» »

Sense za Windows Phone 7

Sense za Windows Phone 7

Trojica widgetov, ki so del HTC Hub

vir: engadget
engadget - Ena izmed težav za nekatere proizvajalce mobilnih telefonov z Windows Phone 7 bo Microsoftova odločitev, da ne bodo dovolili preoblek. Pri HTC-ju si sicer kasneje zatrdili, da se bo Sense, vmesnik, ki je življenje začel na Windows Mobile 6, pojavil tudi na Windows Phone 7.

Predhodnik Sense-a je pravzaprav TouchFlo 3D, ki se je v nekoliko drugačni obliki kasneje znašel na Androidu pod imenom Sense, v katerega se je nato preimenoval še TouchFlo 3D. V primeru zadnjih inkarnacij Sense-a na Windows Mobile je šlo za najbolj celovito preobrazbo starega in okornega vmesnika, s katerim je Microsoftov mobilni operacijski sistem postal vsaj deloma uporaben za uporabnike, vajene novejših vmesnikov, za katere ni potrebna uporaba stylusov.

Celotna preobleka na Windows Phone 7 jasno ne bo mogoča, zato bo Sense tokrat prišel v obliki aplikacije, HTC Hub. Znotraj le-te bo mogoče preveriti čas in vreme v obliki, tipični za Sense, preveriti dogajanje na borzi, uporabiti bliskavico kot ročno svetilko, si zapisati kratka obvestila, itd.

Skupaj s HTC Hub je mogoče opaziti še nov mobilnik, ki je po obliki nadvse podoben Desire HD, a je nekoliko manjši. Več o njem in HTC HD7, kakor se v čast Windows Phone 7 imenuje naslednik HD2, bomo izvedeli po predstavitvi novega operacijskega sistema.

15 komentarjev

LuGi ::

SAm koncept - menu mi je vsec ampak to od HTCja je pa res preveč..te animacije.. čist preveč.

Dost bo samo en okvricek ki bo prikazoval vreme..

Bor H ::

Sej imaš ta okvirček, če hočeš pa kej več pa klikneš na njega pa maš animacije. Sem pa sigurn da se bodo pojavl tudi istali ponudniki v bolj "špartanski" obliki.

LukaSLO ::

Črno ozadje na sivi podlagi. Res nimajo okusa za barve :).

smash ::

ne vem no - tole zgoraj na sliki je men zelo grdo - nikakor ne pašejo skupi barve, niti to, da je vse neke kvadratne oblike

zaj_tam ::

LukaSLO je izjavil:

Črno ozadje na sivi podlagi. Res nimajo okusa za barve :).


+1

W7 vmesnik je lep in narjen specialno za touch-e. Ne vem zakaj komplicirajo pri HTC.

EDIT: Ups. Citiral napačen post. Mogoče zdaj ma malo več smisla :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zaj_tam ()

Bor H ::

Mislim da se nista dobr zastopla ;)

Se pa pridružujem mnenju da je W7 vmesnik vsaj zanimiv če ne zelo dober, bomo vidl. Je pa kot vedno lepota stvar okusa.

LukaSLO ::

Vsekakor se strinjam, da je vmesnik Windows Phone 7 lep ter obenem tudi zanimiv. Malo drugače. Je fino videti nekaj, ki se kar razlikuje od podobnih zadevc.

Sicer pa lahko na uradni strani pogledamo funkcije s pomočjo DEMO pregleda na velikem telefonu na strani (dotakni se ga).

Najbolj se mi pa dopade minimalističen vmesnik za epošto, storitev Xbox live ter Office.

