» »

phising

phising

robertli ::

Imam vprašanje in upam, da mi boste znali odgovoriti. Zakupljen imam paket gostovanja spletne strani. V zadnjih 14 dneh je prišlo do neljubega dogodka in sicer mi je ponudnik spletno stran začasno ukinil, ker naj bi bila stran okužena z računalniškim virusom. Šlo naj bi za phishing, na strani naj bi našli preusmeritev, ki naj bi kradla bančne podatke Banke, Bank of America. Ponudnik je najprej trdil, da je to od njega zahtevala agencija AFCC - Anti fraud command centre, kjer po mojem poizvedovanju seveda nimajo pojma o kakršnem koli zahtevku do tega podjetja ali koga drugega o začasni ukinitvi moje spletne strani, v svoji bazi nimajo nobenih podatkov o moji strani (ip, domena...). Ponudnik mi je stran začasno ukinil brez obvestila, brez tehtnega dokaza kar mi je še najbolj sumljivo... Ko sem od njega zahteval da naj mi posreduje dokaz o tem, da je to kar trdi res, je rekel, da mi podatke lahko posreduje le na podlagi odredbe sodišča. Zanima me ali kdo ve, če mi je ponudnik dolžan dokaze posredovati ali ne. V pogojih tega člena nisem našel.
LP
  • spremenil: robertli ()

Gost ::

Zakaj kompliciraš? Koliko si imel pa zakupljeno vnaprej? Najprej počisti pred svojim pragom (ne shranjuj ftp gesel, zamenjaj vsa gesla počisti spletne strani itd in bognedaj ne ukvarjaj se s kakimi nečednimi posli), potem pa zamenjaj ponudnika.

robertli ::

zakupljeno imam za eno leto, ftp gesel nimam na svojem računalniku, nameščenega nimam ftp klienta že cca 5 mesecev, prijava pa naj se bi zgodila pred 14 dnevi. se pravi ni možno da je bilo kak virus ukradel geslo. Sam se pa ne ukvarjam z nobenimi nečednimi posli, ker vsaj za kaj takega niti nimam znanja. zamenjal ga bom to je sigurno.. zanima me le ali mi mora posredovati kak dokaz, da so njegov trditve resnične ali mu moram verjeti na besedo. Že če ne zaradi drugega zaradi tega, ker agencija za katero trdi da je omenjeno zahtevala od njega nima pojma o tem.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robertli ()

robertli ::

Gost je izjavil:

Zakaj kompliciraš? Koliko si imel pa zakupljeno vnaprej? Najprej počisti pred svojim pragom (ne shranjuj ftp gesel, zamenjaj vsa gesla počisti spletne strani itd in bognedaj ne ukvarjaj se s kakimi nečednimi posli), potem pa zamenjaj ponudnika.


zakaj pa navsezadnje nebi kompliciral? A ti nebi, če bi imel nedosegljivo stran 14 dni brez obvestila.

ender ::

Pri katerem ponudniku pa imaš to, da vemo, koga se je treba izogibat? Če ti iz kakršnega koli razloga preprečijo dostop, ti morajo dati dokaze za to. Zahtevaj povračilo denarja, in prenesi stran drugam.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

robertli ::

http://e-streznik.com/ tu imam gostovanje. V vsakem primeru pa gostovanja ne glede na to, da sem zdaj razkurjen zaradi tega kar se dogaja, ne priporočam. To ni edini nesporazum, ki sem ga imel z njimi v zadnjem letu.

Gost ::

Če si prejel račun, potem imaš tudi neko garancijo, da dobiš, kar si plačal ali pa zahtevaj vračilo denarja.

Ugled ponudnika je nekaj, kar se v takih primerih izkaže za zelo pomembno alinejo pri nakupu gostovanja.

robertli ::

račun imam, denar sem zahteval nazaj vendar mi ga ne želi povrniti, ker denarja ne vračajo za phishing, za kar mi pa noče dati dokaza da je sploh kdaj bil...

fizikalac ::

Pošl jim razkurjen mail!

robertli ::

ja, lahko mu pošljem 100 razkurjenih mailov, enkrat je dokaz, ki mi ga mora dati (potrjeno s strani ZPS), poslovna skrivnost, potem je za ta isti dokaz potrebna odločba sodišča, potem trdi da je v neobstoječi priponki... RES PRIPOROČAM, DA SE GA IZOGIBATE!

technolog ::

Zašpecaj ga zavodu za varstvo potrošnikov. Imajo tudi brezplačno pomoč potrošnikom, kar nanje se obrni in opiši situacijo.

