» »

Microsoft Office za Mac 26. oktobra

Microsoft Office za Mac 26. oktobra

Nov trakovni videz

ComputerWorld - Microsoft je potrdil datum izida verzije pisarniške zbirke Office za Mac, ki ga je že prej neuradno napovedal Amazon. Microsoft Office for Mac 2011 bo na voljo od 26. oktobra dalje, pri čemer prednaročila že sprejemajo.

Zadnja verzija jabolčnega Officea je izšla januarja 2008, tako da je že čas za posodobitev. Nova inačica je po videzu podobna Officeu 2010 za Windows, ima preimenovan e-poštni odjemalec Outlook (ki je zamenjal Entourage) in vrnitev podpore za VBA-makre. Manjše novosti so še celozaslonska predogleda v Wordu (za pisanje in za branje) in Dynamic Reorder za sprehajanje med nivoji v predstavitvi ali dokumenti. Posebno pozornost so namenili vitkosti aplikacij, saj naj bi se te zaganjale dosti hitreje kot doslej, ko je bila počasnost pogosto predmet kritik.

Verzija Home and Student vsebuje Word, Excel in PowerPoint, Home and Business ima še Outlook. Priporočene maloprodajne cene so 120 oz. 150 (za tri licence v paketu) dolarjev za prvo verzijo (pri nas okoli 100 evrov) in 200 oz. 280 (za tri licence) dolarjev za drugo verzijo. Popusta za uporabnike, ki nadgrajujejo starejšo verzijo, ne bo. Akademska verzija bo stala 100 dolarjev in bo imela iste programe kakor Home and Business.

34 komentarjev

zee ::

Malo uporabljam in zadeva deluje dosti bolj stabilno od Office 2008.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gandalfar ::

Ze kaksen mesec uporabljam bete in sem navdusen nad dobro izkusnjo.

sirotka ::

zee je izjavil:

Malo uporabljam in zadeva deluje dosti bolj stabilno od Office 2008.

Ja, 08 je bil katastrofa. Naredim 15 strani seminarske, se sesuje in potem se še recovery sesuje....izbriše recovery, ker ga nisem shranil( če se je pa word sesul),... jao:)

madmitch ::

Kako pridem pri nas do akademske verzije? Mladi raziskovalec, podiplomski študij, mednarodni projekti na področju kulture...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

s53zo ::

Kako pa novi Outlook shranjuje elektronsko pošto? So nekaj govorili da bo bolje podpiral Time Machine backup.

Najbolje bi bilo vsako elektronsko sporočilo svoja datoteka...

lurker ::

Zaenkrat vsi pravijo, da Office for Mac 2011 NI sranje.

Gandalfar ::

Excel 2011 je cisti uzitek. Smart PivotTables so svetlobna leta pred konkurenco in je dejansko uzitek izvajat business intelligence :)

Koyama ::

Gandalfar, če je Mac Office čisti užitek, povej mi prosim zakaj so tabele, narejene v Winsih, v Macu popolnoma zjebane? Ne odpira jih pravilno, zamaknjene tabele ipd?

Eupatrides ::

Kaj pa Onenote, a je zraven?

Gandalfar ::

Koyama je izjavil:

Gandalfar, če je Mac Office čisti užitek, povej mi prosim zakaj so tabele, narejene v Winsih, v Macu popolnoma zjebane? Ne odpira jih pravilno, zamaknjene tabele ipd?


Lahko uploadas kaksen primer?

dejanslo ::

Meni tudi zamika pri bolj "kompleksnih" zadevah, ki jih ne morem objavit. Sicer me to ne moti kaj preveč, me pa ful pogreje, ko moram v Excelu kaj izrezat in le-ta crashne. Ponovljivo neštetokrat.. Upam, da bo z 2011 napredek res občuten :)
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

lurker ::

Meni tudi zamika pri bolj "kompleksnih" zadevah, ki jih ne morem objavit.
To naj bi sedaj bila preteklost.

