» »

Kateri "pametni" telefon?

Kateri "pametni" telefon?

Entity ::

Pozdravljeni!

Nekako je prišel cas, da zamenjam mojo Nokio N73 z necim naprednejšim.
Predvsem bi zelel vecji in dober zaslon z dobro resolucijo in qwerty tipkovnico.
Drugace bi rabil podporo za klasicne office dokumente, pdf, audio (mp3, wma)
in video formate (divx, mp4, mov, avi, wmv). Povezljivost je verjetno ze povsod enaka,
enako podpora spletu, rss, mp3,..
Pri N73 mi je bilo dejansko vsec, da je delal z prakticno vsem. Nisem imel momenta,
da nekega fila ne bi mogel odpreti ali da ne bi mogel necesa narediti. Je pa pocasen,
majhen zaslon in crkuje tudi ze baterija.

Sem pri simobilu in bi zdaj vezal na novi paket, tako bi vzel iz njihove ponudbe.
Cenovno sem rekel nekje do 300e, več ne bi razen izjemoma.

Gledal sem:

HTC Desire
HTC Diamond 2
SAMSUNG S8500
LG GC900

Med HTCjema mi je Desire bolj všec, tudi novejši je, je pa nadrazji od vseh.
Samsung je po specifikacijah skoraj najboljši, tudi baterijo ima navedeno skoraj 2x daljšo kot ostali, ima pa nek cuden OS - Bada ??
LG je pa spet lanski model.

Kaj bi priporocali? Katerega od naštetih ali kaj drugega?

TIA,
Matic

SuperKobeD ::

Cena 300e pri operaterjih ali v prosti prodaji?
[With the lights out]

Entity ::

Pri simobilu.. orto u nulo bom vzel..

Sem ravno na youtubu pogledal par videov od Desire, izgleda full lušna zadeva, sploh pa hitr, pa lep zaslon.. :)

djordjevic ::

Legend ti ne sede?
No grave is deep enough to keep us in chains.

SuperKobeD ::

Legend, Desire ali xperia X10
Karkoli vzameš, ne boš razočaran ;)
[With the lights out]

Entity ::

Legend mi ni ze zaradi zaslona..

Legend: 3.2", 320x480
Desire: 3.7", 480x800

Video vidim, da ima htc bolj slabo.. Legend ima max 800x480 @ 15fps.. :/ Skoda..

U, Xperio sem pa spregledal..
Samo.. zaslon sicer velik, ampak samo TFT z 65K barv.. :/ (Se ukvarjam tudi z fotografijo, tako sem bolj obcutljiv na kakovost zaslona in barv)
Tudi OS ima 1.6 v primerjavi z 2.1 pri HTC. Se to da nadgraditi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Entity ()

djordjevic ::

Entity je izjavil:

Legend mi ni ze zaradi zaslona..

Kaj te vem, no. Meni povsem zadošča. :) Če bi danes izbiral, se ne bi nič drugače odločil.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Entity ::

Ne, rad imam prostor :) Ima doma dva 1600x1200 monitorja, pa razmišljam o menjavi za vec delovnega prostora :)
Tu pa tudi.. 320x480 v primerjavi z 480x800... sploh ni vprašanja, vecjega :)

XtodaZ ::

mogoče zaradi baterije bi vzel raje Sony Ericssona kot HTCja..
moj glas gre Xperii X10
(še ta mesec bo izdan 2.1 update)
64k zaslon je čisto dovolj.. res dvomim da je razlika tako zelo opazna da bi koga motilo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

djordjevic ::

Entity je izjavil:

Ne, rad imam prostor :) Ima doma dva 1600x1200 monitorja, pa razmišljam o menjavi za vec delovnega prostora :)
Tu pa tudi.. 320x480 v primerjavi z 480x800... sploh ni vprašanja, vecjega :)

Whatever rocks your boat, mate. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

hojnikb ::

Entity je izjavil:

Legend mi ni ze zaradi zaslona..

Legend: 3.2", 320x480
Desire: 3.7", 480x800

Video vidim, da ima htc bolj slabo.. Legend ima max 800x480 @ 15fps.. :/ Skoda..

