» »

Brskanje ne dela, GE in uTorrent pa ja

Brskanje ne dela, GE in uTorrent pa ja

flbroker ::

Imam en problem in ne vem v čem je fora. Začelo se je včeraj, ni šlo na internet pa odprem pogledam uTorrent in dela pa sem mislil da so mi torenti zafludali povezavo in resetiram računalnik in brskam dalje ko je po cca eni uri spet zabklokiral internet ampak tokrat nisem imel torente prižgane.

Po cca eno uri mi intenet zablokira in moram računalnik resetirat. Noben brskalnik ne dela (FF, Opera, IE, Chrome) če pa za tem ko mi net crkne vklopim torente pa delajo normalno, tudi Google Earth dela čisto normalno. Če v konzoli pingam domene dela čisto normalno, v brkskalnikih pa ne gre ne URL-je ne IP-je odpirat. A ve kdo v čem je fora?

chkdsk ne najde nobene napake.

amigo_no1 ::

1 uro ne poženi p2p programov.
Se zgodi enako ?

Kaj javi "nslookup" ?

flbroker ::

Enako. Zdaj sem testiral, zablokira po cca 55min, nisem prižigal čisto nič, ne brskalnikov ne torentov nič, po tem času ne gre več na brskat AMPAK če prižgem torente ali pa google earth, MSN pa gre normalno. Nič mi ni jasno. Bi formatiral računalnik pa ne pride v poštev zato ker nimam kam shranit podatke tako da nevem kako naj problem rešim, sej nevem sploh v čem je problem. A ve kdo zakaj pride do tega?

logout ::

Če še nisi, preveri nastavitev DNS strežnikov takrat, ko ne dela.

L.p., Kloko

flbroker ::

Imam SiOL trio tako da gre vse preko ruterja in se z nastavitvami ne ubadam. Sicer če gre pingat www.google.com potem mislim da z DNS-om ni težav. Če bi bile bi moralo delovati http://xxx.xxx.xxx.xxx pa ne deluje.

amigo_no1 ::

Sem te nekaj prej vprašal (ne brezveze)...
Kateri ruterja,os imaš ter AW& FW uporabljaš ? Poženi še eventvwr.msc in poglej če kam kaj sumljivega ...
Ima še kdo enako težavo pri tem (drug pc) ?

Zgodovina sprememb…

flbroker ::

nslookup ne pokaže nič sumljivega:

Default Server: gateway.home
Address: 192.168.1.1

XP, antiviruse in firewalle ne uporabljam. Ruter/modem je iskratelov Prospero623SMBiDi

EDIT: Ignorirajte sporočilo ker nima veze s tem, napake se pojavljajo že dlje časa in niso povezane s tem. Edina sprememba ki jo lahko opazim je da je po dvojnem kliku na LAN ikono tisti monitor obarvan v sivo namesto v modro ampak vse ostalo laufa kot da ne bi bilo nič narobe. Čisto sem clueless...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

amigo_no1 ::

Daj za hec v nastavitve mrežne kartice vpiši siolov dns-ja..Sedaj jih mrežna dobi od siol routerja..

Na koliko povezav imaš nastavljen UT ?

flbroker ::

Sem nastavil DNS strežnike, čez 20min bo zaštekalo pa bom videl če bo kaj haska. Nevem kje se pogleda število povezav.

EDIT: Je že cca 5min mimo časovnega roka pa dela vse dalje. Bom počakal še kake pou ure preden se začnem veselit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

flbroker ::

Do zdaj je vsakih 55min zablokiralo, od kar sem vnesel DNS-je je od zadnjega reseta minilo cca 67min in vse dela normalno in najverjetneje bo še naprej delalo. Torej so DNS strežniki rešili problem, hvala asdffghhhhh za pomoč in rešitev! (pa klokotu tudi)

Zdaj pa bi rad še razvozlal to misterijo ker tole ni ravno primerna rešitev, bolj začasna. Kako naj začnem raziskovat ta problem da pridem do vzroka ker mi ni jasno zakaj je sploh prišlo do tega in zakaj moram ročno vnašat DNS strežnike v mrežno če imam vse kar potrebujem nastavljeno v ruterju?

logout ::

Kolikor spremljam zadeve, nisi prvi s takšno težavo. Moja teorija je, da je kriv router. Kot da bi router delal nek DNS caching in za naslov DNS serverja poslal DHCP klientom kar svoj naslov. Čez nekaj časa se ta njegov caching na nek način sesuje in tebi DNS ne deluje več, medtem ko ostali promet še vedno teče.

L.p., Kloko

amigo_no1 ::

Zato ker s tem rešiš (prešvoh) routerja dodatnega bremena p2p prometa... Kak starejši model routerja bi zmznil.

flbroker ::

Figo deluje, spet isto. Ostane mi še to da probam resetirat ruter, drugega razen formata pa nevem kaj bi lahko naredil če ne razumem zakaj do tega pride.

EDIT: Je pa minilo 2h in 30min do blokade namesto prejšnjih 55min. Zanimivo.

EDIT2: 99% je do računalnika ker sestra pravi da njen nič ne šteka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

jan01 ::

Računalnik kaj okužen? Poskeniraj s avira boot cd http://www.avira.com/en/support-downloa... (iso, oz zloadej ultimate boot cd in poglej kako ga spraviš na usb ključek + updataš antivirus na njem http://www.ultimatebootcd.com/customize...

flbroker ::

Hvala jan01, sem dolpotegnil iso sliko in skeniral PC s pomočjo CD-ja, okuženi sta bili dve datoteki winlogon.exe in csrss.exe. Original datoteki se nahajata v c:\windows\system, trojanec/virus pa v c:\windows, s tem da se winlogon.exe lahko zbrisal takoj, csrss.exe pa je najprej bilo potrebno zbrisat ključ v registru ker je bila datoteka zaklenjena, šele potem sem lahko zbrisal datoteko. Po tem je sledil še kompleten sken vseh diskov s pomočjo SpyBot S&D, tako da zdaj vse deluje tako kot mora. Hvala vsem za pomoč še enkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100% CPU ves čas!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51390 (1233) djforever
»

Problem z odpiranjem strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
102478 (2300) SkIDiver
»

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61662 (1596) OtonVM
»

Cudni procesi v winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
71789 (1647) Haby
»

kako preprečiti zagon aplikacijam?

Oddelek: Programska oprema
91171 (1053) Dragi

Več podobnih tem