» »

Sanje

Sanje

Fave ::

Danes sem imel čudovite sanje. Tako čudovite, da ob njih Thomasov Protokol zgleda kot slab kaleidoskop :D (mal heca)

Zanima me kateremu procesu na računalniku so sanje najbolj podobne? Sanje so bile na nek način v kontekstu s preživeto soboto in daljno preteklostjo (cca. 10 let nazaj). Defragmentacija to ni. Kompres tudi ne. Torej kaj možgani počnejo med sanjami oz. čemu sploh sanjanjo?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

1024 ::

Zanima me kateremu procesu na računalniku so sanje najbolj podobne?


Nobenmu.

Torej kaj možgani počnejo med sanjami oz. čemu sploh sanjanjo?


Urjenje za preživetje v simualciji.
Fish knows everything.

Thomas ::

Freud je rekel, da funkcija sanj je zaščita spanja. Včasih že, vprašanje če vedno. Lahko da so telovadne vaje možganov. Kreacija slik in drugih senzacij ... byproduct.

Nobenmu


Se strinjam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

z00s ::

Pozdrav.

Podobno idejo so pred časom raziskovali na Inštitutu Jožef Štefan, zato predlagam da malo pobrskaš tam.

Lp.

c3p0 ::

Ob pravih lucidnih sanjah "resničen" svet izgleda zelo bledo in mrtvo.

marS ::

o sanjanju bi največ vedli tukaj....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

whatever ::

1024 je izjavil:

Zanima me kateremu procesu na računalniku so sanje najbolj podobne?


Nobenmu.



Ni res. Funkciji "Turn off ali hibernate" ali po domače, ODKLOP.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

hamax ::

Ni res. Funkciji "Turn off ali hibernate" ali po domače, ODKLOP.

Dalec od tega. Mogoce bi lahko rekli, datrdi disk "sanja" ko pozenemo defragmentation.
Delcki spomina letijo okoli in zaradi nase neverjetne sposobnosti povezovanja delckov dobimo ven bolj ali manj povezano zgodbo.
Nekako taki si jaz to predstavljam.

Pyr0Beast ::

Point spanja je varčevanje z energijo, nižanje telesne temperature zaradi tega varčevanja in regeneracija ter obnavljanje miselnih povezav.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jst ::

Možgani so najboljši pattern recognition machine poznan na svetu. Če se prav spomnim, porabijo samo 20W ni ob tej energiji se ne more noben algoritem na superračunalnikih kosati. Ampak tudi temu se približujemo. V prejšnjem tisočletju počasi in vztrajno (Big Blue in šah) v tem tisočletju pa čedalje hitreje in na čedalje več različnih načinov probava[j/m]o.

V sklopu napisanega, se pa spomnim enega ted talka (mogoče sem pa prebral nekje), kjer so razpravljali, kako učinkoviti so možgani pri POZABLJANJU stvari. V naše senzorje dobimo tolikšno količino date, ob tem pa možgani večino pošljejo v /de/null, pa se vseeno spomnimo "pomembnih" stvari.

Zato sem mnenja, da se ponoči možgani reorganizirajo in delajo nekakšen "Hard disk cleaner" in "registry cleaner and defrag."

Premislite: ste pred pomembnejšo odločitvijo in če zadevo prespite, ste naslednji dan bolj bistri in prepričani v izbrano odločitev. Tudi pri učenju je najbolj pomembno spanje. Res je, da kar se zjutraj naučimo, bomo verjetno zvečer še večino vedeli na pamet, ampak naslednji dan, bomo pa veliko naučenega pozabili, ampak kar se bomo pa spomnili, so tiste stvari, katerim so možgani dali višjo vrednost pomembnosti. V mojem primeru so to bili večji ali pa zanimivi naslovi poglavij in potem, ko sem se z avtobusom vozil v LJ na izpit, sem še enkrat prelistal snov in dobil relativno dobro oceno. Ampak potem sem pa vse "iz avtobusa" relativno hitro pozabil, razen tistega, kar sem prespal. Zato 10 let kasneje, ko tega znanja nisem uporabljal, ga ne vem več. Zanimive stvari, kot so statistika, kvantna mehanika, se pa spomnim, kaj so nas učili, kaj sem pa bral (predvsem o fiziki) kasneje/danes.

