» »

Zaspanost v avtu/busu

Zaspanost v avtu/busu

jizzer ::

Zdravo!

No kaj pravite? Hitro postanete zaspani ko grete iz službe/šole domov pa se vam full spi v avtu?
Kaj mislite zakaj?

Jaz mislim da zaradi hitrosti in ker gledaš skozi okno se objekti hitro premikajo kar te naredi zaspanega, razen seveda če voziš pa po eni strani tut tam ni pomoči glede zaspanosti :)

LP!
  • spremenil: jizzer ()

bajsibajsi ::

Jaz sem zaznal, da me najbolj uspava kadar recimo vozim po regionalki konstantno 70-90 km/h za nekom. Ce sem na isti cesti sam in peljem recimo 90-100/110 se mi ne spi.

Erazer ::

bajsibajsi je izjavil:

Jaz sem zaznal, da me najbolj uspava kadar recimo vozim po regionalki konstantno 70-90 km/h za nekom. Ce sem na isti cesti sam in peljem recimo 90-100/110 se mi ne spi.



Se strinjam z zgoraj navedenim, tudi jaz imam velikokrat težave s pretirano zaspanostjo. Tako da je občasno hitreje zame bolj varno.
A se tudi vam zdi 60km/h še sprejemljiva hitrost, medtem ko pa je 50km/h grozno počasi....

Blinder ::

Paše zapeljat mal hitreje kašen ovinek, da te mal zbudi. Pa ne rabijo glih škripat gume. Če zaspiš za volanom riskiraš lajf, tko da se je treba pazit. Čene pa pločevinko redbulla met vedno v predalu v avtu (:
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zee ::

Če si na stopnji, ko Redbull še "prime".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Nagi Bator ::

zee je izjavil:

Če si na stopnji, ko Redbull še "prime".

Ja, ce pa nisi se pac ustavis pa gres spat za pol ure.

PARTyZAN ::

Jaz postanem zaspan samo na daljših turah, če me nekdo drug vozi. Če sam vozim se mi nikoli ne spi..

black ice ::

PARTyZAN je izjavil:

Jaz postanem zaspan samo na daljših turah, če me nekdo drug vozi. Če sam vozim se mi nikoli ne spi..

+1

Tudi, če grem zaspan v avto se za volanom naenkrat prebudim. Ne vem kako je to možno. Enkrat sem bil buden cca 30 ur in sem se še zjutraj peljal domov z burne zabave. Seveda v krvi 0,00 g alkohola /kg krvi.

Drugače opisano poskušam prakticirati čim maanj, in res iti za volan takrat, ko se počutim popolnoma sposobnega za vožnjo.

PacificBlue ::

Zaspanost za volanom ne čutim kdaj...prej padem v trans podobno stanje..ko ti mine del poti, ne da bi se sploh zavedal v popolnosti kje se najahas.:)

bluefish ::

PARTyZAN je izjavil:

Jaz postanem zaspan samo na daljših turah, če me nekdo drug vozi. Če sam vozim se mi nikoli ne spi..
Enako.

jcb ::

bajsibajsi je izjavil:

Jaz sem zaznal, da me najbolj uspava kadar recimo vozim po regionalki konstantno 70-90 km/h za nekom. Ce sem na isti cesti sam in peljem recimo 90-100/110 se mi ne spi.


Adrenalin, jaz isto, če se peljem 70-80 se mi spi, če pa 110 pa ne.

iNooby ::

Vožnja po levi strani ceste te bo vse prej kot uspavala ;)
Haters gonna hate...

karafeka ::

Če se voziš 2x na dan, 5 dni na teden po eni in isti razvlečeni cesti, ki se vleče eno uro v eno smer, potem se definitivno naveličaš in na pol spiš v avtu, še posebej če nonostop vsak dan voziš v kolonah. Hirejša vožnja (prehitevanje), ki pa seveda ni varna, te definitivno prebudi. Ali pa kakšne lokalne ceste, kjer ni prometa.
Tisti, ko se pa enkrat na teden vsede v avto, pa valda da ne bo zaspan.

ripmork ::

Če rata vožnja monotona al pa če me noga zasrbi, pomislim kakšno ultimativno sranje bi naredil, če bi nehote povzročil nesrečo (worst case scenarij, recimo da bi otroka na cesti zbil)... sem zelo hitro buden in pozoren kot zajec.

guest #44 ::

Jaz sem opazu, da me obrati tam okoli dva to tri tisoč ful uspavajo.

Relanium ::

Nikol ne ratam zaspan v avtu. Je vožnja preveč zanimiva zadeva za mene.
Razen če je ob 4-5 ponoč, ali pa takrat ko sem šel iz Nizozemske.

norcuron ::

Dostkrat zaradi same monotonije vožnje (najpogosteje konstantna umirjena vožnja) pride do transu podobnega stanja, ko delno prešaltamo na podzavestno "avtomatiko", ponekod temu pravijo "šoferska avtohipnoza".
Great are mysteries of the mind ... or not?

Zheegec ::

Jap, ko sem se prejšnji teden vozil s Cliotom se mi je to dogajalo... Tako nezanimivo in dolgočasno, da sicer voziš, samo ne razmišljaš aktivno, ampak se samo "pelješ".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gendale ::

ko vozim niti ne ratam zaspan, ampak kar naenkrat opazim, da stvari, ki bi jih moral opaziti ne opazim več
takrat je čas da neham vozit

če vozi kdo drug, lahko spim samo ob enakomerni vožnji po avtocesti (recimo noč, prazna avtocesta, 110-130km/h)
še posebej mi gre na živce, da če greš z avtobusom na kak daljši izlet se sredi noči ustavlja na vsakih par ur, ker me to vedno zbudi

traxxas ::

Zaspanost povzroča tudi pomankanje kisika in povečana koncentracija ogljikovega dioksida,zato je zelo pomemben dotok svežega zraka v avto ali v avtobus,kjer so koncentracije izdihanih plinov še večje.Tudi toplota ima precejšen vpliv na to dogajanje.

Scorpia ::

Zadnjič ko sem sam potoval po evrovpi in sem bil buden 27 ur že, mi je v nemčiji namesto 130 ali več, pasalo voziti 110 in takrat nisem bil zaspan. Pa še cesta je bila prazna. Ko pa je sonce vzšlo, pa kr naenkrat sem ratal zaspan. Svetloba me je nenormalno motila, da sem pol v avtu za 3-4 ure zaspal. In skoraj zamudil en dogodek :D Na srečo nemške ceste nimajo omejitev :))
////

gruntfürmich ::

jst s sončnimi očali postanem prej zaspan kot brez.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

korenje3 ::

iNooby je izjavil:

Vožnja po levi strani ceste te bo vse prej kot uspavala ;)


glede na to da je danes več vozil na levem pasu kot na desnem, te hitro uspava...

klemenSLO ::

mene pa ubija štajerska avtocesta.
Če grem v MB bom za nazaj sigurno zaspan, tud če kavo spijem prej.
Enkrat sm že mal mrknu...uf....mel srečo....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

kixs ::

Ko cutite, da vas zmanjkuje za volanom, se cimprej nekje ustavite in za 15-30min zakinkajte!

;-) ::

vozim taj da nisem zaspan, brezskrbi tudi moji sopotniki niso ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utrujenost med vožnjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
586724 (4630) Unknown_001
»

Kaj počnete kadar ne morete spati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538144 (6096) einstein :P
»

pivo in spanje

Oddelek: Loža
233980 (2445) Malajlo
»

mercedes cdi in kurilno olje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26552937 (45562) T0RN4D0

Več podobnih tem