» »

Problem pošta v Win7

Problem pošta v Win7

Yoxi ::

Za vse tiste kateri smo bili navajeni na Outlook Expres v prejšnih različicah Windowsev imam pa sedaj problem s pošto na Windows 7.
Kot sem opazil v tej različici Outlook Expresa NI.
Za silo uporabljam Outlook iz MS Office 2010 ampak katastrofa, preveč vsega, v XPjih je bilo to super nice program pa še simpl za uporabljat.

Sedaj pa se mi poraja vprašanje, ali lahko prenesem oziroma kaj vse bi mogel prenesti iz XP sistema na Win 7 da bi mi Outlook Expres deloval v teh windowsih, ČE je to sploh mogoče.

Se je že kdo ubadal s tem problamom ?
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Wox ::

Veliko ljudi se je s tem ubadalo že pri prehodu na Visto. Odgovor na tvoje vprašanje je preprost: NE. Imaš pa na voljo celo vrsto third-party mail klientov, če pa že hočeš ostati na MS-ovi rešitvi ti ponujajo Windows Live Mail. Priporočam pa ti, da preizkusiš Mozilla Thunderbird.
Commodore 64

Yoxi ::

No da razkrijem svojo plat zgodbe. Kupil sem nov prenosnik HP Pavilion DV7-3190EM z nameščenim Windows 7 Home Premium 64bit.
Fora je v tem da sem preizkusil tega Tundertiča, le ta pa je bil kriv za popolno sesutje 7. No hvala bogu za Recovery, kar mi je pa še novo.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

neeno ::

Upam da se zavedaš da je ta verzija Outlook Expressa stara skoraj 10 let in ima določene omejitve ki dandanes več niso dovolj. Npr omejitev posameznega dbx-a oz mape je 2GB. Ko .dbx doseže to magično velikost se velikokrat zgubi vsa pošta in je pol zadevo jebeno reševat. Pusti Outlook Express za sabo.. Windows Live Mail ki ti je bil ponujen pa ma zelo podobne menije kot OLEXP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neeno ()

amigo_no1 ::

Yoxi je izjavil:

No da razkrijem svojo plat zgodbe. Kupil sem nov prenosnik HP Pavilion DV7-3190EM z nameščenim Windows 7 Home Premium 64bit.
Fora je v tem da sem preizkusil tega Tundertiča, le ta pa je bil kriv za popolno sesutje 7. No hvala bogu za Recovery, kar mi je pa še novo.

Thunderbird ti je sesul win 7 ? Sem že slišal vse sorte izgovorov&obtožb, ampak tako bizarne pa že dolgo ne. Lahko poveš kaj&kako&zakaj, bolj natančno ?
Prednaloženi winsi so največje sranje.

Zgodovina sprememb…

Yoxi ::

Ja seveda ti lahko obrazložim zadevo. Naložim tega tiča z neta, inštaliram zadevo, resetiram komp in naletim na svetovno znani BLUE SCREEN, nakar se mi zadeva ustavi, resetira in mi ponudi HPjev program za obnovo Windowsew !!! To j to in zadeva se mi je zamirla in je ne dam več gor. Morm pa tut oment da sem poskusil zamenjati trdi disk in naložiti WinXP na prenosnik, kajti na netu sem opazil da je bore malo driverjev za ta model. Sem pravtako naletel na blue screen že na samem začetku. Zakaj ? Pojma nimam.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

neeno ::

Yoxi je izjavil:

Ja seveda ti lahko obrazložim zadevo. Naložim tega tiča z neta, inštaliram zadevo, resetiram komp in naletim na svetovno znani BLUE SCREEN, nakar se mi zadeva ustavi, resetira in mi ponudi HPjev program za obnovo Windowsew !!! To j to in zadeva se mi je zamirla in je ne dam več gor. Morm pa tut oment da sem poskusil zamenjati trdi disk in naložiti WinXP na prenosnik, kajti na netu sem opazil da je bore malo driverjev za ta model. Sem pravtako naletel na blue screen že na samem začetku. Zakaj ? Pojma nimam.

To je razlaga amatera.

Yoxi ::

neeno pa mi ti to strokovno obrazlož če si že tok pameten !!!
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

neeno ::

Tvoj prvi in edini troubleshooting korak po pojavitvi bluescreena je bla reinstalacija... Ne veš vsebine bluescreena in obtožuješ zadnje nameščen program ki tisočim dela brez težav ?

St235 ::

Namestim program ki je eden izmed 100 email klientov, in pri naslednjem zagonu se mi sistem ne naloži.

a.)Porabil bom dva dni in še en računalnik da bom lociral napako in jo upajmo uspešno odpravil
b.)Pritisnil bom sistem restore in če 10 minut naložil drug email klient.

hmm, le kaj je bolj logično.

amigo_no1 ::

Si si mogoče zapomnil, kaj je pisalo v modrem zaslonu smrti ?
Zaradi Thunderbirda ni treba restartati pc-ja.

Morm pa tut oment da sem poskusil zamenjati trdi disk in naložiti WinXP na prenosnik, kajti na netu sem opazil da je bore malo driverjev za ta model. Sem pravtako naletel na blue screen že na samem začetku. Zakaj ? Pojma nimam.

Error 0x000007B si pomoje fasal.

-> je treba v biosu sata native na ide mode.
Torej ni kriv Thunderbird.

Zgodovina sprememb…

neeno ::

St235 je izjavil:

Namestim program ki je eden izmed 100 email klientov, in pri naslednjem zagonu se mi sistem ne naloži.

a.)Porabil bom dva dni in še en računalnik da bom lociral napako in jo upajmo uspešno odpravil
b.)Pritisnil bom sistem restore in če 10 minut naložil drug email klient.

hmm, le kaj je bolj logično.

1. System restore != Recovery
2. Če rabiš 2 dni za lociranje napake je problem na tvoji strani
3. Še vedno ni dokazano da je vzrok v thunderbirdu, v kolikor je vzrok kje drugje se bo lahko isti uporabnik čez nekaj časa srečal spet z enako napako, kaj bo pa takrat rešitev ?

Yoxi ::

Ja da morš to v biosu spremenit v IDE mode vem sam le tega v samem biosu ni, enostavno ni, se mi zdi da je bios v tem prenosniku oskubljen do amena.
Ok pač nebojo XPji gor k smm jih vajen.
Da je bil pa blu screen po inštalaciji pa tut men ni blo jasn, kajti fora je bla v tem da mi je v tem blue screenu pisalo Microsoft Licence violation ! Oziroma neki v tem smislu. Halooo .... Pa mam ja original 7 s ključem.
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Yoxi ::

Mogoče kdo ve kateri sata driver moram dol potegnt in zadevo spravt skupaj z Nlite ? HP Pavilion DV7-3190em je pa prenosnik...

Hvala
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoxi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
91413 (1170) NLight
»

Dilema v prenosniku Asus N71Jv

Oddelek: Strojna oprema
151246 (867) hojnikb
»

Glasen dv7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6602 (508) Kevinr
»

HP Pavilion dv7 3190em - beda??

Oddelek: Strojna oprema
133428 (3234) _koki_
»

Primerjava notesnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182290 (1804) obranc

Več podobnih tem