U, Xperio sem pa spregledal..
Samo.. zaslon sicer velik, ampak samo TFT z 65K barv.. :/ (Se ukvarjam tudi z fotografijo, tako sem bolj obcutljiv na kakovost zaslona in barv)
Tudi OS ima 1.6 v primerjavi z 2.1 pri HTC. Se to da nadgraditi?


Verjetno si mislu Desire, ki pa z custom romom podpira 720p :)
#brezpodpisa

Entity ::

Berem primerjave med HTC in X10... povsod sicer zelo pohvalijo Sony-a, samo na koncu vedno dajo prednost HTC. Sony naj bi imel prevec napakic oz. naj ne bi bil tako user friendly in dodelan kot htc. Baje je tudi sama izdelava dokaj slaba, ohišja, zaslon je baje ok.

Dodaten plus za HTC je tudi Flash podpora, baje Sony nima.

Kar se zaslona tice, pa moram it prav oba pogledat. Tile amoled naj ne bi bili tako kvalitetni kot piše :/
Gostopa pikslov je pa pri obeh skoraj enaka, tako to ni problem.


@ePCh: ja, baterija je bila tudi visoko na seznamu.. samo ko pomislim, prakticno nikjer nism brez štroma/pcja (baje se da polniti tudi preko usbja) vec kot en dan, toliko mora pa ze vsak zdrzati, ne?

@djordjevic: space man, space... workspace to be precise ;)

@hojnikb: ja, sorry, Desire. Custom rom? Kaj pa to je? :)

Thx, M.

Update: prebral še par primerjav in povsod podobno.. Vecina pravi, da je zaslon veliko boljši pri Sonyju, samo software in UI pa obcutno slabši kot pri Desire. Baje pa naj bi X10 v kratkem dobil nadgradnjo v 2.1, kdo kaj ve o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Entity ()

Thunder wave ::

Ja nadgradnja naj bi bila v kratke, mislim da konec septembra na Android 2.1. S tem bo omogočenih tudi 16M barv. 65k brav je bilo namreč možnih le zaradi omejitve Androida 1.6. Pri 2.1 tega ni več.

LuiIII ::

Glede na to, da tole pišem s Desire telefona (ne ljubi se mi s peči), glasujem zanj. Se da vsaj normalno surfati z njem. Čakam pa kakšen pameten android pad za tovrstne užitke.

XtodaZ ::

Entity glede na softwarske omejitve se ne ozirat. Kajti z androidom se da vse spremenit.. lahko daš tudi user interface od HTCja na sonyja in obratno..
in glede na to da je več custom romov na podlagi htcjevega sense UI kot pa SE mediascape in timescape.. bi jaz raje kupil SE.. tako lahko kvalitetno sprobaš oboje in vidiš kaj ti bolj ugaja:)

v glavnem.. jaz priporočam da gledaš na hardware in kakovost izdelave! softwersko se da vse uredit!

Willy White ::

Definitivno in samo HTC Desire, telefon v katerega se boš zaljubil!

XtodaZ ::

Willy White je izjavil:

Definitivno in samo HTC Desire, telefon v katerega se boš zaljubil!


mhm.. med Desire in X10 je samo dilema kaj rabiš.. več rama (desire) ali večji zaslon, boljšo baterijo in recimo da kamero (x10) čeprav dandanes so kamere na telefonih tam tam..
čeprav 192mb razlike v ramu ni malo...

tukaj imaš primerjavo x10 in desire: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

Entity ::

Pozdrav,

nekako sem se odlocil za HTC Desire.. za X10 je enostavno preveč kritik. :/
Zdaj me pa zanima, kdor ze ima Desire pri Simobilu.. ali ze imajo Android 2.2 ali so še vedno na 2.1?
Baje je Vodafone ze 23.8. zacel z nadgradnjo. A pri nas je potem tudi ze?
2.2 naj bi omogocal install aplikacij na kartico ce se ne motim, omogoceno je tudi HD snemanje pri 30fps, kaj pa Flash? Se je predvajanje kaj popravilo? Na netu je kar nekaj clipov kjer flash predvajanje ni ravno tekoce, sploh pri malo vecjih formatih. Ali se tu caka na novo verzijo flasha za android s strani Adobe?

