Se strinjam, si me kar lepo dopolnil.

Lepota vsega je, da je pri AMDju (trenutno) tudi tvoj pogoj izpolnjen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftove delnice presegle rekord iz leta 1999

Oddelek: Novice / Rezultati
139071 (7608) next3steps
»

Google po vrednosti prehitel Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
219073 (7172) sisemen
»

HTC slabo, Samsung rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
67098 (5951) WizmoTo
»

Apple z visokim dobičkom, a nižjim od pričakovanj

Oddelek: Novice / Rezultati
165535 (4371) Invictus
»

Intel presegel pričakovanja, skrb vzbujajo le Atomi

Oddelek: Novice / Rezultati
94419 (2970) Key Quest

Več podobnih tem