» »

Programi za izdelovanje spletnih strani

Programi za izdelovanje spletnih strani

Origa ::

Ful me zanima s kjerimi programi se da najlažje in najboljše naredit page. Pred kratkim se na Geocities naredu eno stran. Zdaj pa bi rad naredil novo stran s programom in me zanima kateri je vam osebno zelo dober?

Firebat ::

To je bilo ze stokrat povedano

za zacetnike priporocam Microsoftov FrontPage
ce pa zelis narediti dinamicne strani pa uporabi Macromedine programe
MX(Fireworks, Flash, Dreamweaver...)


Sam ti priporocam Dreamweaver MX:D


LP FIREABAT

zaj_tam ::

Mene edino moti da nimas nic javascript gumbov (rollover) ze vnaprej pri dw ju. Mas pa polno flash-gumbov. In to res dosti.

Matek ::

Čimmanj, jaz pravim. Veliko bolj spoštujem tiste ki si sami naredijo gumbe, pa čeprav narišeš črn kvadrat z belo obrobo in rumenim tekstom, še vedno je boljše kot da vržeš not tisti flash gumb, ki ga ma že malo morje ljudi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Origa ::

Downloadu sem si Macromedio Dreamweaver mx in jo moram le še preizkusit! Hvala

Tito ::

khmm, hočš reč sm jo kupu :D ! Ker ne smeš govort da si zlowdal... ker je to na slo-techu prepovedan:))

rc-car ::

Tito: Obstaja preizkusna različiča, ki jo itaq vsi, ki niso kupili originala uporabljajo... 0:)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

whatson ::

Trial verzija je legalna.

Tak da lahko v miru rečeš da si downloadal.

V bistvu lahko rečeš, da si downloadal MS Office XP,... če ne daš linka zraven, pa če napeljuješ ljudi k temu nehumanemu in nemoralnemu početju... :D


No, kar se pa te tematike tiče....

Nauči se osnov htmlja... da boš vsaj približno razumel kaj delaš... potem pa downloadaj DW... pa ustvarjaj.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: whatson ()

Origa ::

Po moji oceni je DW MX zelo zapleten! Mi lahko kdo pomaga pri tem?

R0K ::

Po moji oceni, še sploh nisi zrel da bi delal z njim.

Treba se bo prvo naučit osnov HTMLja.

Pejt na Iskanje (psevdo) pa vpiši par ključnih besed pa mal pobrskaj (html, dreamweaver, frontpage, itd.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

Origa ::

Mislm da maš prav! Proti Geocities je to zelo težko! Bom si kupu Frontpage in bom z njim delal stran! Ko bom pa zrel pa pride na vrsti DW MX!

R0K ::

Ja Frontpage boš pa res žal mogu 'kupit'. Sicer pa se dajo tut cenejše verzije dobit. Stric Osel pa to.

Bolš, da greš postopoma. Mam kolege k so bli tut taki začetniki kot ti pa so se kr vrgl na Dreamweaver, pol so pa po enem tedno obupal ker niso mel pojma kak kej nardit. Vaja dela mojstra.

Tito ::

Izogibaj se Frontpaga ker ni dobr, saj men ne! Lepo počas se začni ukvarjati z DW-jem MX, pa se uči na primerih, lahko prebereš kakšen html priročnik... Počasi se daleč pride...

Je pa DW ko ga zakapiraš izredno enostaven in uporabniku prijazen!
Ni ti treba znat HTML ja vsega na pamet, le osnove morš vedet in kako stvar zgleda... Vse ostalo pa pride s cajtom.

LP

Tito ::

sej tist k obvlada HTML, ponavad dela kar v beležnici :D !

Sam veliko uporabljam DW, ker še nisem tako izurjen:) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

RedOS ::

V katerem programu pa izdelujete slike za page?
http://redos.d2g.com

Tito ::

Photoshop in psp!

Origa ::

Kje pa najdem kak html priročnik?

darh ::

Excuses are useless! Results are priceless!

