» »

Računalnik se reštarta če zaženem sisoft sandro?

Računalnik se reštarta če zaženem sisoft sandro?

guest #44 ::

Sem sestavu nov pc, athlon x3, 2gb rama, 350W psu.
Uporabljam star sata HDD, ki priznam da se zelo čudno obnaša, še nikoli se ni tako.

Skratka zadeva je taka, če zaženem ta najnovejšo sisoft sandro mi PC reboota. In sicer n atak način, da hdd naenkrat zaštrkne in me restarta ampak sistem se ne resitira amapk zaštopa takoj po biosu.
Moj stari pc mi je skoraj podobno delal ko je PSU šou v k****, sam ta PSU je nov res da 350W ampak edini omembe vredni porabnik je procesor in ta naj bi mel peak 95W porabe. 3/5V ima 120W, 12V pa 270W

http://www.chieftec.eu/index.php?option...

Plošča ima tudi nek surge protect zadevo, ki naj bi branila pred fluktuacijami napetosti...če prav razumem na tak način da ugasne pc.

Sam zadeva je sledeča...špilal sem že grafično intenzivne igrice, pognal sem burn in test rama, cpuja, 2d in 3d simultaneously. Pa PC dela brez problemov, in se je držal na stabilnih 50C.
Skratka ko poženem sandro pa zablokira...a je možno, da zaradi napake v hddju se to dogaja? Sicer bom dobil nov hdd, ampak vseen mi je čudna situacija.

Skrbi me HDD največ, PSU in mogoče RAM. Je kak program ki naredi res uber stres test?

Komponente mislim, da so vse kompatibilne ker sem preveru manuale in so omenjene.

amigo_no1 ::

Ti si en "talent", ja.
Bi mogoče izklopil auto reboot on system failure in pogledal kaj napiše v bsod-ju ?

Lahko si tudi nabaviš visoko hitrostno kamero in snemaš ekran. Opcij je več.

occt, OCCTPT, prime95, super_pi_mod, CPU_burn-in

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

amigo_no1 je izjavil:

Ti si en "talent", ja.
Bi mogoče izklopil auto reboot on system failure in pogledal kaj napiše v bsod-ju ?

Lahko si tudi nabaviš visoko hitrostno kamero in snemaš ekran. Opcij je več.

occt, OCCTPT, prime95, super_pi_mod, CPU_burn-in



Kje točno pa izklopim to opcijo?

Sem pa laufal prime95 včeraj 30min, pa se nič ni zgodil, vse je delal.

amigo_no1 ::

guest #44 ::

Aha tnx.

Sm dobu BSOD z začetnicami STOP: c000021a, poguglal in kar sem uspel razumet je to, da je Windows corrupted oz da je nekaj narobe z kernelom al neki takega.

Zdej gledam, na install fajlu od Sandre piše zraven .SP3, a je to možno za service pack 3? Ker jaz nimam SP3ja. Čist možno da je v konfliktu torej. Pa med inštalacijo je zarad HDD precej trukiral, spoh ni gladko tekel in se je zaštopal pa spuščal neke čudne glasove vn. Jz zaenkrat krivim 6 let star HDD.

amigo_no1 ::

Naredi Full scan diska z orodjem proizvajalca:
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sempron 2600+ overclocking

Oddelek: Pomoč in nasveti
131382 (1195) dzinks63
»

SuperPI (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714410 (2748) LordTado
»

Problem s SuperPI programom?!

Oddelek: Navijanje
131201 (955) joker16_7
»

ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141100 (949) aambro
»

what tha f... is burn in (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23110914 (7405) KrCbelca

Več podobnih tem