» »

Symbian slab operacijski sistem za Nokio

Symbian slab operacijski sistem za Nokio

easyrider3 ::

Non stop imam probleme in ne samo jaz tudi punca in prijatelji z Nokiami. Kar zamerzne in se kar nato ugasne in ponovno nazaj prižge. To ni nič to je za v SMETI !!!!!

TOP ::

Jaz nimam nobenih problemov.Če pustiš vse original.Če pa se igraš z raznimi FW in podobno,potle nič čudnega.

Meizu ::

Tudi jaz nisem imel še niti enega problema z mojo E52 in Symbianom...

Kupi nov telefon, ne rabiš met starega 10 let še vedno v hiši ;)

OChack ::

lahko je vezje v okvari, sucer imam tudi jast nekatere težave, recimo ne morem zakleniti tipkovnice tako , da bi za vklop tipkovnice moral vnesti pin kodo (pri ultra staremu 26** ni bilo problema) jajček n86 pa mi javi error.
sicer pa na splošno mu dam oceno 79%
Int€l inside, IDIOT Outside

easyrider3 ::

Nisem nikdar nalagal kak firm ware gor pa se mi to dogaja,celo ko je bil star okrog tri mesece sem ga moral dati na servis,ker se je ko sem hotel klicat kar ugasnil in so moral na novo softwer nalozit. Punca ima dva meseca starega E 63 in se je tud pri njej zacelo zatikat,da ne omenim prijatelj kupi E 72 in pravi to je pa stroj ta bo delal brez kakih problemov,ker ima drug program od mojega.A prejšni vikend je pa tud njemu začel štekat. Nokije ne mislim več imet in SonyEricssona tud ne raje bežim stran od Symbiana.

St235 ::

Symbian = wannabe smart phone

WODAK ::

lolek....nebi še enih 7 postov odprl kak je symbian zanič sistem....star pregovor še zmiraj drži...kakšen uporabnik, takšen sistem....osebnoo na symbianu ne vidim nobenih razlik med ostalimi sistemi. Slabobst je le počasen UI (symbian v5), kar pa je v enormni razliki popravil symbian symbian^3...temu primerno je toliko slabši hardware...tu se pa vidi razlika koliko bolj optimalno je pisan sistem symbian proti drugim sistemom, ki potrebujejo gigaherčne procesorje in ogromne količine RAM-a, da sploh lahko normalno (hitro) delujejo...
huh? :)

Daniel ::

Smem vprašat zakaj kupujep Nokio če veš, da ti ne ustreza? A samo zato, da lahko potem nekaj po forumih pišeš?

jukoz ::

easyrider3 je izjavil:

Nisem nikdar nalagal kak firm ware gor pa se mi to dogaja,celo ko je bil star okrog tri mesece sem ga moral dati na servis,ker se je ko sem hotel klicat kar ugasnil in so moral na novo softwer nalozit. Punca ima dva meseca starega E 63 in se je tud pri njej zacelo zatikat,da ne omenim prijatelj kupi E 72 in pravi to je pa stroj ta bo delal brez kakih problemov,ker ima drug program od mojega.A prejšni vikend je pa tud njemu začel štekat. Nokije ne mislim več imet in SonyEricssona tud ne raje bežim stran od Symbiana.


To ugašanje pred klicanjem in podobno:
sem mel enak problem. Rešitev je bila zamenjava baterije. Res pa je da mam jaz 2 leti staro nokijo.

easyrider3 ::

Ni bila kriva baterija softwer so na servisu na novo naložili in je potem normalno delal.Sedaj pa včasih pride da mi čist zamrzne nobena tipka več ne prime in nato se ugasne. Včasih je mobitel normalno delal a ko me je kdo klical nisem bil sploh dosegljiv. Zdaj že vem kaj bi moral vsake tolk časa naredit da bi delalo-posodobitve. Ampak se ne mislim z tem zajebavat in vsake tolk časa ponovno posodabljat grem raje drugega nabavit,ki bo delal brez dodatnih posodabljen

TOP ::

Takega ne boš dobil,vzemi kakega LG pa boš potem se spomnil na Nokio:D

LukaSLO ::

TOP je izjavil:

Takega ne boš dobil,vzemi kakega LG pa boš potem se spomnil na Nokio:D


Podpis. Imam izkušnje :D.

easyrider3 ::

Ce je novo in naj bi bilo dobro potem bi moralo brez problema delat. Klinc pa tak telefon k ga je treba posodabljat to bi moral delat skoz dokler kaj drugega ne krepne ali se ga naveličas. Po par let 3,4,5.... imajo mobitele pa jih nobeden ne posodablja in normalno delajo se sedaj. Tolk so pametni in samo to studirajo izdelovalci telefonov pa ne znajo naredit mogoče pa nočejo,da bi telefon delal brez problemov. To je isto kot pri avtu naredijo tako,da si kmalu na servisu in da se materjal menja in prodaja. Adijo Nokia ne kupim te nikdar več, ko nekaj kupim mora delat brez kakih problemov,če ne naj propadejo.