R0K ::

W3

Maš ubistvu vse za začetek.

Origa ::

Neki bi vas vprašal...naprimer zakaj ko vstavim sliko in stisnem na preview in iexplore se slika ne pokaže. Je le rdeč križec!

R0K ::

S ktirim programom delaš? A še kr z DM?

Sicer pa, a si ročno vpisal pot do slike? Enkrat še poglej če je slika res tam in če je 'naslov' do nje čist točen. Pazi na končnice jpg ni isto kot JPG.

Haha, bite prej sm bil |O ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

darh ::

najbrz lokacija slike ni prava
Excuses are useless! Results are priceless!

Origa ::

Sliko mam v mojih dokumentih. Ime je rodney_mullen.jpg!
Pot do slike pa je file:///C|/Moji dokumenti/Aljaž/Rodney Mullen/rodney_mullen.jpg
Vidite kakšno napako?

RedOS ::

Daj sliko v isto mapo kot imaš page narejen.
http://redos.d2g.com

darh ::

in poskusi brez file:///C|/Moji dokumenti/Aljaž/Rodney Mullen/...

ker če boš nekoč objavu tole na nekem strežniku, lokacija sigurno ne bo taka!! Zato, dokler ne veš lokacije kje, tvoja stran bo, uporabljal relativne poti, ne pa absolutnih..

bo šlo?
Excuses are useless! Results are priceless!

zaj_tam ::

Mogoce je problem v tem da je presledek med moji dokumetni. MMM: Sej ne da bi krvavo rabil te gumbe. Pravzaprav flasha sploh ne maram. Je prevec nabasano pa kicasto nakoncu vse skup. Poleg dwja mas kup tutroialov ki te naucijo osnov da lahko pol eksperimetniras. Sploh ne vem kak lahko eni delate v beliznici celotno stran. Mora bit kriz s tabelami.
Ce delas v dwju si najprej daj define site. Pol ti bo program sam skopiral vse slike ki jih das na stran v root folder in jim dal pravi link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zaj_tam ()

Origa ::

Zdej sem dal sliko v moje dokumente pod mapo slike in zdaj deluje! Vprašal bi pa kako izdelati tabelo ki bi bila razdeljena na pet gumbov, ko pa bi z miško pokazal na enega pa bi se zraven pokazala nova tabela kot je naprimer na strani www.slatnaskejta.com le da bi jaz imel navpično?

Matek ::

To si morš poiskat kak brezplačen javascript applet.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

darh ::

javascript appletov ni.. so java appleti pa so java skripte

>:D
Excuses are useless! Results are priceless!

dobaluka ::

dhtml

evo js sm tuki našu te menije

Origa ::

najbrž si kje zamutil ker strani ne pokaže. Napačen vnos, najbrž!

tha_Kalis ::

kako pa zgleda delo v fireworksu napram dreamvieweru?

kunigas ::

Meni se se vedno zdijo najbolj uporabne strani, ki funkcionirajo, tako da jih je moc izdelati v beleznici ... Ce kaksna rec ne dela kot bi morala, je se vedno najbolj enostavno v HTMLju stvar popravit - Ce pomislim na FrontPage potem vpise cist prevec neumnosti v HTML ... seveda se pri majhnih stvareh se ne pozna ne vem kako veliko, vendar pa pri vecjih projektih ... velikost kr prevec naraste ...

Velik uspeha!

alf__ ::

jzt delam vse u notepadu pa php edin kdaj popravlam u ksnem bl preciznem editorju zard zmesnjav...
stara sola...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri program za izdelovanje spletišč je najboljši!

Oddelek: Izdelava spletišč
252720 (1992) R33D3M33R
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383049 (2271) Highlag
»

Izdelati spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
161317 (1108) RiPCurL
»

Html (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
514730 (4071) govno
»

FrontPage 2000 vprasanje

Oddelek: Programiranje
291466 (1210) cahahopie

Več podobnih tem