» »

Dilema v prenosniku Asus N71Jv

Dilema v prenosniku Asus N71Jv

Yoxi ::

Mislil sem si vgraditi dodatni disk v prenosnika, glede na to da imam 17 ilčnega in da imam prostor poleg obstoječega diska. Dilema je v tem da prostor za dodani disk je, ni pa priklopa, se pravi sata konktorja kot pri obstoječem.....

Je kdo že bil v obstoječi dilemi ali je to samo oskubljen prenosnik ?
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

s1m0n ::

Nop nima ga :)

Yoxi ::

v čem pa je potem poanta dodatnega praznega prostora za disk brez priklopa ?
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

s1m0n ::

Verjetno za kak drug model iz iste serije :)
Edina možnost bi bila, če bi imel prosto Mini-ePCI rešo in probal najt kak SATA kontroler na mini-ePCI ter nekako spreljat vse skupaj!

Yoxi ::

Jutri imam možnost zamenjat prenosnika za kazga drugega. Ciljal sem na hp pavilion dv-3160em ta ima bolso grafiko kot ta asus geforce gt325m. Ali je bol da vzamem kazga z ati grafiko in od katere serije naprej je vredu graficna? Menjava bo v comshopu zato moram gledati kaj imajo na zalogi. Budget je 900-1000
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Yoxi ::

katerega od sledečih bi izbrali:

-HP Pavilion dv7-3190EM i5-43
-HP Pavilion dv7-3101ea
-Prenosnik HP ProBook 4720s
-Prenosnik HP 4720S i-3350M
-Prenosnik HP dv7-3170EM
-Prenosnik HP G72-A20EM
-Prenosnik TOSHIBA L670-110
-Prenosnik HP ProBook 4720s

lp Borut
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

s1m0n ::

Nevem al dv7-3190EM al pa HP ProBook 4720s preglej specifikacije vseh naštetih in vzami najmočnejšega!

Yoxi ::

Evo tolk da razložim svojo situacijo. Vzel sem HP DV7-3190EM in sem za razliko od Asusa fulll zadovoln. Veliko lepše barve na lcdju,touchpad nima multi prstov kar je ZELO moteča zadeva. Bolšo grafično in procesor, ter bolšo kamerco. No so še druge stvari ampak poanta je bila v tem da sem bil z Asusam malce razočaran. Ta pa je mašina. Sta dve stvari ki so en malce moteče, prsti se poznajo gor ter touchpad je malce trd. Prsti ne drsijo po njem kot bi morali ampak se zatikajo. Pa bomo to spregledali na račun vsega drugega kar me je pozitivno presenetilo.

Zadovoln s tem notebookam....
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

rebro ::

Zdravo!

Mene pa zanima: ali je komu uspelo namestit na prenosnik Asus N71j windows XP? Ko poizkušam z instalacijskim CDjem, mi moder zaslon (še preden izberem particijo,...) pride do sporočila 'Windows se zaganja', nato se pojavi sporočilo o napaki in zmrzne. Verjetno je potrebno namestiti kakšen driver, vendar katerega?
Na uradni strani so sicer vsi gonilniki za Win7, vendar na drugih straneh tudi ponujajo za XP, torej zadeva mora špilat.
Poskusil sem z vsaj tremi različnimi instalac. cdji različnih verzij.

hojnikb ::

zakaj hudiča bi sploh poganjal Windows Xp gor ?! 8-O
#brezpodpisa

feryz ::

Izklopi AHCI!

rebro ::

Največji razlog je: zaradi tega, ker sem jih navajen in vse stvari hitro najdem.

Nekaj drugih razlogov: z win8, ki je zdej naložen, dela strašno počasi, zagon traja 3 minute, lučka za aktivnost na disku je večino časa prižgana. Ne vem ali je to normalno za win8, ali ne.
Nameščene imam driverje za chipset, lan, wlan in geforce.

Na internet se mi noče povezat, v lastnostih mi piše, da je kartica samo 10mbit, poskusil sem že z večimi verzijami driverjev....

feryz: hvala, bom poizkusil

verjetno bi z windowsi 7 bilo manj težav, ker so na uradni strani driverji samo za win7...sem mislil, da bo špilalo tudi na 8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rebro ()

hojnikb ::

WinXp boš težko pripravil, da bo delal normalno na tako novem hardwareu. Že odsotnost sata driverjov je problem pri tako novi platformi.
To kar razlagaš, absolutno ni normalno in se nebi smel dogajat. Predlagam, da prečekiraš disk za napake (crystaldiskinfo) in iz tam izhajaš. Če je disk kul, namestiš Win8.1, driverje posnameš iz proizvajalčevih strani (in ne iz asusove.
#brezpodpisa

shadeX ::

feryz je izjavil:

Izklopi AHCI!


To.

rebro ::

Zdravo

Hvala za odgovor, res ob izklopu AHCI pa gre...se že formatira. Za vsak slučaj, sem uporabil drug disk, onega prejšnjega pa bom dal na scandisk.

Hvala.

hojnikb ::

ne dat scandisk, najprej prečekiraj smart podatke..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
61170 (998) Mare2
»

Hladilnik za laptop

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
275405 (3266) jozekuch
»

Kupiti prenosnik HP?

Oddelek: Kaj kupiti
313416 (2972) spirit
»

intel core 2 duo ALI intec core i3 ->kateri je boljši

Oddelek: Kaj kupiti
232554 (2114) marqin64
»

Problem pošta v Win7

Oddelek: Operacijski sistemi
131737 (1599) Yoxi

Več podobnih tem