Thx, lp, Matic

martincek1 ::

@Entity:

-je že na voljo 2.2 FroYo
-na 2.2 je FULL Flash support, ki pa ni tako tekoč kot na 2.1

Entity ::

Sporočamo vam, da ima telefonski aparat HTC Desire operacijski sistem Android 2.1.


Odgovor simobila na vprašanje kateri os ima pri njih Desire..

St235 ::

Desire, ki ga kupiš pri simobil je 2.1. vendar že obstaja nadgradnja. To je bolj vprašanje za servis kot prodajalca.

Entity ::

Ja, upam samo, da tudi za simobilove aparate, ker je baje odvisno od operaterja.

Sem pa dobil eno novo opcijo:

Samsung Galaxy S za 240eur
ali
HTC Desire za 340eur

hmm...

XtodaZ ::

100eur razlike ulala..
hm hm..
SAMSUNG vs HTC
Cortex A8 vs Snapdragon
512MB ram vs 576MB ram
4,0 Samoled vs 3,7 amoled
Bluetooth 3 vs Bluetooth 2,1
1500mAh vs 1400mAh
HSUPA 5,76 vs HSUPA 2,0

Main disadvantages (SAMSUNG)
No Flash support for the web browser
No flash for the camera
No dedicated camera key
The all-plastic body is a real fingerprint magnet
Feeble loudspeaker
FM radio is mono-only

Main disadvantages (HTC)
Disappointing video quality
Limited storage available to the user on the system partition (you are left with only 120 MB for installing apps)
No DivX and XviD video playback
No voice dialing
Non hot-swappable memory card

to so glavne razlike med telefonoma.. snapdragon + 576mb rama se mi zdi boljša kombinacija, ampak ne za 100EUR boljša.
kvaliteta izdelave samsungov mi ni ok (čeprav sem uporabljal le low-end samsunge)

s takimi cenami bi se jaz odločil za samsunga predvsem zaradi bt 3.0 in cene.. in nato bi upal da bo delal vsaj 2 leti brez problemov :)

LuGi ::

Mislis obratno :D

Samsung Galaxy S za 340eur
ali
HTC Desire za 240eur

Ker ce dobis galaksija za 240 potem res nimas kaj za studirat..

sandi12 ::

Predlagam ti HTC desire ali pa iphone
Stave brez rizika!
http://stave.myartsonline.com

ALT ::

fyi, samsungov hummingbird je zmogljivejsi od snapdragona. sploh v 3d pospesevanju naj bi povozil snapdragona.

M-XXXX ::

Tukaj ni vprašanja: Galaxy S. Sam sem šel iz Desire na Galaxy S in razlika je kot noč in dan v prid Galaxya.

XtodaZ ::

sandi12 je izjavil:

Predlagam ti HTC desire ali pa iphone

iphone.. zakaj že?

ALT je izjavil:

fyi, samsungov hummingbird je zmogljivejsi od snapdragona. sploh v 3d pospesevanju naj bi povozil snapdragona.


pa res.. sem malo pogooglav, nisem vedel da je razlika tako velika.
samo pol ne razumem kako je lahko samsung 100€ cenejši od desirea (oz kje?)

ALT ::

ker hummingbird ne kosta nic vec kot snapdragon? oziroma kvecjem en $ vec.. skratka glede performans je zmagovalec ociten, upostevaj pa ravnotako dizajn, kvaliteto ohisja (naj bi tukaj bil desire v rahli prednosti), podpora proizvajalca (zopet se mi zdi, da se HTC bolj trudi).. se vedno pa je razlika v ceni dosti velika, da bi osebno raje vzel galaxya..

