» »

Izdelek z odprto embalažo

Izdelek z odprto embalažo

Master_Yoda ::

Pri BOBu sem narocil telefon z SIM paketom za druzinskega clana. Danes je prispel in me spravil v slabo voljo - zunanja skatla v kateri sta bila telefon in SIM paket je bil "originalno" zaprt (nalepka cez odprtino), ko sem pa potegnil mobilnik iz skatle pa je takoj vidno, da je embalaza telefona ze bila odprta. Nalepki s katero odpres embalazo sta bili odlepljeni ter karton, ki je pod nalepkama odtrgan (in se drzi nalepk). Manka tudi ena izmed nalepk z crtno kodo in IMEI telefona (se vidi da sta bili 2 gor). Embalaze zato nisem sploh odpiral.

Zanima me na kateri zakon oz. clen se lahko sklicujem ko zahtevam da mi zamenjajo izdelek za originalno zaprt (ter povrnejo stroske postnine ko bom jim posiljal paket nazaj).

Mogoce 22.b iz ZVpot?

Podjetje mora potrošniku pred sklenitvijo pogodbe oziroma preden potrošnika zavezuje ponudba na jasen in razumljiv način zagotoviti naslednje informacije, če niso jasne že iz okoliščin:

1. glavne značilnosti blaga ali storitev v obsegu, ki ustreza nosilcu podatkov in blagu ali storitvam;



Ali kaj drugega ?


Saj vem da so trgovci "zelo bogi" ker jim folk posilja nazaj stvari, ki jih lahko uporablja 14 dni, ampak ne morejo teh stvari potem naprej prodajati kot novih...

matobeli ::

Lahko komot vrneš tudi v sklopu tistih 14dni.

Master_Yoda ::

Ja vem, samo v tem primeru moram postnino za nazaj placati ...

K0l1br1 ::

Pač plačaš.

Master_Yoda ::

Heh taksne stranke prodajalci radi - narocis nov izdelek placas polno ceno, in potem ko dobis odprt izdelek, ki ga je bog ve koliko folka ze preverjalo in uporabljalo bi se pa moral placevati postnino da dobis denar nazaj?

Ni moja krivda da zelim stvar vrniti ampak njihova. Ce bi napisali da je odprta embalaza, bi se na podlagi tega odlocil za nakup pri njih, ali pa bi kupil kje drugje.

shotalick ::

Pošlji nazaj in zahtevaj original zaprt izdelek. "Požri" poštnino.

BuDi79 ::

Mislim, da noben zakon ne zahteva da oni pokrijejo poštnino.

Verjetno pa lahko osebno neseš tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

gendale2018 ::

jst tudi ne bi hotel plačat če bi me nategnili
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

RegulusDraco ::

Master_Yoda je izjavil:

Ja vem, samo v tem primeru moram postnino za nazaj placati ...


pač plačaj teh nekaj eurov.


Ali pa nehaj jamrat in obdrži odprt paket.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Mare2 ::

Master_Yoda je izjavil:

Ja vem, samo v tem primeru moram postnino za nazaj placati ...


Pokliči jih po telefonu. Nekateri servisi (trgovine) imajo možnost, da jim pošlješ pošiljko brez plačila poštnine. Torej plačajo oni vnaprej... poveš na pošti, da si se dogovoril.

Gapi ::

Ponavadi telefon oziroma embalažo telefona odprejo da na garancijski list vpiše datum nakupa in tip aparata in IMEI. Če je to to potem nimaš kej dost narest. Če pa je telefon bil vidno v uporabi potem pa le povprašaj trgovca zakaj tako.
No person is rich enough,to buy back his past.

Furbo ::

Ne kompliciraj, itak si zih naročil neka jajca, meni je tudi bivši Mobitel enkrat prodal tak telefon, še našel gor par slik ene dekline, pa mi je lepo služil vrsto let.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Master_Yoda ::

Gapi je imel prav - so mi odpisali na email da to tam odprejo da potrdijo garancijski list. In odprem paket (prej ga nisem sam) in res tista nalepka ki fali je na garancijskem listu.

P.S. Se pa vidi da je telefon Nokia - rabil pol ure ter eno kartico da sem back cover odprl tak je pricvrsceno to skupaj.

gendale2018 ::

Furbo je izjavil:

Ne kompliciraj, itak si zih naročil neka jajca, meni je tudi bivši Mobitel enkrat prodal tak telefon, še našel gor par slik ene dekline, pa mi je lepo služil vrsto let.

najprej sem prebral da ti je slika služila še vrsto let in sem hotel napisat da jo nalepi še sem če je tolk uporabna :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

gendale2018 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ne kompliciraj, itak si zih naročil neka jajca, meni je tudi bivši Mobitel enkrat prodal tak telefon, še našel gor par slik ene dekline, pa mi je lepo služil vrsto let.

najprej sem prebral da ti je slika služila še vrsto let in sem hotel napisat da jo nalepi še sem če je tolk uporabna :D


verjetno je tako mislil, ampak bi izpadel prevelik creep, če pove direkt. :-) pomotoma predlagal izbris.

Furbo ::

Nah, slike niso bile kaj posebnega žal. ;(
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefon za okoli 100€

Oddelek: Kaj kupiti
283429 (2725) jb_j
»

Visoke cene telefonov Simobil/Telekom et al. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7012114 (10156) tomy5
»

Nakup novega telefona od fizične osebe in pravne posledice

Oddelek: Mobilne tehnologije
263695 (3074) Pesimist
»

Kitajska tablica - garancija

Oddelek: Loža
131611 (1330) zunno
»

Kaj storiti če ti tip pošlje pokvarjen mobitel.

Oddelek: Loža
173442 (2489) Gray_Warden

Več podobnih tem