» »

Projekt Mikroskop

Projekt Mikroskop

Pikachu ::

Mogoce tole ne spada cisto sem, vendar ima zvezo z obdelavo slik...



Verjetno ste ze videli tisto Intelovo igracko, ki je kao nek mikroskop s PC kamero. No, meni je ideja (in zgolj samo ideja) vsec, saj je VEELIKO lazje opazovati objekte na TV ali monitorju, kot pa buljiti v okular mikroskopa. Receno, storjeno.



Dobim kvalitetno CCD kamerico (samo modul, da ga lahko namestim na okular in zraven se kaj vidim) in litozelen ruski mikroskop (odlicen mikroskop). Modul povezem z napajalnikom in TV-jem (ali PC-om) in namestim na okular. Lo, Behold... Slika je odlicna...



PreAlpha TV-mikroskop:







Napisite, kaj si o tem mislite.


P.S.
Kaj je na sliki?

LP,

Pikachu.

  • spremenilo: Pikachu ()

Ribicija ::

Ja moram reči da ti je uspela dobra slika. :)):)
Popravi si link.

lp

Tomi ::

Slika je prav lepa. Samo eno vprašanje? Pri kateri povečavi je narejena. Ker recimo do 400x gre lepo z optiko, če pa hočeš delati pri recimo 1000x ( ravno primerno za določanje npr. barvanja po Gramu, NZ, itd ), pa moraš delati z imerzijo, kar pa verjetno malo moti CCD:|
metrodusa.blogspot.com

pramarko ::

Ummm... po moje je tole Rotring 0.1 (crna tinta) na 80 gramskem papirju, ki je bil osvetljen z ljucjo z za odtenek premalo modre svetlobe. Groba ocena.:) Sicer pa ql!

Pikachu ::

Na sliki je zelen papir, ki je popisan z navadnim kulijem. Ko bi vedeli, kaksne gromozanske packe dela laserski tiskalnik...

Povecava je 15x8=120.

LP,
Pikachu.

luni ::

ZELO zanimiv projekt. Prosim, da nas redno obvescas o nadaljevanju in uspehu in ce se ti bo kdaj dalo napiati kaksen clanek, ga bom z veseljem objavil!
Artificial Intelligentia

Pikachu ::

Koncno odziv! Sem ze mislil, da me boste spregledali. Z veseljem lahko napisem clanek, ko bo stvar koncana (beri: ko mi ccd modula ne bo treba z roko drzati nad okularjem). Mislim, da bom rec kar kmalu dokoncal.

Luni, pisi mi, v kaksni obliki bi zelel clanek.

LP,
Pikachu.

luni ::

hehe Pikachu sorry, ampak te dni sem zelo malo gledal forum... samo bi blo res skoda, ce bi se mi zadeva izmuznila!

kakorkoli, po mozosti napisi clanek kar v .html formatu, da se ne rabim zezat s konvertiranjem iz .doca
Artificial Intelligentia

Mate ::

Hehe, tole je pa ful zanimiv projekt...
Ahm.. kok te je pa prsla takale CCD kamerca pa mikroskop+. Zelo zanimivo:)

Pikachu ::

Mikroskop imam od srednje sole, kamerico pa sem dobil v podjetju, ki se ukvarja z varovanjem. Kamerica je sicer ZELO kvaliteten CCD barvni modul, locljivosti 542x586 tock. Daje direkten video signal za TV ali PC tuner. Je uvoz iz Taiwana in stane priblizno 15-20k sit.

Mikroskop tudi ni za odmet, ima uporabne povecave do 400-500x. (max 1350). Ima mikrometreski in makrometrski vijak, vijake za pomik mizice... Cene zal ne vem, ni pa poceni.

Vsa stvar je vsekakor neprimerno boljsa kot Intelovo cudo.

Ce te se kaj zanima, pa vprasaj.

LP,
Pikachu.

Senitel ::

Zanimivo! A mogoče veš, a se da dobit take CCD module tudi z višjimi ločljivostmi?

Pikachu ::

Hm. To so TV moduli, tako da vecjih locljivosti nekako ni. Tale moj modul je sicer rangiran kot 350 vrsticni. Dajo se dobiti tudi (ultra max kvaliteta) 520 vrsticni. Samo to velja za video signal.

PAL=720x586x50 polslik/s, tole je idealno, izkorisceno je bistveno manj
NTSC=720x480x60polslik/s (ali nekaj podobnega)

Za vecje locljivosti rabis module, ki so namenjeni digitalnim fotoaparatom.

Mate ::

AHm.. u konradu majo tud ene kamerce, stane nekje 15k, pa me zanima ce kdo ve a so za kej al so bl zanc .... :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikroskop/lupa + pc kamera

Oddelek: Zvok in slika
131208 (984) AnotherMe
»

Kateri MIKROSKOP

Oddelek: Loža
174215 (3539) Highlag
»

Branje z DV kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545091 (4496) sokel
»

mikroskopija

Oddelek: Znanost in tehnologija
172080 (1842) gzibret
»

Projekt Mikroskop2

Oddelek: Zvok in slika
6838 (731) Pikachu

Več podobnih tem