» »

Poslovna ideja

Poslovna ideja

whatever ::

Imam poslovno idejo, ki je imo dobra, sem jo že dokaj razdelal, nimam pa ne financ in zaenkrat tudi še ne kompetenc, da bi jo realiziral. Kot "one man band" je itak ne bom mogel najbrž, ker je preobsežna. Približujem se zaključku študija računalništva, vendar imam še kar nekaj izpitov do konca, tako da bom dal prednost študiju. Če se bo kdo prej spomnil iste ideje in jo realiziral, pač škoda. Se mi bo pa porodila druga.

Zdej me pa zanima, kako vnovčit, če imaš dobro idejo. Kako in koliko natančno moraš to idejo definirati ali razdelati, da jo:

a) prodaš
b) pridobiš ekipo in sponzorje
c) realiziraš.

Ali bi se lahko človek ukvarjal prav z idejami za informacijske sisteme in razdelavo teh idej, nato pa prodajal samo ideje kot take (mogoče še kak poslovni model) BREZ realizacije in vlaganja sredstev? S tem bi se ukvarjali drugi, tisti, ki bi idejo pač videli kot perspektivno in načrt kot tak odkupili. Ali so to že patenti ali kaj?

Je to možno, da prodaš idejo kot tako, brez nadaljnjega razvijanja in realizacije? Kako dobro definirana in razdelana bi morala ta ideja biti, da bi jo lahko prodal? In koliko bi lahko za posamezno dobro idejo, torej profitabilno idejo, ki bi prinašala profit v fazi ko bi bila že realizirana... za koliko bi lahko idejo prodal? Ali se je v tem primeru bolje podati v smer pridobivanja sponzorjev, programerske ekipe, trženja in lastne realizacije ideje?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.
  • spremenilo: whatever ()

Pyr0Beast ::

Ce je ta ideja tako dobra, zakaj je ne investiras sam ?
Je vezana na trenutno obdobje ali lahko pocaka par let ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jean ::

Problem se pojavi, ko jo pričneš deliti z drugimi. Torej nekako bi moral stvar zaščititi, da je ne "posvojijo" in hkrati vzbuditi čimveč zanimanja zanjo. Prodati se jo baje da, vsaj v Ameriki, problem je le kako priti do takšne oblike, da je dovolj jasna in zanimiva, hkrati pa ne pove vsakemu vsega.

whatever ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ce je ta ideja tako dobra, zakaj je ne investiras sam ?
Je vezana na trenutno obdobje ali lahko pocaka par let ?


Bo morala počakat. Lahko da jo bo kdo v kakšni podobni obliki v tem času že realiziral. Mislim, da bi se prijela med ljudstvom. Vsekakor bi marsikateremu uporabniku določene storitve koristila, vprašanje pa je, kakšno neposredno korist bi od tega imel ponudnik storitve. Ker ni nujno, da bi ta funkcionalnost tudi vodila do povečanja števila uporabnikov storitve, bi pa koristila obstoječim uporabnikom (bolj kot samemu ponudniku). Do kolikšne mere je treba idejo razdelat in zdefinirat, da dobiš t.i. "poslovne angele"? In kako? UML modeliranje?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

Jean je izjavil:

Problem se pojavi, ko jo pričneš deliti z drugimi. Torej nekako bi moral stvar zaščititi, da je ne "posvojijo" in hkrati vzbuditi čimveč zanimanja zanjo. Prodati se jo baje da, vsaj v Ameriki, problem je le kako priti do takšne oblike, da je dovolj jasna in zanimiva, hkrati pa ne pove vsakemu vsega.


Ja, to se mi zdi skoraj nemogoče, vsaj pri tej ideji. Izvedba in realizacija pa ni več tako trivialna, je pa vseeno možna brez večjih problemov z današnjo tehnologijo. Ni nekaj, kar se ne bi dalo narediti. Imho bi morala biti za uporabnika funkcionalnost brezplačna da bi se prijela (in gotovo bi se), ponudnik pa ne vem, kako bi profitiral od tega. Mogoče z oglasi?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Matheeew ::

Za moje pojme je poslovni del pomembnejša sestavina ideje. Če ne veš kako neko storitev/vsebino monetizirati potem mogoče le ni tako dobra ideja. Računat na prihodke iz oglaševanja je najbolj enostavno. Na to se sklicuje marsikdo. Redkim pa to uspe.

Ne razumi me narobe - mogoče imaš res dobro idejo s katero se da zaslužiti. Mogoče pa pač ne.

EDIT: Se strinjam z PyrOBeast. Če v nekaj res verjameš, se pojavi vprašanje zakaj tega sam ne realiziraš. Pri res dobri ideji mislim, da začetni kapital ne bi smel biti problem. Konec koncev si v takem primeru tudi sam pripravljen tvegati in vzeti kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()

IceIceBaby ::

Sama ideja ni vredna nič. Če ti iz ideje uspe izpeljati dober poslovni načrt potem si že naredil nekaj, pa še to ni prav dosti. Ponavadi se v procesu pisanja poslovnega načrta izkaže, da tista, na prvi pogled super ideja sploh ni tako super. Če se izkaže, da dejanko ima potencial in je izvedljiva potem si pa že nekaj dosegel.

Tako kot so že pred mano napisali. Zakaj čakaš oz. ne greš v to sam, če je ideja tako odlična. Če si siguren, da ti bo zadeva prinesla konkreten zaslužek potem lahko tudi fax počaka za kakšno leto ali 2. Če nisi pa tudi za druge verjetno ni dovolj zanimiva.

Btw...če rabiš investicijo oz. pomoč pri izvedbi pošlji PM. Če je zadeva res OK se lahko kaj dogovorimo.

Zgodovina sprememb…

Matheeew ::

Če želiš zaščiti idejo: http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...

Okapi ::

Imam poslovno idejo, ki je imo dobra
Veš kako pravijo - good ideas are a dime a dozen.

Ideja sama ni vredna nič, jaz imam vsak dan kakšno dobro, enkrat na mesec kakšno genialno;)

Če je ideja prevelika zate (finančno ali izvedbeno), začni iskati sodelavce, poskusi jih navdušiti nad to idejo in prepričati, da se splača vanjo vložiti. Imaš tudi nekaj mehanizmov, kako to narediti, in ljudi, ki ti znajo pri tem svetovati, en link je zgoraj. To lahko počneš tudi med študijem, menda ti ostane nekaj ur prostega časa na dan, ne?

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

imam idejo, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688658 (6464) bambam20
»

Kako se lotiti iskanja razvijalca IOS/Android aplikacije?

Oddelek: Programiranje
132585 (1708) Nublet
»

Kje dobim nekoga, da mi zastonj postavi spletno trgovino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539921 (6724) BigD
»

Investitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749453 (6193) bambam20
»

Iskanje ideje.

Oddelek: Programiranje
446250 (4253) boolsheat

Več podobnih tem