» »

LAN - ob zagonu win7 internet ne dela

LAN - ob zagonu win7 internet ne dela

M&M ::

Hej

Po dolgem času se na vas obračam s vprašanjem.

Imam namreč manjšo težavo, predvidevam, da je nekaj narobe z gonilnikom omrežne kartice.
Na računalniku imam nameščen Win 7 Ultimate - več kot pol leta je delovalo vse kot je treba, sedaj zadnje 14 dni pa se mi dogaja, da ko prižgem računalnik internet ne dela. Ko pogledam v "opravitelja naprav", nikjer kakšnega klicaja. Kot da so gonilniki pravilno nameščeni.

Ko v opravitelju naprav pod omrežne kartice odstranim gonilnik mrežne karte (Realtek RTL8168C...) in dam potem ponovno nameščanje opreme - gonilnik se znova namesti samodejno -> potem internet v trenutku prične delovati.

Kaj mi je storiti, da tega ne bo potrebno delati ob vsakem zagonu računalnika?

LAN kartica je integrirana na osnovni plošči ASRock P43Twins1600. Gledal sem že na Asrockovi strani - nikjer ni gonilnikov za to osnovno ploščo in Windows 7.

Katerakoli rešitev bo v pomoč.
M&M

amigo_no1 ::

Lahko da imaš nastavljeno da še mrežna kartica izklopi (kak pover saving in podobno).

šoferji:
http://h30434.www3.hp.com/t5/Wireless-I...
http://www.opendrivers.com/driver/21169...

Duhec ::

Mogoče gre v kak standby pa se ne prebudi.
V lastnostih mrežne kartice pod zavihkom "Upravljanje porabe" odstrani kljukico pred "Za varčevanje z energijo dovoli računalniku, da izklopi to napravo".
Poročaj.

M&M ::

Probal z novimi gonilniki, v lastnostih kartice je bila res klukica v "dovoli računalniku da izklopi to napravo"

Tudi ko to odstranim, in ponovno zaženem, se stvar ponovi. Internet ne dela, čeprav ni nobenega opozorila, da kartica nebi bila povezana z routerjem. Po ponovni namestitvi gonilnika, dela normalno, klukica se znova pojavi,...

Še kakšna ideja?
M&M

fosil ::

Poglej če se je takrat ko je zadeva nehala delat namestil kakšen update. Probaj ga odstranit, oziroma na driverju izberi možnost rollback na prejšnjo verzijo.
Probaš lahko tudi z system restore na čas ko je še delal.
Lahko pa da imaš tudi kakšno virusno zalego, naredi full scan z AV programom.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Duhec ::

Najhitreje boš lociral napako, če te heca HW integrirana ali SW tako, da jo v Cmos nastavitvah biosa lepo disejblaš, v PCI slot pa zadegaš eno 10/100 lan kartico in testiraš.

AndrejS ::

Probaj " ipconfig /renew " v konzoli.

M&M ::

Antivirus je ves čas aktivenče bi kaj bilo, bi že našel, oz. tudi če je, morda ne zazna :(

Trenutno imam nameščen AVG...

Sem pa pravkar našel še eno "zanimivost"

Na desni strani (polek ure), kjer se nahaja ikona za internetni dostop mi med nedelovanjem prikaže kot da sta na voljo dva omrežja - prilagam print screen. Ko "osvežim" gonilnik pa ostane le eno in takrat dela.

 slika

slika



Bom pa sedaj zagnal še wireshark, da vidim, kaj ga računalnik serje med tem ko povezava ni vzpostavljena.

Najlažje bi bilo ponovno namestiti sistem, ampak trenutno si tega ne morem privoščiti :(
Vsaj še za en mesec moram poštimati zadevo
M&M

AndrejS ::

Probaj ipconfig /all , pa poglej če sta morda 2 gateway-a 0.0.0.0

M&M ::

Če komu to kaj pomaga,... naredil print screen ipconfiga prej, ko internet ni delal in potem po osvežitvi gonilnika. JA prej je getaway 0.0.0.0. kaj naprej...?

Bom pa danes probal poiskati še kakšno delujočo mrežno kartico kje pri bajti, pa probam izklopit to na plati...

 slika1

slika1

M&M

BStne ::

M&M jaz sem imel isti problem na mojem prensoniku, in me je zaje*** cev prejšnji teden, potem ko se mi nič več ni dalo poskusiti sem formatiral komp in naložil original windows recoverye. Sedaj dela in upam da tako ostane :/
btw probaj iti direktno mimo switcha/routerja z utp kablom.

AndrejS ::

Kriv je ta gateway 0.0.0.0
Meni pomaga če dam "ipconfig /renew"
Ali pa onemogočiš in omogočiš mrežno kartico.

Dogajalo se je na par PCjih (VISTA) , problem je izginil sam od sebe.

amigo_no1 ::

Pri win xp če (imaš na routerju vklopljen dhcp ter v nastavitvah mrežne kartice pod (tpcip v4) vse na auto ) traja 2 minuti da se pcju strani routerja določijo omrežni parametri (subnet, ip address, gateway).

Zgodovina sprememb…

M&M ::

Formatiranje kot sem omenil trenutno ne pride v poštev - preveč pomembnega dela čaka in si ne morem privoščiti en dan za ponovno vzpostavitev sistema...

Dela, ko onemogočim in ponovno omogočim mrežno kartico, oz. brišem in ponovno namestim gonilnik, ampak je zoprno vedno znova to delati.

@AndrejS - misliš da bi počakal, da se zadeva sama od sebe popravi?

@asdffghhhhh - prej se je takoj ob zagoni winsow zadeva povezala, sedaj tudi če pustim 10 min, ne dela.
M&M

toxius ::

Nastavi mrežno na fixni IP naslov, vpiši subnet in gateway in potem restartaj in poročaj če bo isto...

M&M ::

@toxius - kako da se tega nisem že prej domislil :)

Vpisal fixne ip-je in ostalo solato, po tretjem ponovnem zagonu sistema zadeva deluje. Očitno je problem rešen.

Hvala vsem za trud.
M&M

BStne ::

jaooo ravno sedaj po tej odprti temi se mi je (ponovno) naredilo isto kot tebi M&M, bolj frustrirajočega problema pa še ne. Fora je v tem da jaz fizično nimam dostopa do routerja ampak ga ima admin pod ključem. M&M lahko prosim bolj natančno opišeš kako si rešil problem. tnx

M&M ::

Sej IP-je nastaviš pod lastnostih mrežne kartice in ne na routerju.

V lastnostnih povezave lokalnega omrežja klikni na "internet protocol TCP/IpV4" potem klikneš lastnosti in vpišeš željene cifre.
M&M

BStne ::

hm, okay bom pogledu ko domov pridem, na xp-jih je blo to laži pa bolj simpl narjen si dav sam desn gumb spodej desno :/

M&M ::

Sej na 7-ki je isto ;) Oz dost podobno.
M&M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LAN problem... prekinjena povezava

Oddelek: Omrežja in internet
9886 (732) Hebel
»

DNS ne more prepoznati nalova IP

Oddelek: Omrežja in internet
232236 (1901) andrej02
»

Kako namestiti brezžično omrežje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131416 (1242) Nemixxx
»

Wake On Lan - prosim za pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
62165 (1976) Pyr0Beast
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133856 (3652) imagodei

Več podobnih tem