» »

Samsung Galaxy S- Ultimate Android phone

Samsung Galaxy S- Ultimate Android phone

1
2
»

WamPIRe- ::

Hudo zgleda tale telefon... Mja za enkrat še veliko predrag zame :(

M-XXXX ::

http://www.samsunggalaxysforum.com/sams...

Also Samsung opens Galaxy S source code. According to XDA member, it contains 2.6.29 kernel source and a modules folder with wlan & camera drivers amongst others..

It means Galaxy S will get a lot of support from Home-Developers. This is great!


Kot kaže Samsung dela korak na bolje glede podpore. Thumbs up!

kmetek ::

Zakaj ima Samsung lahko SLO menije, dočim HTC DESIRE ne?

M-XXXX ::

kmetek je izjavil:

Zakaj ima Samsung lahko SLO menije, dočim HTC DESIRE ne?

Jaz do zdajle sploh nisem vedel da obstaja prevod:)

userx850 ::

M-XXXX je izjavil:

kmetek je izjavil:

Zakaj ima Samsung lahko SLO menije, dočim HTC DESIRE ne?

Jaz do zdajle sploh nisem vedel da obstaja prevod:)


Za Galaxy Spica, verzija Android 2.1, je na voljo slovenščina, zanimivo tudi za Windows Mobile 6.5 (Omnia II), ki je bil do sedaj na voljo samo v tujih jezikih, je Samsung naredil prevod v slo. Tako pa bo tudi za Galaxy S, pri nas bo v slo jeziku.

LuGi ::

Tudi če bo imel moznost nebi izbral slovenskega jezika.. mislim da se bolje znajdem v menuju ce imam angleski jezik =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

milkafan ::

ZElo zanimivo. No mal bom urinil v tole temo- ka pa Samsung Wave s svojim BADA OS- jem, pomoje se bosta kar tepla, gleda na to da imata oba dobre specifikacije...

djordjevic ::

No grave is deep enough to keep us in chains.

yani2000 ::

Ooo... sploh nisem vedu, da je prav tako tema za ta super telefon na slo-techu. ;((
Glede 2.2 Froyo sem opazu, da ni bilo nikjer omenjeno:
http://asia.cnet.com/crave/2010/05/26/s...

Forum do Galaxy S na XDA Developers:
http://forum.xda-developers.com/forumdi...

Na tem naslovu dobite firmware za Samsunge:
http://www.samsung-firmwares.tk/

Še nekaj slik in info kdaj približno pride v Mobitelovo ponudbo:
http://tehnik.mobitel.si/samsung-galaxy...

Seveda še obstaja polno drugih linkov...

Moje osebno mnenje je pa naslednje:
V trgovini sem v rokah že držal Desire, a sem se odloču počakat do junija in potem dalje videt kako naprej.
Nekateri pravijo, da je Galaxy S po dizajnu totalno podoben iPhone-u, ter da je verzija za AT&T podobna Blackberry oz. SE X10 telefonu, osebno se mi zdi vseeno keremu telefonu je podoben oz. katerega kopirajo pri Samsungu, samo da ima dober HW (1GHz ARM Cortex A8+PowerVR SGX540), ki ne crkuje in dober SW, ki dobiva redne posodobitve iz kateregakoli sourca (Samsung, XDA, ...).
Pa čeprav je že AndroidOS v2.1 dober ne vidim hudega razloga po 2.2, je pa seveda fajn da imaš najnovejši SW, zaradi kompatibilnosti z bodočimi aplikacijami in potencialno opazno pohitritev v igrah.
Je pa zelo cool, da je Samsung izdal source kodo (z kernelom, ter vsemi dodatnimi gonilniki), škoda edino da ni TouchWiz-a notri, sam to tak nikoli ne bo, isto velja za ostale (Sense UI, ...).
Seveda pa še ne smemo pozabit na root dostop, ki trenutno še ni razbit, a je po mojem le vprašanje časa.

Sedaj pa še malo k mojim predvidevanjem:
Telefon bo imel pri Mobitelu redno ceno okoli 550-650EUR (600EUR) in bo glede na zdajšnje izkušnje stal v splošni akciji okoli 360-430EUR (400EUR) (okoli 2/3 originalne cene).
Moral bi pa priti v Slovenijo že 28.6.!