Ziga Dolhar ::

Ob obisku:

Opozorilo: Morda gre za spletno mesto z lažno identiteto!
Spletno mesto na naslovu racing-zone.si je bilo prijavljeno kot mesto >>z lažnim predstavljanjem<<. Mesta z lažnim predstavljanjem uporabnike pogosto zavedejo, da razkrijejo osebne ali finančne podatke tako, da se izdajajo za zaupanja vredne institucije (na primer banke).
https://dolhar.si/

Gost ::

No, pa smo rešli. Kot vedno sami nesporazumi. Robertli, to je danes standard na netu, da imaš svoje aplikacije poštimane. Take zlorabe meni kot uporabniku tvoje strani nikakor ne dišijo, ker mi bodo pokradli bohvedkuga vse in res raje vidim, da me firefox zablokira preden odpiram tvojo okuženo stran. Kot ponudnik gostovanja pa bi te vrgel stran še prej kot oni tudi jaz, ker lahko okužiš še koga drugega.

Beri ponovno moje prvo sporočilo:
- zamenjaj vsa ftp gesla, ker jih boti pokradejo direktno iz tvojega računalnika
- nagradi vse joomla komponente na zadnje različice
- nadgradi joomlo na zadnjo različico
- odpri stran v firefoxu in poskrbi, da te odstranijo iz seznama sumljivih strani
- odstrani vse injectane kode iz datotek

Ampak nič hudega, zgornje se zgodi tudi najboljšim. Pomembno se je znati se hitro prilagoditi in pokrpati varnostne luknje.

robertli ::

Glede na firefox blokado si lahko uporabniki foruma sami ustvarite svojo sliko!
http://racing-zone.si/administrator/com...


kaj ima pa firefox z blokiranjem strani ???

super imate 5 zadovoljnih strank... kar tako naprej

Jasno pa je, da imate zadovoljne stranke, saj drugače bi že zaprli firmo, jaz pač nisem eden izmed njih in sem zato na forumu opisal svojo izkušnjo z vami,ki ni prva moja slaba izkušnja z vami in, ki ni osamljena.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robertli ()

technolog ::

Po trenutnem vtisu nikakor ne bi dal gostovat svojih stvari na e-strežnik. Za to imam argumente.

Kot prvo vidim, da brez problema krši zaupnost do stranke. To se nikakor ne bi smelo zgoditi. Edino kar bi potencialno lahko naredil je obrazložil situacijo in avtorju pritožbe ponudil poravnavo v zaodrju. Če se stvari urejajo takole, pusti to grenak priokus.

Kot drugo je nivo slovnice in izražanja na zelo nizkem nivoju (neprimerna ločila, skloni, narobe postavljene vejice), da vse skupaj ni ničemur podobno. Verjeli ali ne - na podlagi tega, kako človek piše, se da sklepati izredno veliko. Tudi odnos do stranke deluje vzvišeno.

Zgodovina sprememb…

KoMar- ::

Po drugi strani je pa iz URLja razvidno, da je do okužbe prišlo zaradi varnostne luknje v Joomli, ki jo je namestil najemnik in ne ponudnik.

_Dejan_ ::

Ja samo kolikor je videti, je okužen samo administrativni del, ker na normalni strani niti nod niti firefox ne javljata virusov...
Ali ti je ponudnik stran samo suspendiral ali tudi izbrisal? Če je suspendiral, pač popravi luknjo v joomli, nadgradi VSE komponete, ne uporabljaj crackanih komponent!!!

Kar se tiče e-strežnik(Aleš), tako se ne rešuje težav. Stranko bi v tem primeru, kjer ni okužena stran vidna normalnim uporabnikom, lahko obvestili o tem in ji dali recimo tri dnevni rok da napako odpravi, drugače bo stran suspendirana...
Prav tako lahko, da stranka nima pojma o računalništvu in ima zunanjega oblikovalca strani/admina in ji zgoraj navedene zadeve niso jasne in bi ji lahko tudi ponudili pomoč pri odpravljanju težave in tako mogoče še zaslužili kak EUR ...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

robertli ::

Ja stran je bila suspendirana, zdaj kot vidite, spet deluje. Ponudnik pa je za ukinitev suspenza strani zahteval samo, da mu pošljem poročilo antivirusa, da je računalnik ''brez'' virusov.

robertli ::

KoMar- je izjavil:

Po drugi strani je pa iz URLja razvidno, da je do okužbe prišlo zaradi varnostne luknje v Joomli, ki jo je namestil najemnik in ne ponudnik.

