» »

Wifi ne deluje na mobitelu

Wifi ne deluje na mobitelu

neo5468 ::

Pozdravljeni. Doma imam 3 računalnike. 2 računalnika (osebna) sta povezana v Siolov modem preko kabla. Tretji računalnik (prenosnik) pa je povezan preko routerja (wifi), vendar ne preko siolovega ampak preko routerja firme NETGEAR. Prenosnik se brezžično poveže brez problema toda problem nastane, ko se hočem povezati preko svojega mobilnega telefona (iphone). Omrežje mi sicer najde, in mi celo kljukico zraven omrežja naredi. Ko prtisnem DHCP mi izpiše tudi IP Address, subnet mask, router, dns, ... in vse zgleda pravilno. Vendar zgoraj levo mi na izpiše ikonce WIFI. Če pustim prižgano 1 minuto ali 2 mi tisto ikonco le izpiše toda internet še vedno ne deluje. Samo melje spletno stran ene 30sekund nato mi pa napiše da safari ni mogel odpreti spletne strani. Toda v šoli mi Eduroam lepo dela in tudi v raznih kavarnah mi WIFI lepo dela. Samo doma ne.

Ta problem se je pojavil pred približno 3-4 dnevi, ko se je kabel telefona precvikal. Vse kable sem odklopiu od Siolovega modema in nato dau vse kable spet skupej (sem mogoče kaj narobe zvezal? dvomim ker mi internet na prenosniku in 2 stacionarcih lepo deluje).

Ali se komu sanja kaj bi biu lahko problem? Ali sta se mogoče SIOL router in netgear router stepla?

tukaj je še slika mojega ip configa:



Hecno mi pa je, da ko pogledam tale ipconfig, so ipji drugačni. Na iphonu imam:
IP Adress: 192.168.1.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
Router: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1
Search Domains: home

cez kakih 20sekund se vse skup refresha in IP Adress spremeni kr na 192.168.1.4

Vse skup mi že malo dojeda in bi resnično prosil za pomoč, ker sedaj ne morem dostopati do nobenih internetnih storitev in sem na robu obupa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys wrt54gl v1.1 - factory reset

Oddelek: Omrežja in internet
111277 (1039) Klamzi
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814671 (13260) styled
»

Static IP - tomato WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
6950 (832) drVrh
»

Problem z Wifi-rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
171192 (870) Marino88
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354471 (3950) amigo_no1

Več podobnih tem