Sanje so pa verjetno res koščki informacij, ki letijo po naših žicah in zato včasih dobimo tako hecno sestavljeno zgodbo - remember, pattern recognition - kateri se včasih nasmejimo, včasih se od straha zbudimo; torej, sanjali smo.

Zakaj ravno ponoči, ko spimo? Verjetno je bil evolucijski pritisk skozi tisočletja takšen, da smo morali kot hunting/gatherer society biti vedno "sharp and ready" in nismo imeli časa filozofirati. Potem pa zvečer, ko smo pojedli nalovljeno hrano, smo šli spat in kar smo se naučili med lovljenjem (recimo kako reagirajo določene živali pod različnimi tehnikami lovljenja skupine, kako se najbolje razporediti, kako se izogibati nevarnostim) zavestno in podzavestno, potem predelali in bili naslednji dan "upgrade-ani za kakšen level:)"

Freud je pa preveč kokaina v svojem življenju užival in so mu bile sanje "svet v podzavest človeka." Od njega tudi pregovor: "Ena žlička kokaina na dan odžene zdravnika stran" -Sigmund Freud
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

griphon ::

Po Freudu so sanje izpolnitev želje

drugače pa so sanj sestavljene iz sanjskih misli in vsebine sanj. Sanjske misli so prikrita struktura, ki je posledica siljenja podzavesti na površino. Vsebina sanj pa je neposredna oblika sanj kot se nam kažejo. Vsebina sanj izhaja iz spominov in doživetji, ki se pod vplivom sanjskih misli povežejo v sanje. Če pa koga zanima Freudove teorija sanj podrobneje, pa naj si pogleda njegov knjigo Interpretacija sanj.
Drgač pa Freudova teorija ni larifari, saj se z njeno pomočjo zdravijo konkretni psihični problemi (nevroze, histerije, psihoze), ki niso organskega vzroka (tableti ne pomagajo).

LP.

Pyr0Beast ::

Zdravljenje ni ozdravljenje :)

Dodal bi da je funkcija spanja morebiti tudi nadzor nad našimi instinktivnimi-impulzivnimi dejanji, s čimer smo bolj pripravljeni, ko bi nas tako napačno dejanje lahko stalo življenja.
Morebiti tudi re-wiring nevronov in kontrola telesnih funkcij.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Grey ::

Pyr0Beast je izjavil:

Zdravljenje ni ozdravljenje :)

Dodal bi da je funkcija spanja morebiti tudi nadzor nad našimi instinktivnimi-impulzivnimi dejanji, s čimer smo bolj pripravljeni, ko bi nas tako napačno dejanje lahko stalo življenja.
Morebiti tudi re-wiring nevronov in kontrola telesnih funkcij.

Torej dopuščaš možnost, da obstajajo jasnovidne sanje na katere pozabiš, ker so le "sanje" in se potem spremenijo v Deja Vu dogodek?

Upam, da kmalu naredijo do konca tisto zadevco, ki skenira možgane za slikovnimi impulzi in jih pretvarja v sliko...bomo snemali sanje :D

T-h-o-r ::

najbolj legendarne sanje so itak tiste, kjer se med seboj pogovarjajo osebe, ki se v RL sploh ne poznajo 8-)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Tr0n ::

Fave je izjavil:

Zanima me kateremu procesu na računalniku so sanje najbolj podobne?

Defrag in clean-up.

Pyr0Beast ::

Torej dopuščaš možnost, da obstajajo jasnovidne sanje na katere pozabiš, ker so le "sanje" in se potem spremenijo v Deja Vu dogodek?

Sem imel take sanje. Samo to niso bile jasnovidne oz. to ni jasnovidnost. To je pač čisto poljuben dogodek z eno akcijo in odzivom na njo. Drug dogodek ima enako akcijo a sedaj razviješ drugačen odziv.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Grey ::

Pyr0Beast je izjavil:

Torej dopuščaš možnost, da obstajajo jasnovidne sanje na katere pozabiš, ker so le "sanje" in se potem spremenijo v Deja Vu dogodek?

Sem imel take sanje. Samo to niso bile jasnovidne oz. to ni jasnovidnost. To je pač čisto poljuben dogodek z eno akcijo in odzivom na njo. Drug dogodek ima enako akcijo a sedaj razviješ drugačen odziv.