XtodaZ ::

ALT je izjavil:

ker hummingbird ne kosta nic vec kot snapdragon? oziroma kvecjem en $ vec.. skratka glede performans je zmagovalec ociten, upostevaj pa ravnotako dizajn, kvaliteto ohisja (naj bi tukaj bil desire v rahli prednosti), podpora proizvajalca (zopet se mi zdi, da se HTC bolj trudi).. se vedno pa je razlika v ceni dosti velika, da bi osebno raje vzel galaxya..


ampak vseeno ne morem verjet da se ga dobi kje za 100€ ceneje kot desire.. ima kdo link?

zdej sem si vzel malo časa in prebral tale review:
http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_g...

po njihovem mnenju je Galaxy S najmočnejši Android telefon trenutno na trgu (že samo zato bi si lahko dovolili biti dražji od Desirea)

Entity ::

Pozdrav,

najprej pojasnilo glede cene:
HTC desire sem gledal pri simobilu, kjer ga za moj paket dobim po 340eur.
Potem mi je pa kolega, ki je pri mobitelu (super povezani) ponudil, da mi lahko vzame Galaxy S, ce placam tisto opcijo NAJNAJ10 (ocitno spet ena Mobitel fora zavajanja folka), ki znese 24x10eur = 240eur

Sem pa danes gledal Mobitel ponudbo in vidim, da imajo tudi Desire. Za Super Povezani ga dobim po 249eur.

Tako je nova opcija: Desire za 249eur ali Galaxy S za 240eur...


Kar se iPhona tice.. sem razmišljal tudi o njem, samo razen ekrana ne vidim niti ene prednosti pred npr Desire/Galaxy S, kvecem slabosti. Tako mi niti pod razno ne opravici dodatnih 200-400eur.

XtodaZ ::

iphone je za naivne američane.. na tem koncu sveta nas je še ostalo nekaj ljudi pri zdravi pameti da nebi dali toliko denarja za tak telefon:)

Entity mene je tisti review, ki sem ga postal zgoraj, prepričal da bi vzel Galaxyja.

Dr_M ::

fyi, samsungov hummingbird je zmogljivejsi od snapdragona. sploh v 3d pospesevanju naj bi povozil snapdragona.


Pravzaprav je kot chipset hummingbird res hitrejsi zaradi hitrejse 3d grafike, ampak sam cpu, je pa snapdragon hitrejsi. Po nekaterih "neuradnih" podatkih celo precej varcnejsi, ceprav je narejen v 65nm.

BTW, Galaxy S potrebuje obvezno rootane in lagfix, drugace vsake toliko zasteka za kaksne 2-3 sekunde. Lagfix pa vse to odpravi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Tr0n ::

Kaj pa ta nov HTC Merge?

Tezaab ::

Jutri (15.9.2010) naj bi imel HTC neko predstavitev...necesa. Govorice so o ekvivalentu EVO 4G za Evropski trg (kao, HTC Desire HD), potem o varianti s fizicno qwerty tipkovnico (HTC Desire Z), pa nekaj sem slisal tudi o nasledniku HD2 (HTC HD7). Pustimo se presenetiti - jaz ravno zaradi tega ne mislim danes kupit Desireja :)

XtodaZ ::

jutri bo predstavitev.. kdaj bo splavitev pa je vprašanje:)

js osebno ::

nevermind..

Zgodovina sprememb…

Entity ::

Špekulacije so, da ze konec meseca. Kar pomeni, da bo do nas verjetno prilezlo do konca leta.. če sploh.. :/

http://gizmodo.com/5630879/
http://gizmodo.com/5611978/

Tr0n ::

O cool.

opeter ::

Hehe, poglejte ta video:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djordjevic ::

Stara fora, ampak hilarious, nevertheless. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
184614 (3081) kerco46
»

HTC Desire vs. Samsung Galaxy S (vs. Google Nexus S)

Oddelek: Mobilne tehnologije
407228 (4283) freesty
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320566 (13077) Mrakw

Samsung Galaxy S- Ultimate Android phone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7713034 (10147) Ziga Dolhar
»

Kateri telefon izbrati

Oddelek: Kaj kupiti
131354 (864) Vikij

Več podobnih tem