Bor H ::

Hvala za ta link!
Po tem demotu se mi je sam povečal strah, da mobitel ne bo deloval kot bi moral če nisi na FBju in podobnih omrežjih in če nimaš slikce za vsak kontakt.
Mail klient je supr, sam kako bo gor izgledal kak Amazonov mail poln slikc in vsega? Ker osebno res nisem ljubitelj povezovanja imenika in vseh neumnosti z nekimi zunanjimi servisi. Mi je pa všeč ker izgleda da ima super urejeno multimedijo IN klice ter SMSe in maile.
BTW, bodo MMSi delal? :P

LukaSLO ::

Bor H je izjavil:

Hvala za ta link!
Po tem demotu se mi je sam povečal strah, da mobitel ne bo deloval kot bi moral če nisi na FBju in podobnih omrežjih in če nimaš slikce za vsak kontakt.
Mail klient je supr, sam kako bo gor izgledal kak Amazonov mail poln slikc in vsega? Ker osebno res nisem ljubitelj povezovanja imenika in vseh neumnosti z nekimi zunanjimi servisi. Mi je pa všeč ker izgleda da ima super urejeno multimedijo IN klice ter SMSe in maile.
BTW, bodo MMSi delal? :P


Dobro si tole omenil glede FBja in ostalih servisov, na to niti nisem pomislil prej :D. Drugače pa multimedija zgleda res zelo obetavno.

Prilagam še link do enega izmed prvih moblnikov z WP7 - LG Optimus 7 opremljen z Nvidia Tegro.
http://www.gsmarena.com/lg_gw910_optimu...

Sicer pa je potrebno počakati še na druge proizvajalce, LG mi ni ravno preveč pri srcu, kakovost ni ravno njihova vrlina (izkušnje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukaSLO ()

Bor H ::

Tale telefon ni lih višek tehnike, sploh ker uporablja prvo generacijo snapdragonov, torej po hardwerski strani ga Desire Z poseka, za verjetno nižjo ceno.

Oh kako komaj čakam pomlad ko bo že veliko jasno, meni bo pa potekla naročnina..

LukaSLO ::

Bor H je izjavil:

Tale telefon ni lih višek tehnike, sploh ker uporablja prvo generacijo snapdragonov, torej po hardwerski strani ga Desire Z poseka, za verjetno nižjo ceno.

Oh kako komaj čakam pomlad ko bo že veliko jasno, meni bo pa potekla naročnina..


Še nekaj glede WP7. Res je da, ne bo imel večopravilnosti, ampak boš vseeno lahko hkrati poslušal glasbo ter bil v neki drugi aplikaciji itd. Tudi sam do na ipod touchu do i0S 4 nisem imel večopravilnost pa me to niti ni motilo. Drugo kar pa je, da ne bo imel WP7 kopiraj / prilepi to zna biti pa bolj moteče. Mogoče na začetku, pa bo potem prišel update, bomo videli ...
p.s. hahaha, meni tudi bolj proti koncu pomladi poteče 2-letna vezava in treba bo it v kakšno večjo investicijo. Ciljam na HTC, Samsung ali pa mogoče Nokio.

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

Tale telefon ni lih višek tehnike, sploh ker uporablja prvo generacijo snapdragonov, torej po hardwerski strani ga Desire Z poseka, za verjetno nižjo ceno.

Oh kako komaj čakam pomlad ko bo že veliko jasno, meni bo pa potekla naročnina..

Kako bo uporabljal prvo generacijo Snapdragona, če ima Tegro? Al jest nečesa ne vidim?

Bor H ::

Na gsmareni piše da uporablja Snapdragon QSD8250, to je procesor star že skoraj 2 leti, prva generacija, isti kot ga uporabblja HD2, Desire, Nexus one...
Dopuščam pa možnost da je tegra mnogo močnejša od Adrenota in bo zato efektivno močnejši.

PrimozR ::

Tegra uporablja dual core 1 GHz ARM, ne vem pa kere verzije. Pa GSMArena se očitno moti. http://www.bloggerisme.com/lg-optimus-7...

Bor H ::

Ok, no, očitno GSMarena ni nezmotljiva :) Pol pa ne bom kritičen in bom počakal kakšne primerjave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC pripravlja svojo trgovino z aplikacijami

Oddelek: Novice / Android
92918 (2332) destroyer2k
»

Windows Phone 7 vseeno s preoblekami?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
53670 (3300) zigomir
»

V čem je boljši WM 6.5 od 6.1 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
61356 (1206) SuperKobeD
»

Windows Phone 7 Series (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7024176 (21741) urosh
»

Windows Mobile 6.5 in 7.0 v sožitju

Oddelek: Novice / Windows Mobile
116027 (4279) Ashrack

Več podobnih tem