» »

NiBiTor in nVidia Geforce go 7800 GTX

NiBiTor in nVidia Geforce go 7800 GTX

kiros ::

zdravo.

Ima kdo izkušnje z nibitorjem? Meni ne zazna grafične kartice in VGA BIOSa. :(
Sploh ne vem kaj je narobe... je pa res da se grafična malček pregreva pa bi ji rad zmanjšal frekvenco delovanja ure. Tudi nHancer pa VoltageTune ne delata.

A je kakšno podobno orodje?
Piše pa da bi moral nibitor delat za mojo grafično.



Hvala za nasvete!
kiros

dzinks63 ::

kiros ::

hvala. ta zadeva deluje, ampak mi gonilniki (179.48 in 179.67) ne omogočajo naštimati tudi fan speed. In tudi temperature GPU in RAMa na grafični ne vidim.

hkrati pa imam še en problem: "Display driver NVIDIA compatible Windows Vista Kernel Mode Driver, Version 179.67 stopped responding and has successfully recovered."

nameščene sem imel gonilnike 179.48 in je zadeva laufala normalno pol leta (windows 7). potem so se začele pojavljati te napake. Zdej ko sem z EVGA precision dal memory clock in core clock na min pa tega ne dobim.

zdej pa res rad videl temperature če se kako da. pa fan speed bi rad zmeraj imel na max

z orodjem geeks3d gpu caps viewer prikaže tole:

kiros

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiros ()

dzinks63 ::

Fan speed na max nastavi kar z evga. Temperature rama na grafični ne vem če ti bo katerikoli program pokazal. Za ostale temp. pa npr. cpuid

kiros ::

z evga sem že napisal da mi ne omogoča nastavljanja fan speeda. cpuid pa ne zazna senzorjev za temperaturo na grafični. za temperaturo rama pa ja, verjetno sploh ni senzorja gor. za gpu pa vem, da mi je v ubuntuju pokazalo temperaturo okoli 50°C. jaz pa mislim da mi pregreva ram in ne gpu.

jaz bi najrajši zamenjal grafično kartico (ker tale moja ni integrirana), če se da to kje sploh dobit... ebay (npr. tole: http://cgi.ebay.de/Nvidia-GeForce-Go-76... Sploh ne vem v kakšno režo se vtakne tale grafična, ker je tako močno privita, da je ne morem odviti :)
kiros

ModriN96 ::

Mislm d bo tole zate taprav orodje ;)

http://www.guru3d.com/news/nvidia-inspe...

kiros ::

tole mi tudi ne pokaže temperature. so mogoče senzorji skurjeni?

ko sem še zmanjšal frekvenco na 100 MHz sem čez čas dobil tole:
 blue screen

blue screen


"The first cause of this problem is that your computer may have overheated too much. "
"This problem requires a rather talented geek to solve it but with a bit of hard work and luck you could as well solve it." LOL

Mislim pa, da sem dobil blue screen tudi ko nisem nič spreminjal frekvenc.
na srečo pa imajo windowsi safe mode, kjer ne naloži driverjev in vse lepo dela :)
kiros

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiros ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje SLI 970

Oddelek: Navijanje
334538 (3474) mateii
»

EVGA 670 GTX FTW

Oddelek: Pomoč in nasveti
231217 (966) hrustus
»

eVGA GeForce 8800gts

Oddelek: Pomoč in nasveti
211273 (989) akasa
»

Problem z igrami-grafiko

Oddelek: Pomoč in nasveti
7903 (770) jedom86
»

Temperatura GPU 103 stopinje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7873 (756) koli99

Več podobnih tem