» »

Počasno nalaganje spletnih strani

Počasno nalaganje spletnih strani

simnov ::

Prvo naj povem , da mi dowloadi (torrenti...) vse deluje na polno brez kakeršnega koli padca prekinjanja.Ko pa brskam po spletu pa se nekatere strani nalagajo počasi.

Yohan del Sud ::

To sem spraševal par tednov nazaj in mi noben klinac ni znal pomagat. Mora človek vse sam zrihtat! Domnevam, da imaš torrent klienta vklopljenega pri tem problemu?

Poišči tam opcijo DHT network in jo izklopi ter poročaj.
www.strancar.com

simnov ::

Lol tako zabit pa tudi nisem , takrat pa logično , da bo počasi delovalo.Seveda jaz pravim za takrat , ko samo surfam.

fizikalac ::

Da nimaš kakšnih antivirusov, ki pregledajo vsako stran, pa preveč addonov oz. extensionov na brskalniku?

Ker brskalnik in OS imaš?

simnov ::

windows 7 firefox

Batko666 ::

google chrome si dol povleči, res hitreje dela

donski ::

Jaz mam pa podobno težavo s tem, da mi na speedtestu (kljub temu, da mam vklopljene torente in odprtih več strani) kaže 18 pinga, 16mb dol in 1.9 gor... ...torente mi glede na povezavo vleče precej hitro, v brskalnuku (firefox, chrome....) pa mi strani full dolgo včasih nalaga..moram skoraj vsako stran refreshat.

Dobil sem neko opozorilo o dns prehodih..in zdaj več ne pridem do tega.....ni pa mi jasno, kaj bi bilo narobe, ker sem na starem ruterju (tam kjer sem prej bival) mel enake nastavitve. Uporablam pa win 7.

Bi kdo vedel kaj naj oz. moram spremenit...je narobe?

VidKo ::

Predlagam uporabo optimizatorja paketkov CFosSpeed. Pomaga.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

donski ::

VIdKo hvala..sem poskušal s CFoSpeed pa je malo boljše ampak še vedno moram stalno rehfreshat strani..izpadi so stalni... ve kdo mogoče za kakšo dodatno rešitev, sprememba določenih nastavitev mogoče?

hvala

VidKo ::

Imaš mogoče packet loss? v command prompt vpiši: "ping www.arnes.si /t" brez narekovajev. Pusti kakih 10 minut in nato prekini s CTRL + C. V kolikor je več kot 1-2% izgubljenih paketkov pokliči ISP in se pritoži naj porihtajo linijo.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

voipgw ::

@donski

V kolikor ne bo packet lossa, je težava skoraj zagotovo povezana z resolvanjem dnsja. Zadevo enostavno stestiraš tako, da v brskalniku namesto domene vpišeš ip naslov. Do ipja prideš s pinganjem wwwja, kot je zapisal vidko. Če ti bo stran preko ipja vidno hitreje odprlo, je težava ravno tukaj. V takšnem primeru bi ti predlagal, da si v konfiguracijo mrežne kartice ročno vpišeš DNS naslove tvojega ispja. V kolikor je v uporabi tudi router pa preveri dnsje v njegovi konfiguraciji/intefaceu (možno, da ima shranjene še naslove starega ispja).


Lp,

donski ::

packet lossa mi je pisalo 36%, komaj sem zaj restartal povezavo, da lahko to napišem:/ ..pa bi še vprašal: je res odvisno od ISP-ja, al je možno, da je tudi oddaljenost ruterja in ruter sam (ruter Intel(R) WiFi Link 5100 AGN je par metrov stran v drugi sobi )..?

VidKo ::

36% je občutno preveč. Če že sumiš wi-fi povezavo, poskusi zamenjat kanal (predvsem brezžični telefoni so lahko krivi ali pa sosedov wi-fi na istem kanalu). Čeprav mislim, da je krivda pri ISPju oz. na povezavi med ISPjem in tvojim modemom.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VidKo ()

voipgw ::

Poizkusi še pingati IP routerja...

Blinder ::

a niso krivi švoh routerji če net dela počasi ob prižganih torrentih? Preobremenjeni z velikim številom povezav.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

donski ::

Če zaženem ping ipv4 (če je to glaven modem) = losst:0, če pa pingam preko naslova ping www.arnes.si /t (moj rač?) pa mam izgube tudi 50%

pomeni, da je težava ruter in ne ISP?

VidKo ::

Ravno obratno. Pomeni, da je povezava do routerja ok. Do ISPja pa so težave.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

donski ::

Hvala vama;)..bom se obrnil na ISP-ja.

black ice ::

Blinder je izjavil:

a niso krivi švoh routerji če net dela počasi ob prižganih torrentih? Preobremenjeni z velikim številom povezav.

Lahko ti samo zabije upload, je že to dovolj. Zato je obvezen QoS in seveda ustrezna omejitev povezav v torrent odjemalcu.

DMX ::

kaj to pomeni, če pingaš, pa je pod time -1ms (al pa -2ms)

mam pa router


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3G router za Vodafone K4510 modem

Oddelek: Omrežja in internet
101481 (821) kixs
»

Hipkom.net internet povezava (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26820741 (9849) rontajzel
»

Wlan router - ODZIVNI ČAS?

Oddelek: Kaj kupiti
111388 (1270) MaCoFaCo
»

Kako odpraviti odzivni čas (ping) ???

Oddelek: Omrežja in internet
444031 (2960) antonija
»

Sesutje celotne mreže ARNES

Oddelek: Omrežja in internet
91208 (913) flipflop

Več podobnih tem