» »

Siol Box

Siol Box

1
2
»

jurre ::

a se se komu box S na random ugasa? Sicer so not ene nastavitve varcevanja, ampak je nastavljeno na 72 ur. Men pa se ugasne ucasih po 2 dneh, vcasih po 8h, vcasih po 12h... si nastimas nekaj za snemat, ko prides domov pa box ugasnen :8)

Primoz78 ::

A Siol BOX S sploh podpira snemanje? Sicer ga nimam jaz, ga ima sestra ampak tega nisem zasledil ko sem nastavljal...Tudi na SIOL BOX strani ni kljukice zraven snemanja pri primerjavi...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

jurre ::

snemam na trdi disk od DVDja

Primoz78 ::

marrre je izjavil:

Jaz imam na testiranju box S in je takšn jajc... DTV dela v redu, je pa daljinec za nič. Moraš ga natančno vsmeriti sicer ne prime.


Natančno usmerit RF daljinec? Pomojem je z daljincem kaj narobe ker to ni IR daljinec, ki mora bit usmerjen v sprejemnik ampak RF...

Lp Primoz

@jurre cudno to, da ugasa poklici na SIOL pa vprasi zakaj tako, ker kot sem rekel sestra ima 2 SIOL BOX S na razlicnih lokacijah in ne dela problemov.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

billy ::

Fantje, a tale siol box omogoča prenos posnetega gradiva na PC ali kak drug medij in da se potem lahko to pretvori v kak divx in potem pogleda tudi drugje ali je vse omejeno le za siol tv?

Sentret ::

Posnetki so uporabni samo na Siol boxu.

jurre ::

rabim eno pomoc..
ker mi siol box S se vedno ugasa po nekje 15-20 urah, kar mi zelo najeda, sem ga nesel na uraden servis. Po klicu tja (ko sem jih sploh uspel priklicat), kaj se dogaja se je zgodilo to kar sem si mislil, da se bo. Rekli so, da je stvar popravljena ravno danes. Lepo, vprasam kaj se je naredilo? Hja nic, ker so imeli tam 16 ur prizganega in se ni ugasnil ;( Naredili so edino reset na tovarniske nastavitve, kar dvomim da bo pomagalo. Serviserju sem potem razlozil, da me stvar moti, ker se nima kaj ugasat (lahko se po 72urah zaradi mene, ker je to res omogoceno) in mi je rekel, da ga bo pustil se danes prizganega do jutri. Po murphyju se verjetno tudi danes ne bo ugasnil (ne naredi tega vsakic, je pa pogostokrat - parkrat na teden). Kaj lahko naredim, da se odpravi napaka?

madog ::

Ugasneš ga vsak večer in s tem prišparaš na letni rok ene par €!
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

jurre ::

fora je, da ga doma dosti uporabljamo za snemanje. Ce si zvecer/zjutraj nastavim za snemanje popoldan/zvecer in grem zjutraj od doma, ter pridem bolj pozno zvecer ter vidim ugasnjen box..;((
Po murphyju se pa ravno na servisu ne bo ugasnu..

Pa predno se kdo vprasa kako z boxom S snemam - imam vezanega na DVD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

franko ::

Jure lepo pozdravljen.Jaz bi te prosil,če mi podrobno opišeš,kako si napravil,da lahko snemaš na siol boxu-s na disk,kajti če priključiš v USB disk,lahko samo na tv gledaš kar je na disku,nikakor pa ne obratno.
Najlepša hvala vsakemu ki mi lahko pomaga,da bi snemal na zunanji disk.Lp

vid88 ::

Lep pozdrav!

Mene pa zanima če se da kako dobit posneto vsebino na računalnik? Če bi vzel HDD ven in ga priklopil na računalnik? Bi se dalo potem tako prenest vsebino? Ali je kak zaščiten direktorij?

Lp

Pesimist ::

Bi se pomoje dalo. Zascita je tak to, da negre by default. Drugace pa reje kabl v pc in snemaj tam.

vid88 je izjavil:

Lep pozdrav!

Mene pa zanima če se da kako dobit posneto vsebino na računalnik? Če bi vzel HDD ven in ga priklopil na računalnik? Bi se dalo potem tako prenest vsebino? Ali je kak zaščiten direktorij?

Lp


Pa predno se kdo vprasa kako z boxom S snemam - imam vezanega na DVD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

oo7 ::

Slika mi dela vredu na box ampak na karter koli program dam mi piše neznana odaja namesto npr kateri film je če hoče pogledati opis odaje pa piše,da ni možno;((;(( ima kdo iste probleme s tem jajcim?
Sem danes klical pa gor pa niso nič zrihtali pravi,da moram v najbližji center nesti box adapter in pilota-ja pa potem brez televizije 1 teden plačat bo treba pa ravno tako a ne:))
Tisti sagem,ko sem imel navadni siol je bil zakon samo škoda,ker mi ga je strela sesula potem so mi pa podturili tale box čeprav sem hotel obični sagem komunikator pa so rekli,da jih ne dajejo več;((

Jan123456789 ::

ali je na siol box-u res 160gb prostora za snemanje filmov

matonson ::

oo7 je izjavil:

Slika mi dela vredu na box ampak na karter koli program dam mi piše neznana odaja namesto npr kateri film je če hoče pogledati opis odaje pa piše,da ni možno;((;(( ima kdo iste probleme s tem jajcim?
Sem danes klical pa gor pa niso nič zrihtali pravi,da moram v najbližji center nesti box adapter in pilota-ja pa potem brez televizije 1 teden plačat bo treba pa ravno tako a ne:))
Tisti sagem,ko sem imel navadni siol je bil zakon samo škoda,ker mi ga je strela sesula potem so mi pa podturili tale box čeprav sem hotel obični sagem komunikator pa so rekli,da jih ne dajejo več;((


Če port na modemu še nimaš nastavljen na trunk, ga nastavi. Sedaj imaš gotovo na video.

flier ::

Kaksna je razlika med nastavitvama trunk in video ?

telexdell ::

flier je izjavil:

Kaksna je razlika med nastavitvama trunk in video ?

Boks ob vklopu na disk naloži EPG preko podatkovnega signala. Če torej želimo videti program in opis oddaj na TV potrebujemo poleg video signala tudi podatkovni signal.
Če imaš na modemu vrata nastavljena na trunk potem dobiš video in podatkovni signal po enem kablu. Če imaš na video moraš podatkovni signal voditi preko brezžičnega omrežja. Če pa imaš nastavljeno na trunk in v nastavitvah podatke na brezžično omrežje potem pa ni nobene razlike.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

oo7 ::

Kako pa se nastavi na trunk?Kje na servisnih straneh?:P

ToniT ::

Prijaviš se na svoj modem in tam nastaviš.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL box

Oddelek: Strojna oprema
233506 (1692) luuxiii
»

Siol Box-a Media Center

Oddelek: Omrežja in internet
206486 (3380) moat
»

SiOL TV - ali rabim njihov set-top box

Oddelek: Pomoč in nasveti
153842 (3399) Macketina
»

SiOL BOX ali BOX S vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
95002 (4618) Zvezdica27
»

Siol+nov komunikator

Oddelek: Omrežja in internet
267557 (6340) NejcSSD

Več podobnih tem