Keyser Soze ::

Ja, in kaj bi ti kupil?
OM, F, G!

mojsterleo ::

za zacetnika teme:
najprej nadgradi firmware telefona, ki ga uporabljas. to je vcasih nujno, ker so ponavadi prve razlicice firmwara hroscate.
pogosta napaka, ki jo delajo novinci v symbianu je to, da ne znajo aplikacij pravilno zapreti. tako stisnejo rdeci gumb, in mislijo, da je zaprto, v resnici pa gre aplikacija samo v ozadje. tako se potem nabira v pomnilniku telefona kup neuporabljanih aplikacij, ki upocasnijo telefon, ki se potem sesuje.

zavedaj se, da noben telefon ni perfekten, vsi imajo take indrugacne probleme, tudi velehvaljena iphone (znani problem z anteno) in galaxy s (sesuvanje, upocasnitve).razlog je ponavadi v tem, da telefon hardversko koncajo,in ga takoj dajo na police, softver pa je nedokoncan, in potem odpravljajo napake z fw upgradi.

denabiker ::

@dstojs: očitno nimaš pojma, kakšne izgube imajo, če samo 1 dan zamudijo z novim izdelkom. Zato je pač tak kot je...in ne samo pri telefonih, tudi vse ostalo. Lep primer so avtomobili, dosti napak odpravljajo po tihem na rednih servisih itd. To je vse zaradi boja na tržišču s konkurenco. Uporabnik pa mora posodabljat FW, če hoče iztisnit iz naprave kolikor se da...

Ramon dekers ::

denabiker je izjavil:

@dstojs: očitno nimaš pojma, kakšne izgube imajo, če samo 1 dan zamudijo z novim izdelkom. Zato je pač tak kot je...in ne samo pri telefonih, tudi vse ostalo. Lep primer so avtomobili, dosti napak odpravljajo po tihem na rednih servisih itd. To je vse zaradi boja na tržišču s konkurenco. Uporabnik pa mora posodabljat FW, če hoče iztisnit iz naprave kolikor se da...


no nokije so stalen problem, odkar so prešelatali na pametne telefone oziroma barvne so se poslabšale, oziroma po koncu tistih brezbarvnih 3310, meni je vsaka nokia crknila po letu ali dveh, ali je zaslon postal črn, ne da bi ga vrgel na tla, ali je crknila slušalka, ali pa se je ugasnil in sam prižgal, včasih se tudi ni prižga, to je bil model n73. Sicer pa je preden kupiš prebereš večino komentarjev ali vsaj 30 komentarjev na gsma arena in dobiš jasno sliko od telefona. Na podlagi tega imam samsunga že 3 leta ki noče in noče umreti:) pa ima symbian program, tako da symbian ni kriv za napake. Smem avtorja vprašati zakaj so SE težavni?

hojnikb ::

Mogoče misli da so SE težavni zato, ker na njih laufa prirejen Symbian.
#brezpodpisa

Heisenberg ::

sam sem bil tudi desetletje privrzenec Nokie. trenutno imam symbian in lahko recem samo PODEN! Tako sem ga ze sit!
Čeprav imam vedno vse programe v ozadju zaprte mi javi da je pomnilnik poln na vsake toliko in ga moram resetira, probleme ima s prepoznavanjem SD kartice,vcasih je vcasih je ni...Na case si ne zapomni nastavitev, ZELO ZELO šteka, je nenormalno počasna stvar v primerjavi z iPhone HTC ipd...,

Je pa res, da ce ti pade na tla dela in dela in dela......edino ohisje se unicuje, drugace pa trpezna zadeva, kar za druge tezko trdim

Je pa tako, da je mat kupla novo nokio in jo zajebavajo tipke in baterija ze po 1tednu,
fotr je kupu E52 pa tudi steka in javlja poln pomnilnik, bog ne daj da kaj pocne med tem ko ravno prejema SMS, ker gsm zamrzne, to se zgodi tudi meni....

v glavnem Android here I Come!

martincek1 ::

Tudi sam pogosto postajam jezen, ker se symbian telefon ne odziva tako kot bi moral in ostalo... ampak ne razumem, kako se lahko pritožuješ na račun polnega pomnilnika. Nimaš 2 minuti časa, da to popraviš?

Heisenberg ::

in kako popravis poln pomnilnik ? Aplikacije imam vse zaprte kaj še lahko naredim kot reset ?

XtodaZ ::

Ma pri symbianu je glavno da inštaliraš kakšno task manager aplikacijo (swiss manager) in sproti zapiraš aplikacije, ker čene (zlasti pri nokiah ker imajo malo rama) se ti pomnilnik hitro napolne in dela telefon počasi in porabi hitro baterijo.

Drugo kar sem opazil je tako imenovan "branded firmware". To je prirejen firmware od operaterjev, kateri ima pol K** stvari ki ti ne rabijo in zato dela telefon zelo počasi. In kar je najhuje, ne moreš updejtat firmwarea z novejšim ker ti enostavno napiše da ni available.

Če se kupi telefon v prosti prodaji z original firmwareom in če hardware ni defekten, s pravilno uporabo bo vsak symbian telefon vsaj normalno odziven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

denabiker ::

pri symbianu ostaja kar nekaj procesov od odpiranja/zapiranja programov, ki ti papajo ram, zato priporočam programe, kjer spremljaš procese in tiste, ki ti ostajajo si daš v neko grupo, kjer to grupo na koncu celo killaš in sprostiš ram. Malo je treba raziskat in bo vse ok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mango bo debitiral na Nokiah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6418123 (16070) BlueRunner
»

Android konec leta prehitel Symbian

Oddelek: Novice / Android
3410969 (9734) BigWhale
»

HTC Desire vs Nokia N8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10216189 (11724) AvtoR
»

Nokia N8 vs Apple iPhone 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10026611 (24604) MrX
»

Symbian še ni mrtev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
5618037 (16481) PrimozR

Več podobnih tem