...to ensure consistency between Word for Windows and Word for Mac, the Microsoft team would print out identical documents on both machines and make sure that the physical copies were exactly the same. If any differences were spotted, the team considered that to be a bug that needed to be fixed.

zee ::

@sirotka:
Predstavljaj si, kako je pisati doktorsko nalogo v takih pogojih. Kot dodaten bonus pa celoten Word razj* še EndNote...da sporočil o nezadostnem prostoru na disku ne omenjam (50+ GB prostega).

Žal Microsoft še vedno ne ve, da tudi v Sloveniji nekateri uporabljamo Office for Mac, saj še vedno oz. spet ni na voljo črkovalnika za slovenščino. Peki salamenski.

Črkovalnik za Outlook me ne zanima, ker Outlooka ne uporabljam.

EDIT: popravil ime uporabnika
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Gandalfar ::

@zee: office 2011 podpira sistemske crkovalnike, tako da bi naceloma preko aspella lahko to uredil.

zee ::

Žal nisem nikjer v Office 2011 našel opcije, da to nastavim. 8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Koyama ::

Gandalfar, bi z veseljem, če najdem kak primer, kjer ni kakih delikatnih podatkov. lahko samo povem, da se z nastavitvami nisem nič igral. Tako kot se je inštaliralo, tako je. Na obeh sistemih. Win-Win dela, Win-Mac ne. Isti problem je Win Excel dokument, odprt v iWork. Ampak, to bi razumel...Očitno gre za neke drugačne parametre.

Koyama ::

Sem pozabil pripisat, da se seveda ves problem pojavi pri printanju, ne na zaslonu. tam je na videz vse okej, ko pa želim sprintat recimo nekaj na A4 format, tabele segajo čez te mere...Tako nekako, no. Skratka, frustracije s tem MS officeom za Mac. Raje uporabljam iWork. Problem je le, da pač dobivam dokumente od win userjev...

techfreak :) ::

Kdaj pa mislijo MS Messenger for Mac popraviti? Poleg tega, da podpira samo 1/4 featurejev, ki jih ima WLM, ima še nekaj drugih napak (večkrat napiše, da sporočila ne more poslati, če mi kdo pošlje datoteko jo lahko sprejemam z največ 5KB/s).

zee ::

Za pošiljanje datotek imaš drugačne metode. IM je najslabša varianta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

techfreak :) ::

zee je izjavil:

Za pošiljanje datotek imaš drugačne metode. IM je najslabša varianta.

Zakaj je najslabša varianta? Kakšne so druge metode (razen emaila, ker potrebuješ vmesni strežnik)?

zee ::

Najpočasnejša je in gre prav tako preko vmesnega strežnika kot email.

Za male stvari (do 10-15 MB) )je najboljši email. Za večje zadeve pa kakšen Dropbox ali Rapidshare.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Kdaj pa mislijo MS Messenger for Mac popraviti? Poleg tega, da podpira samo 1/4 featurejev, ki jih ima WLM, ima še nekaj drugih napak (večkrat napiše, da sporočila ne more poslati, če mi kdo pošlje datoteko jo lahko sprejemam z največ 5KB/s).


Nov Messenger za Maca bi naj prišel skupaj z Office 2011, Beta bi pa naj bila že na voljo.
The truth is rarely pure and never simple.

techfreak :) ::

Zakaj bi pri IM šlo preko vmesnega strežnika?

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Zakaj bi pri IM šlo preko vmesnega strežnika?


Ker ne more (ne zna) narediti direktne povezave. Če sta oba za firewallom potem gre čez stežnik (in gre počasi). Če maš client, ki ne zna delat direktne povezave (Messenger for Mac, večina alternativnih MSN klientov) gre tud čez server in gre počasi.
The truth is rarely pure and never simple.

roli ::

Lepo to slišat o temle novemu officu. Ker 2008 verzija je brrr. Zadeva se zaganja 100 let, potem ko se zažene sicer deluje OK ampak svež zagon je pa obupen. Na srečo ga zelo redko rabim.