če malo pogledaš moje vprašanje sploh ni problem kdo je namestil komponento, več kot očitno sem jo jaz, ampak odnos ponudnika, ki se obnaša kot, da sem tam zaradi njega in ne, da je on tam zaradi strank. Iz url-ja je pa razvidno to, kot je rekel @dejan, da je okužen le admin del strani. Ko sem včeraj ponudnika opomnil, da je bil okužen le nejaven del strani se je po neki čudni poti namestil ''virus'' še na javni del! Zanimivo, ne?

frijoze ::

Pozdravljeni!
Se nisem mogel upreti, ko sem videl da pišete o E-strežniku. Osebno imam pri njih že kar nekaj časa več domen in zakupov prostora. Jaz jih lahko samo pohvalim! So izredno strokovni in ažurni. Odzvali so se vedno, tudi v popoldanskih in večernih urah. Pomoč so mi nudili tudi za stvari, ki niso v njihovi ponudbi.
Lahko jih vsem samo priporočam!

Jože Sitar

robertli ::

frijoze je izjavil:

Pozdravljeni!
Se nisem mogel upreti, ko sem videl da pišete o E-strežniku. Osebno imam pri njih že kar nekaj časa več domen in zakupov prostora. Jaz jih lahko samo pohvalim! So izredno strokovni in ažurni. Odzvali so se vedno, tudi v popoldanskih in večernih urah. Pomoč so mi nudili tudi za stvari, ki niso v njihovi ponudbi.
Lahko jih vsem samo priporočam!

Jože Sitar

Kot rečeno, jaz sem izpostavil svojo izkušnjo, ki ni pozitivna! To, da ima ponudnik zadovoljne stranke pa nam je vsem popolnoma jasno saj ga v nasprotnem primeru ne bi bilo več. Kar se pa ponudnikovega odnosa do strank tiče je pa iz njegovih odgovorov iz te teme jasno kakšen je!
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robertli ()

_Dejan_ ::

frijoze je izjavil:

Pozdravljeni!
Se nisem mogel upreti, ko sem videl da pišete o E-strežniku. Osebno imam pri njih že kar nekaj časa več domen in zakupov prostora. Jaz jih lahko samo pohvalim! So izredno strokovni in ažurni. Odzvali so se vedno, tudi v popoldanskih in večernih urah. Pomoč so mi nudili tudi za stvari, ki niso v njihovi ponudbi.
Lahko jih vsem samo priporočam!

Jože Sitar


Hm,
Malce me moti tvoja registracija ravno zaradi tega posta:
Čas včlanitve v Slo-Tech danes ob 11:40:20
Čas zadnje prijave danes ob 11:53:32
Št. odgovorov: 1
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

technolog ::

Dejan, isto sem opazil jaz :) Nateganti pač.

frijoze ::

Ja, dobro ste opazili!

Veliko berem po forumih, redko pa sodelujem. Kadar pa mi kakšna stvar ni všeč, ali pa imam izrazito nasprotno mnenje, se pa javim. Povedal sem pač svoje mnenje in moje videnje. Kot ste opazili se ne skrivam pod psevdonimom, kot večina tukaj in se upam predstaviti z polnim imenom in priimkom, saj vedno stojim za svojimi besedami.

Toliko o technologovih NATEGANTIH !!!

Še vedno Jože Sitar!:)

technolog ::

Jaz sem pa Štefko Podbevšek. Veseli me, da sva se spoznala.

Meizu ::

frijoze je izjavil:

Ja, dobro ste opazili!

Veliko berem po forumih, redko pa sodelujem. Kadar pa mi kakšna stvar ni všeč, ali pa imam izrazito nasprotno mnenje, se pa javim. Povedal sem pač svoje mnenje in moje videnje. Kot ste opazili se ne skrivam pod psevdonimom, kot večina tukaj in se upam predstaviti z polnim imenom in priimkom, saj vedno stojim za svojimi besedami.

Toliko o technologovih NATEGANTIH !!!

Še vedno Jože Sitar!:)



Kolikokrat si že posegel v samo debato s svojimi posti?

frijoze ::

Tukaj nikoli, saj si sam ugotovil, da sem se danes prijavil. Ne vem , zakaj vas pa tako boli, če nekdo pove drugačno mnenje kot je vaše. ??

Technologu oz. g.Podbevšku pa lep pozdrav!

Meizu ::

frijoze je izjavil:

Tukaj nikoli, saj si sam ugotovil, da sem se danes prijavil. Ne vem , zakaj vas pa tako boli, če nekdo pove drugačno mnenje kot je vaše. ??

Technologu oz. g.Podbevšku pa lep pozdrav!


Ne da ne prebavim nasprotnih mnenj, le sumljivo mi je vse skupaj. Sicer pa nima veze, pozabi na vseskupaj, da ne bomo offtopic...

frijoze ::

Pozdravljen Robert Ličan....predvidevam iz foruma slo joomle?!

Glej, povedal sem pač moje izkušnje. Tvoje so pač drugačne in te ne nameravam prepričevati o nasprotnem. Če si prebral moje pisanje, vidiš, da govorim o sebi in svojih pogledih.

robertli ::

frijoze je izjavil:

Pozdravljen Robert Ličan....predvidevam iz foruma slo joomle?!

