» »

kako preprečiti zagon aplikacijam?

kako preprečiti zagon aplikacijam?

Dragi ::

Nedavno nazaj so mi winsi napisal, da imam premalo sistemskega pomnilnika,ko sem bil v NAMIZJU in nisem imel zagnanega nobenega programa ali igre (saj ne tako, da bi dvokliknil).
ko sem potem pogledal v taskmanager, sem tam videl, da mi laufa en cel kup aplikacij, pa me zanima, kako lahko to izklopim,
Probou sm že s startup mechanic-om, pa ni teh procesov nikoter, prav tako jih ne najdem, če grem
run/msconfig/itd...

evo še povezave do slikc aplikacij
slika1
slika2

Bodite pozorni na rdeče obrobljene aplikacije, pa povejte mi še zakaj mozilla, že ob samem zagonu zavzame kar 45mb, pozneje pa samo nekaj kilo?:\
  • spremenil: Dragi ()

Vikking ::

kej so slike? keri wondowsi?

Dragi ::

anyone

Microsoft ::

svchost.exe, spoolsv.exe, lsass.exe, services.exe, winlogon.exe, csrss.exe in smss.exe pusti kar pri miru. :))

alg.exe

DkServices.exe ne poznam...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dragi ::

dkservices.exe =diskeeper orodje za defragnmentacijo,

svchost.exe, spoolsv.exe, lsass.exe, services.exe, winlogon.exe, csrss.exe in smss.exe pusti kar pri miru

Sej se ne pritožujem nad svchodtom tako močno, ampak, zakaj jih je toliko?

alg, pa če semprav razumel, je win proces, ki je zelo dovzeten za ranljivost z virusi, dela pa nič?

ql000 ::

pozdrav,

kontrolo kateri programi, procesi tečejo, kdaj se zalaufajo, prioriteta,... lahko kontroliraš iz Control panela --> Administrative tools --> Services. Jaz mam en kup takih požrešnih programov, ki se npr. kar na zečetku zalaufajo, pa odžirajo resurse (Matlab, LabView,...), kar pa za njihovo delovanje sploh ni pomembno.

P.S.
predpostavka: uporabljaš Win XP; pri W2k, mislim, da administrative tools niso naloženi po deafaultu.

Caligula ::

Al pa zastonj simpaticen programcek codestuff starter

Dragi ::

ql0000, jst sm naštimou to iz start/run msconfig, pa predzadnji zavihek, toda še vedno me motijo vsi tisti svchost-i.

ql000 ::

če maš preveč svchost - ov, pol je takoj naslednji vir: črv, al pa virus. v command prompt vtipkaj ukaz: nstat -a, pa boš vidu keri porti so odprti. pol pa kake čudne porte pogooglaj, pa boš vidu a maš kaj nesnage gor al ne!

P.S.
pa ne iz tistega msconfiga tega delat!! k ne prikaže VSEH procesov!

Dragi ::

windows ne najde nstat -a.Preverite ali ste ime napisali pravilno...
wtf?8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100% CPU ves čas!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51480 (1323) djforever
»

Problem z odpiranjem strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
102547 (2369) SkIDiver
»

Virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
71602 (1527) koyotee
»

lsass.exe in panda platinum internet security 2005 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61730 (1664) OtonVM
»

Cudni procesi v winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
71859 (1717) Haby

Več podobnih tem