(Ne lastim si nobenega smartphona, a si oglejujem: HTC Desire, Samsung Galaxy S in Apple iPhone 4.)

d0rK ::

Telefon je bojda rootan. Več na engadgetu.

Miha_85 ::

@yani2000

Android 2.1 podpira maksimalno 256 RAM-a, galaxy s pa pride s 512 RAM-a tako, da je nadgradnja na Android 2.2 (Froyo) nujna.

Pri samsungu sicer obljubljajo, da bodo to nadgradnjo izvedli ASAP, kako pa bo to dejansko pa bomo videli.

"2.6.32 kernel upgrade
HIGHMEM support for RAM >256MB
SDIO scheduling and BT improvements"

LINK

kmetek ::

APPS2SD pa mir :)

jinzo ::

@kmetek
Tu se gre za RAM ne ROM.

Vsekakor pa zanimiv telefon, je pa res da mal pretiravajo s ceno. Wave ki ma enak hardware prakticno, je 320EUR retail...

LuGi ::

Zato sem bom pa najverjetneje odlocil za Wejva.. nisem power App user.. bada marketplace pa tudi raste ;)

Ter 4" zver je prevelika.. trenutno si lastim 3.7" aparat in mi je prevelik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

yani2000 ::

Sam za info. da je že v Sloveniji če slučajno ne veste:
http://mobisvet.si/index.php?main_page=...

Cena je nižja od moje napovedane, sam jaz sem napovedoval za redno ceno pri Mobitelu (upajmo da bo celo nižja od moje napovedane!).

@Miha_85:
Se popolnoma strinjam s tabo, kolikor sem razbral iz XDA je 256MB RAM-a (325MB) na voljo trenutno, sam to je seveda v teoriji, v praksi bi naj bil telefon že sedaj brezhiben, če pa ni pa že obstaja fix tudi za to.

Root linki:

1. NAČIN

2. NAČIN

Ah, ja... ko pa ga že imaš glih rootanega pa še lahko custom firmware downloadaš, ki bi naj na splošno že bil hitrejši ampak še pride final fix v naslednjo verzijo roma:
MoDaCo Custom ROM for Samsung Galaxy S with Online Kitchen

M-XXXX ::



Če je to recesija naj pa kar še traja :D

kmetek ::

samo že prodajaš vidim.

M-XXXX ::

kmetek je izjavil:

samo že prodajaš vidim.

Desire je bil samo nadomesten...

branc ::

Kratek review iz prve roke:

imel dve leti Omnio i900 in nato prešel teden dni nazaj na Galaxy s i9000. Moram rečt, da je to en najboljših gadgetov, ki sem jih kdaj držal v roki. Pa sem bil z Omnio zadovoljen (win 6.1), ampak Galaxy & Android 2.1 je ubijalska kombinacija.

Zaslon: 9.5/10 Amoled :)
Zvok:9/10
Video recording: 9/10 (izbuljil oči, ko sem video posneti HD clip),
Dostopnost programov: Market dela brezhibno (problem je čas uporabnika, ker lahko 3 dni samo v market buljiš:) )
Baterija: 2 dni (zahtevnejše uporabe - snemanja aplikacij, sprobavanje GPS & WIFI), 3 dni ob normalni uporabi.
GPS & WIFI: Satelite ujame v dveh minutah (v nasprotju z Omnio - cca. 5 min), WIFI antenca je kvalitetna.
Multimedia & networking: otročje lahka nastavitev preko WIFI omrežja dostop do laptopa in nanj priklopljenega eksternega TB diska, od kjer si 'streamaš'/dl-jaš filme/poslušaš muziko.

Skratka noro. Tolk napreden telefon, da je naslednja faza hologram :)

(Vse zgoraj napisano je moje osebno mnenje).

lurker ::

edit: ne paše v temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()

branc ::

whatever, bodo pa prestavili.

yani2000 ::

branc je izjavil:

Kratek review iz prve roke:

imel dve leti Omnio i900 in nato prešel teden dni nazaj na Galaxy s i9000. Moram rečt, da je to en najboljših gadgetov, ki sem jih kdaj držal v roki. Pa sem bil z Omnio zadovoljen (win 6.1), ampak Galaxy & Android 2.1 je ubijalska kombinacija.