Glej, povedal sem pač moje izkušnje. Tvoje so pač drugačne in te ne nameravam prepričevati o nasprotnem. Če si prebral moje pisanje, vidiš, da govorim o sebi in svojih pogledih.

Hm, no Jože (Aleš) zdaj mi pa prosim povej od kje poznaš moj priimek. Recimo, da ga od vseh, ki berejo ta forum pozna le Aleš iz e-streznika. No pa konec debate v to smer.

LP

St235 ::

g. Aleš oziroma Jože upam, da bo počasi te debate dovolj, ker sedaj s svojo neresnostjo in neprofesionalnostjo že resno kršite zakon o varstvu osebnih podatkov. Če bi objavo spletne strani lahko še spregledali pa je objava osebnih podatkov kot je priimek resna kršitev tako zakona, da o poslovni etiki ne govorimo. Nakladanje o temu kako sledite večim forumom in vas je v vseh letih vašega sledenja Slo-tech šele ta tema spodbudila k temu, da se registrirate in napišete popolnoma neutemeljeno hvalnico nekemu podjetju, pa prosim prihranite zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ender ::

Bi rekel, da si tole zasluži prijavo informacijski pooblaščenki.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

frijoze ::

Tokrat , zadnjič!

Kot ponavadi se taka debata na forumih sprevrže v razne grožnje, domneve in še marsikaj, samo v normalno debato ali možnost drugačnega mišlenja ne. Žal to še enkrat potrjuje moje mišlenje o forumih. Gospodu Robertu se opravičujem, če je prizadet ker sem omenil njegov priimek (čeprav mislim, da je on čisto OK, pač ga je zanimalo kje sem dobil priimek). Naj povem, da ima na slo jomli forumu, objavljen svoj mail, iz katerega je razviden njegov priimek. Toliko o tem!

Nisem si mislil, da boste tako planili, po vsakomur, ki misli drugače kot nekateri.

Še vedno Jože Sitar !!
Če bi pa kdo rad preveril, naj pa napiše mail, pa mu v zasebnem sporočilu pošljem mobilno številko, če pa je v bližini Ljubljane, greva pa lahko še na pivo!

Lep pozdrav vsem dobro mislečim in razumnim ljudem!

robertli ::

frijoze je izjavil:

Tokrat , zadnjič!

Kot ponavadi se taka debata na forumih sprevrže v razne grožnje, domneve in še marsikaj, samo v normalno debato ali možnost drugačnega mišlenja ne. Žal to še enkrat potrjuje moje mišlenje o forumih. Gospodu Robertu se opravičujem, če je prizadet ker sem omenil njegov priimek (čeprav mislim, da je on čisto OK, pač ga je zanimalo kje sem dobil priimek). Naj povem, da ima na slo jomli forumu, objavljen svoj mail, iz katerega je razviden njegov priimek. Toliko o tem!

Nisem si mislil, da boste tako planili, po vsakomur, ki misli drugače kot nekateri.

Še vedno Jože Sitar !!
Če bi pa kdo rad preveril, naj pa napiše mail, pa mu v zasebnem sporočilu pošljem mobilno številko, če pa je v bližini Ljubljane, greva pa lahko še na pivo!

Lep pozdrav vsem dobro mislečim in razumnim ljudem!

no da zaključim še jaz, ker to je že res malo smešno.
1. Na slojoomli je sicer res objavljen moj mail ampak piše lican in ne ličan, čudno se mi zdi, da je nekdo že takoj dodal šumnik k priimku saj je priimek za slovenske razmere kar redek in so me že 1000x preimenovali v vse možne variante
2. kako veš da je tisto sploh priimek lahko da sem iz Like (pokrajina na Hrvaškem) Lika = prebivalec Ličan, nisem od tam ampak vseeno...

Bodi dovolj o tem, tema ima čisto drugi naslov in je 100% zašla!
AMEN!!!
Katere strani pa gostuješ na e-streznik, če smem vprašat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robertli ()

Meizu ::

Tale tema je žal zrela za zaklep.

Kakorkoli, si je gospod Aleš naredil kar mačjo uslugo z njegovimi odnosi do strank in je mislim da izgubil kar nekaj potencialnih kupcev. Naj mu bo to šola za vnaprej in morebitna vzpodbuda za poboljšanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
152136 (1823) Goran's Blog
»

spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
81815 (1371) neoserv
»

Webstran narejena z joomlo ima virus!

Oddelek: Izdelava spletišč
101784 (1548) neoserv
»

Problem pri prenosu spletne strani na strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
151867 (1646) miša
»

Od interneta odrezali prvega spamerja

Oddelek: Novice / Zasebnost
156660 (4940) lopov

Več podobnih tem