» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

roby15 ::

Danes sem sestavil star računalnik, ki je dolgo bil razstavljen. Vse kable sem lahko priklopu, razen napajalnega za procesor nevem kam, ker ni nikjer nič. Plata je Asrock K7s14GX. Ko zalaufam, ventilatorji delajo 3 sekunde, nato se vse ugasne..


prosim za pomoč


LP

BALAST ::

Ta "napajalni kabel za procesor" je verjetno napajalni kabel za ventilator in vsaka matična ima najman enega. Poišči za bel 3pin priklop, kjer piše CPU FAN ali podobno ter ga priklopi, več matična ima varovalo, da če ne zazna ventilatorja za procesor se avtomatsko izključi.

roby15 ::

iz napajalnika, ko je nek 4 pinski kabl, ki se ponavad uklop u matično..

BALAST ::

Če matična nima dodatnega vklopa, potem tega 4 pinskega ne rabiš vtaknit.
Poizkusi raje resetirat BIOS, ter ponovno iztakni grafično in RAM, ter jih vtakni nazaj.

roby15 ::

grafična je intergrirana biosi so resetirani

BALAST ::

Si kaj šaril pri procesroju ali hladilniku, ker če si slučajno odkrušil jedro procesorja je ponavadi tak odziv računalnika, brez piskanja.

roby15 ::

Odkrušeno ni nič. Vse sem očistil in bom poskusil znova.

Mitch ::

Nesi nekomu ki se bolj spozna na notranjost računalnika in boš imel zrihtano v pol ure...

DeeCoy ::

js sm pisu iz robyjevega računa, zdej pa prosm če mi lahka kej pametnga povete...
sicer imam namen probat drug napajalnik in drug proc, ampak kaj bi še lahko bilo??

Duhec ::

Po mojem je hladilnik slabo montiran, cpu se v sekundi preveč segreje in zaščita izklopi napajanje.
Lahko pa ima cpu ventilator ali premajhne obrate ali pa sploh ni priklopljen v cpu fan konektor, čeprav bi se v slednjem oglasil kak zvočni alarm.
Poročaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

DeeCoy ::

se pravi, da je možno, da se cpu v treh sekundah segreje iz 25 na 90 stopinj?


Ok, ko bom šel k frendu, bom še to pogledu.. hladilnik se je res neki migu, paste pa tut nism gor devu, ker je nism meu zram.. sam v treh sekundah??.. pa vedno ČIST isto? disk se vedno skor do konca zažene, pol se pa vse skupi ugasne..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Duhec ::

Hladilnik ima tak zob in ta mora biti obrnjen na pravilno stran podnožja (tam kjer je debelejši rob), ker v nasprotnem primeru hladilnik ne pritiska v celoti na jedro cpu-ja.
Oglej si video.

DeeCoy ::

ok, tole bom tut preveru, hvala lepa ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lučka na monitorju utripa

Oddelek: Pomoč in nasveti
232262 (1815) Duhec
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123183 (3045) JanezH
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354975 (3103) Riff
»

Temperatura procesorja med 55 in 68 stop. C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462827 (1992) IvoJan
»

Super tih hladilnik za procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506270 (5125) TOP

Več podobnih tem