Kar se pa Messengerja tiče - orginal Microsoftov je navadno sranje. Še tako osnovne funkcije kot je auto reconnect nima. Prikazne slike osveži verjetno enkrat na leto, voice ali video je stvar o kateri ni ne duha ne sluha, file transfer kot je že omenjeno je počasen... Jaz sem sicer že kako leto nazaj prešaltal na Adium in mi je blazno všeč. Da se ga zelo dobro nastaviti mojim potrebam, datoteke prenaša precej hitreje kot original, voice/video pa nažalost tudi ne podpira.
http://www.r00li.com

lurker ::

V 2011 je Messenger v8 in ima voice in video call.

dejanslo ::

Meni prek Adiuma ne leti več kot par kB/s, pa sem poskusil vse, kar sem našel na netu. Zaključek je bil, da enostavno gre preko serverja in to je to. Tako da, prosim, share, kako tebi prenaša hitreje :)

edit: Opomnite me, kdo že ne želi razodet nekih knjižnic, brez katerih ne gre ustvarit pošiljanja P2P? MS ali Apple? V mojem spominu je, da MS, vendar je včeraj preko Fringa pošiljalo ok, pa mi to ne gre skupaj .
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Gandalfar ::

Jaz kar na Skype preklopim :)

Mavrik ::

edit: Opomnite me, kdo že ne želi razodet nekih knjižnic, brez katerih ne gre ustvarit pošiljanja P2P? MS ali Apple? V mojem spominu je, da MS, vendar je včeraj preko Fringa pošiljalo ok, pa mi to ne gre skupaj .


MS ni nikoli razkril novejših MSN protokolov in tako dejansko ni dokumentacije za P2P file transfer. Tistim, ki dela, imajo reverse-engineerano rešitev.
The truth is rarely pure and never simple.

roli ::

dejanslo je izjavil:

Meni prek Adiuma ne leti več kot par kB/s, pa sem poskusil vse, kar sem našel na netu. Zaključek je bil, da enostavno gre preko serverja in to je to. Tako da, prosim, share, kako tebi prenaša hitreje :)

edit: Opomnite me, kdo že ne želi razodet nekih knjižnic, brez katerih ne gre ustvarit pošiljanja P2P? MS ali Apple? V mojem spominu je, da MS, vendar je včeraj preko Fringa pošiljalo ok, pa mi to ne gre skupaj .


Nevem sedaj koliko točno je hitrost. Giblje se bolj kot ne tam okoli 20kb/s, če imam prav. Samo z originalnim MSNjem še tega nisem nikoli dosegel. Če bo MSN MAc res dobil video telefonijo v novi izdaji bo super. Samo nažalost ne grem več nazaj iz adiuma.
http://www.r00li.com

dejanslo ::

A jutri pa bo? 8-)
There`s More Than One Way To Do It

Gandalfar ::

sej je ze par tednov :)

dejanslo ::

Ajoj, nisem nič sledil ;) Super!
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

Ko smo bili že pri Adiumu ... A imate vi tudi težave z verzijo 1.4 in 1.4.1, in sicer da je seznam stikov razporejen bolj kot ne naključno, hkrati pa ne gre zamenjati prikazne slike?
There`s More Than One Way To Do It


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Original Office 2010 ?

Oddelek: Programska oprema
197153 (6663) Zheegec
»

Office 2010 je tu, Hotmail prenovljen

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
197797 (6476) aco111
»

Office 2010 prihaja maja

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
388949 (6683) mtosev
»

Znane cene in izdaje Office 2010

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
487835 (6387) JayKay
»

Kateri Microsoft Office paket kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
284090 (3544) ender

Več podobnih tem