» »

ram

ram

scarymovie ::

Zivjo,

Matična plošča ima 4 reže za rame. Piše da ima dual channel. Zanima me če vstavim 3 rame ali jih bo lahko računalnik optimalno izkoristil?

hvala
LP

ziga1990 ::

Si bom jaz to temo sposodil kupil sem 4gb OCZ Gold Edition rame in sem po nekaj dneh opazil da je z njimi nekaj narobe in sem jih stestiral in ogotovil da ena palčka ne dela prav zagnal memtest po dveh minuta dobil taki error:

Computer Cannot Accurately Store Data In Ram

po nasvetu članov tega foruma sem stestiral vsako palčko posebi in se je izkazalo da ena palčka pride čez test brez error-a druga pa ga po dveh minutah dobi zgoraj omenjenega.
ker pa sem poskrbel za originalno embalažo zdaj nimam več garancije na RAME kaj bi vi naredili na mojem mestu ?

hvaležen bom za vsako mnenje in pomoč
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ncc2000 ::

za uveljavljanje garancije rabiš račun, ne pa originalno embalžo menda..

ziga1990 ::

ncc2000 je izjavil:

za uveljavljanje garancije rabiš račun, ne pa originalno embalžo menda..


račun in garancijski list mam sam mi je prodajalec reku da potrebujem originalno embalažo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ncc2000 ::

Kaj na garancijski izjavi (oz. na računu) piše, da si upravičen do garancije le ob predložitvi originalne embalaže?

Sicer ne vem, sam embalažo za te PC drobnarije vedno hranim, ampak tole se mi ne zdi zadosten razlog neupravičenosti do garancije, razen če to ni kje explicitno navedeno.

ziga1990 ::

navedeno je da sem jo dolžan dostaviti ob reklamaciji v drobnem tisku
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

ncc2000 ::

aha, potem pa... ne vem... fehtaj nejkoga z enakimi rami za posodo embalaže... ehh..

tist drekast plasičn žep je pa res bistvo...

ziga1990 ::

ncc2000 je izjavil:

aha, potem pa... ne vem... fehtaj nejkoga z enakimi rami za posodo embalaže... ehh..

tist drekast plasičn žep je pa res bistvo...


na to se zgovarjajo je serijska gor
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ncc2000 ::

kontaktiraj uvoznika/slo zastopnika oz. proizvajalca in jih prosi za pomoč...mogoče...

ziga1990 ::

ncc2000 je izjavil:

kontaktiraj uvoznika/slo zastopnika oz. proizvajalca in jih prosi za pomoč...mogoče...


sam preden se grem,se to ali ste prepričani da je to slaba palčka?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ncc2000 ::

nastavi rame na spd, ki ga prebereš z cpuz in stestiraj z zadnjo verzijo memtesta. zamenjaj mem slote na mb in ponovi vajo. če bo napaka ponavljajoča na isti palčki in če tudi sicer imaš težave v OS-u, potem je verjetnost okvare rama visoka. preveri še listo kompatibilnih ramov za tvojo mobo, poguglaj za sorodnimi problemi za tvoj hardver, nesi palčke stestirat v frendov PC, in...

če mene vprašaš, glede pc-jev in informatike nasploh ni nič 100% :))

ziga1990 ::

ncc2000 je izjavil:

nastavi rame na spd, ki ga prebereš z cpuz in stestiraj z zadnjo verzijo memtesta. zamenjaj mem slote na mb in ponovi vajo. če bo napaka ponavljajoča na isti palčki in če tudi sicer imaš težave v OS-u, potem je verjetnost okvare rama visoka. preveri še listo kompatibilnih ramov za tvojo mobo, poguglaj za sorodnimi problemi za tvoj hardver, nesi palčke stestirat v frendov PC, in...

če mene vprašaš, glede pc-jev in informatike nasploh ni nič 100% :))


testiral sem že pa je isto menjal palčke v druge slote enaka zmeraj teži s to napako drugač druga pa deluje odlično
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ncc2000 ::

no, torej?

ziga1990 ::

če mene vprasas je nekaj z RAM-om narobe
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ncc2000 ::

ker so rami novi, se potrudi, da ti jih garancijsko zamenjajo nekje. naslednjič pa ... prvo drobni tisk, potem pa debelega, a ne..

mihco ::

Moje mnenje...ce ti ne vzamejo ramov v garancijsko popravilo zaradi embalaze(popoln nesmisel) pa kupi nove identicne rame, stare zapakiraj v to novo pakungo in jim jih vrni ter zahtevaj vracilo kupnine(v kolikor se ni minlo 14 dni od dneva nakupa)

ziga1990 ::

mihco je izjavil:

Moje mnenje...ce ti ne vzamejo ramov v garancijsko popravilo zaradi embalaze(popoln nesmisel) pa kupi nove identicne rame, stare zapakiraj v to novo pakungo in jim jih vrni ter zahtevaj vracilo kupnine(v kolikor se ni minlo 14 dni od dneva nakupa)


predplačilo je bilo plačano pred 20 dnevi a sm čakal na komponente 10 dni
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelek z odprto embalažo

Oddelek: Loža
152091 (1506) Furbo
»

Vracanje televizorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
789026 (6542) jJack
»

Memtest najde napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
192559 (2070) Clubraider
»

DIRT 2- Problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
516275 (5882) IvoJan

Več podobnih tem