Course Correction? Podzavestno zavedanje dogodka in poteka, ki bi se sicer pojavil, če bi upošteval in deloval tako kot v sanjah? Vem, da se sliši far fetched, ampak dokler ne razvijemo tehnologije za snemanje slik iz možganov, ne bomo nikoli zagotovo vedeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

mgermo ::

V noči od včeraj na danes sem sanjal, da sem se danes popoldne ob štirih zbudil iz power napa (kar ponavadi delam) ter si zaželel videt svojega nečaka (1 leto star), ampak sem se spomnil (v sanjah) da moram pokosit okol bajte (kar res moram in to danes) in nažalost ga ne morem it pogledat. Danes me brat pokliče in pravi, da bosta z sinčkom pršla na obisk ob....16h. Zanimiva zadeva.

Matev ::

Zanimiva zadeva.


ne bi rekel

če si kmet pač sanjaš o njivi... o čem drugem bi pa?

Pyr0Beast ::

Grey je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Torej dopuščaš možnost, da obstajajo jasnovidne sanje na katere pozabiš, ker so le "sanje" in se potem spremenijo v Deja Vu dogodek?

Sem imel take sanje. Samo to niso bile jasnovidne oz. to ni jasnovidnost. To je pač čisto poljuben dogodek z eno akcijo in odzivom na njo. Drug dogodek ima enako akcijo a sedaj razviješ drugačen odziv.

Course Correction? Podzavestno zavedanje dogodka in poteka, ki bi se sicer pojavil, če bi upošteval in deloval tako kot v sanjah? Vem, da se sliši far fetched, ampak dokler ne razvijemo tehnologije za snemanje slik iz možganov, ne bomo nikoli zagotovo vedeli.

Misliš reči 'zagotovo ugibali' ? :)
Ker to pač je, ugibanje. (Nimam nič proti temu, zelo rad bi videl da je to clo res, odpre cel nov spekter raziskovanja)
Ajde, pa naj si bo podzavestno. Zakaj to ne lavfa vsakič ? :)
Deja Vu sem že sam nekajkrat imel, spet, to nebi pripisoval jasnovidnosti. In to sploh ne taki kot je na TV :)
Če ma ženska nasilnega moža in vsakič sanja da jo bo mož pretepel, nato pa enkrat jo. Kaj je to ? Zgodba se venomar ponavlja in če vzameš kot dejstvo, da jo enkrat bo, je to samo 'following the trail of events' in videnje očitnega :)
Je pa sanjanje tudi tako navdihujoče, zelo opozori na stvari ki jih običajno ne vidiš.

Zanimiva zadeva.

Se zgodi. Ne rečem. Kolkokrat so meni dogodki tako padli. Na primer se mi ni dalo iti pa so predavanja odpadla. Štos je samo v tem da se meni ni nikoli dalo iti :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

residual ::

glede dejavu, so že tekle neke debate (ena polovica možgan in delay pri obdelavi, itd)

kar je bolj presentljivo, da ni samo pattern recognition, ampak tudi tvorjenje novih oblik. Kajti osebno sem sanjal tudi oblike in dogodke, ki ne sodijo v realni svet (posledica filmov, izkušenj) ampak čisti Sci-fi. Tako kot nastane misel v možganih, tako lahko tudi podoba, oblika, ideja, itd.. znajo povezovat različne dogodke in jih tvorit v čisto novo zgodbo, ki jo lahko sanjamo v nadaljevanjih, ali pa v sanjah sanjamo. verjetno je tudi povezano kaj s tistimi 8 hertzi.

Pyr0Beast ::

random pattern generator, nekaj napak pri zajemu tu in tam in sanjaš :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Grey ::

Pyr0Beast je izjavil:

Grey je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Torej dopuščaš možnost, da obstajajo jasnovidne sanje na katere pozabiš, ker so le "sanje" in se potem spremenijo v Deja Vu dogodek?

Sem imel take sanje. Samo to niso bile jasnovidne oz. to ni jasnovidnost. To je pač čisto poljuben dogodek z eno akcijo in odzivom na njo. Drug dogodek ima enako akcijo a sedaj razviješ drugačen odziv.