Zaslon: 9.5/10 Amoled :)
Zvok:9/10
Video recording: 9/10 (izbuljil oči, ko sem video posneti HD clip),
Dostopnost programov: Market dela brezhibno (problem je čas uporabnika, ker lahko 3 dni samo v market buljiš:) )
Baterija: 2 dni (zahtevnejše uporabe - snemanja aplikacij, sprobavanje GPS & WIFI), 3 dni ob normalni uporabi.
GPS & WIFI: Satelite ujame v dveh minutah (v nasprotju z Omnio - cca. 5 min), WIFI antenca je kvalitetna.
Multimedia & networking: otročje lahka nastavitev preko WIFI omrežja dostop do laptopa in nanj priklopljenega eksternega TB diska, od kjer si 'streamaš'/dl-jaš filme/poslušaš muziko.

Skratka noro. Tolk napreden telefon, da je naslednja faza hologram :)

(Vse zgoraj napisano je moje osebno mnenje).

V večini primerov se strinjam s tabo... ampak:
Zaslon: 10/10
Video recording: 10/10
GPS & WIFI: Meni satelit ujame v nekaj sekundah, menda 10 al kolk. WiFi antenca pa pri meni ni kvalitetna, kvečjemu povprečna.
Baterija: zdrži mi en polni dan --> preko 100 inštaliranih programov, 3 homescreeni s polno widgeti, non-stop se špilam s tem telefonom (igre, wifi, stream-am aac+ preko EDGE (NORO!),...).
Multimedia & networking: nisem še uspel stream-at filme (divx) preko sambe (win share). Kateri program uporabljaš?

Keyser Soze ::

Jaz mu pa izredno zamerim cheap design. Ja, hudiča no. Kot da bi ga Kitajci nardil.:D
OM, F, G!

branc ::

yani2000: uporabljam privzeti program, ki je že na telefonu :) AllShare! Pomembno je, kaj nastaviš na domači mašini, katere folderje ti prikazuje. Aja, pretok podatkov gre tudi v nasprotno stran (beri: streaming IZ tvojga telefona). Edino, kar nisem uspel nastaviti je upravljanje uTorrenta na stacionarki iz telefona (program že imam, vendar me je*ajo nastavitve).

GPS sem sprobaval iz avta, zato je morda malo dlje rabil.

Glede baterije, se pa verjetno pozna, da maš miljavžent appz gor nasnetih. Jaz zaenkrat še sproti brišem v izogib zmešnjavi.

Kayser Soze: izdelava se mi ne zdi cheap.....nič ne 'škatlja', nič ne škripa, če ga kje stisneš, itd. Je pa res da tak 'comp' moraš zaščitit. Vse, kar sem videl (ebay) je silikonski etui, ki bi znal biti kul. Ker ko bo prvič na betonska tla padu........

branc ::

yani2000 ::

@branc:
Hvala za info! Sem čist pozabil, da imam tudi to aplikacijo.
Škoda da to ni glih čisto tapravo, ker mi je lepše kr direkt iz telefona it direkt na share mape in ne preko DLNA.

Glede cheap izdelave... Kako se ti kaj gumb za glasnost drži? Meni že bolj slabo! :'(

branc ::

Yani2000, se strinjam, da so ti vmesniki krneki, ampak zaenkart še nisem skonfiguriral drugega programa. Drugače maš pa mrežni explorer "ES File Explorer" na marketu. Tudi tukaj se da, ampak moraš se malo pomatrat z routerjem (jst konkretno imam klasičnega Linksysa). Ratalo mi sicer je povezat se z extHDD, ampak vsebino map ne vidim. Ampak bom poštimal, ker sem živc.
Se pa strinjam, da bi bil Windows Commander najboljši, ni kej, old school :)

Tipka za glasnost se kar drži in to zarad preprostega razloga. Je ne koristim, pač mam na maksimumu in to je to.

Ziga Dolhar ::

Ker sta o Samsung Galaxy S odprti dve splošni a hkrati aktivni temi, tole temo zaklepam. Debata naj se nadaljuje v:

Samsung galaxy s
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325892 (72402) 21kiss
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711136 (8716) Lonsarg
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
101705 (1383) Rias Gremory
»

Kateri mobilnik kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
486579 (5303) jest10
»

Kateri "pametni" telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
405614 (4578) djordjevic

Več podobnih tem