» »

CPU Fan Connector

CPU Fan Connector

sl65amg ::

LP
Zanima me ali je mogoče priklopiti 3-pin CPU_FAN na plato ki ima 4-pine. V čem je sploh namembnost 4-pina.
Hvala.

Xserces ::

4pin ima se to da plata kontrolira vrtljaje...

in pa ja lahko priklops 3 pin na 4... tako da priklopis na une ki imajo zadaj un jezicek...

http://www.google.si/imgres?imgurl=http...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

sl65amg ::

Toraj to pomeni da 4-pin nebi smel vplivati na to da se comp ne zažene??

axee ::

Ne. Ventilatorje z 3 pini se kontrolira z spreminjanjem voltaže (V), 4pinske pa z signali po četrti žički. Prednost 4pinskih (PWM) ventilatorjev je da imajo večji razpon delovanja.

Edina možnost, dase zaradi tega računalnik nebi zagnal je morda zaradi kakšnih nastavitev v biosu glede ventilatorjev, npr da se ne prižge brez CPU ventilatorja. Če računalnik sploh ne pride do biosa ventilator ni kriv.

nightbird ::

recimo, da moje vprašanje spada v to temo

torej tisti priključki za ventilatorje na matični s 3 pini so ekvivalent priklopu ventilatorja na napajalnik na molex? in pri obeh priklopitvah deluje ventilator na polno?

ncc2000 ::

Vzami buklico z navodili za matično in tam boš našel vse podatke o različnih ventilatorskih izhodih na matični plošči, kaj le-ti počnejo in kako se jih skozi bios (ali kak program v OS-u)lahko programira. Če malo bolje pogledaš, ima vsak vent izhod na matični svojo oznako. Ti izhodi so lahko dinamični ali statični, je pa seveda vse odvisno od matične plošče. Molex je pa le full gass.

nightbird ::

hjah to sem že počel, vendar mi ni uspelo povsem razumeti oznak

priklopljeno pa mam taq: en vent na pwm_fan, druga dva na sys_fan 1 in 2 (dvojka je 4 pinska, vendar je gor prikloplen 3 pinski vent)

kako pa ugotovim če so dinamični ali statični?

vem da so znake za pine ble: ground, signal in napetost (mislim da 5 ali 12 V)

torej če se kontrolira vent gre to preko napetosti ne? "signal" kabl pa je zato, da ga matična sploh zazna ne?

ncc2000 ::

v Bios pojdi, poišči rečmo hardweare monitor zavihhek ali kaj jst vem kako imaš za tvojo plato in poglej, če se da in kako se da te tvoje vent izhode nastavljat, programirat ali kakor že koli.

Če plošča podpira nastavljanje posameznih vent izhodov boš lahko nastavil količino pihanja ne glede na to, ali imaš 3 ali 4 pinske vente.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3 pin to 4 pin CPU connector

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183314 (2139) Miha20
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123059 (2921) JanezH
»

Problem z SpeedFan

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
214212 (3782) windrop
»

12 cm fan

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151627 (1496) TESKAn
»

Problem regulacije CPU ventilatorja z matično ploščo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131673 (1367) SHORTEE

Več podobnih tem