Course Correction? Podzavestno zavedanje dogodka in poteka, ki bi se sicer pojavil, če bi upošteval in deloval tako kot v sanjah? Vem, da se sliši far fetched, ampak dokler ne razvijemo tehnologije za snemanje slik iz možganov, ne bomo nikoli zagotovo vedeli.

Misliš reči 'zagotovo ugibali' ? :)
Ker to pač je, ugibanje. (Nimam nič proti temu, zelo rad bi videl da je to clo res, odpre cel nov spekter raziskovanja)
Ajde, pa naj si bo podzavestno. Zakaj to ne lavfa vsakič ? :)
Deja Vu sem že sam nekajkrat imel, spet, to nebi pripisoval jasnovidnosti. In to sploh ne taki kot je na TV :)
Če ma ženska nasilnega moža in vsakič sanja da jo bo mož pretepel, nato pa enkrat jo. Kaj je to ? Zgodba se venomar ponavlja in če vzameš kot dejstvo, da jo enkrat bo, je to samo 'following the trail of events' in videnje očitnega :)
Je pa sanjanje tudi tako navdihujoče, zelo opozori na stvari ki jih običajno ne vidiš.

Zanimiva zadeva.

Se zgodi. Ne rečem. Kolkokrat so meni dogodki tako padli. Na primer se mi ni dalo iti pa so predavanja odpadla. Štos je samo v tem da se meni ni nikoli dalo iti :)

Zakaj ne laufa vsakič? A dejansko ne laufa ali misliš, da ne laufa? Namreč, to bi bilo enostavno preveriti z elektrodami s katerimi bi snemal aktivnost v možganih ter potem subjekta raziskave vprašal kaj se spomni iz sanj. Na ta način bi lahko skozi čas ugotovili vzroke zakaj se nekaterih sanj ne spomnimo in zakaj se druge lahko. Ter ali obstaja kaka povezava z "resničnostjo". Hudič bi bil, da se v nekem stadiju sanj recimo dogajajo vse odločitve za naslednji dan...če bi lahko kdo to manipuliral...človek dejansko ne bi vedel, da je manipuliran. Malo Sci-Fi, ampak kaj pa če...

Pyr0Beast ::

Eh. Če so sanje lucidne, se jih boš spomnil.
Drugače pa zadeva lavfa kot film, na nagonskem nivoju brez tvoje kontrole.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

griphon ::

Pyr0Beast je izjavil:

Zdravljenje ni ozdravljenje :)


s psihoanalizo pridemo do ozdravitve

Pyr0Beast ::

Psihoanaliza je samo to, analiza.
Psihoterapija je pa druga stvar :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

einstein :P ::

Da ne odpiram druge teme...

Danes sem popoldne zaspal, ker sem premalo spal čez noč in, ko me je brat zbudil sem se sicer zavedal, kaj govori ampak še nisem odprl oči. Kmalu za tem, ko sem jih, sem opazil nad sabo nek predmet, ki je lebdel nad mano (ni važno kaj), potem sem ga vprašal (brata), kaj to leti nad posteljo, pa se mu je seveda čudno zdelo, kaj blebetam, kakšno sekundo kasneje pa je predmet izginil, potem sem vstal...

Skratka, zdelo se mi je zanimivo, pa me zanima, če se je komu že zgodilo kaj takega? Sicer me to ne skrbi, sem imel lucidne sanje, pa enkrat celo nekakšen obe ali nekaj takega, pa podobne stvari, kaj takega pa še ne...

Mogoče false awakening? Čeprav sem že slišal brata in ga razumel, kaj govori.

Hvala, LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

po moje hrošček, nič drugega :)

Duhec ::

Fave je izjavil:

Zanima me kateremu procesu na računalniku so sanje najbolj podobne?

Pokvarjeni FAT tabeli, ki jo za silo pokrpaš nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DejaVu/Sanjam prihodnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6011750 (5320) AndrejS
»

Resničnost ali sanje?

Oddelek: Loža
173758 (2742) Spajky
»

Igričarji sanjajo bolje

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4712142 (10507) Lonsarg
»

Naključja v sanjah

Oddelek: Loža
453329 (2272) Metulj1

Več podobnih tem