» »

Povezava na internet

Povezava na internet

Kleemen ::

Formatiral sem starejši računalnik in naložil windowse gor, ustvaril novo povezavo za internet (za vpisat up. ime in geslo neta) in net še vedno ne dela. Mislim, da je problem v tem, ker na računalniku še ni LAN povezave, tako da jo ne morem omogočit in s tem verjetno tudi net ne dela, ali kaj mislite?
Zdaj pa me zanima, kako ustvarim novo LAN povezavo, ker z temi xpji se ne znajdem več veliko, ker imam že nekaj časa 7ko in mi je 10x bolj enostavna..

Hvala za odgovor.

KoMar- ::

LAN povezave ne moreš kar "ustvarit". Če se ni pojavila, manjka gonilnik za mrežno kartico ali pa računalnik mrežne kartice sploh nima.

Kleemen ::

KoMar- je izjavil:

LAN povezave ne moreš kar "ustvarit". Če se ni pojavila, manjka gonilnik za mrežno kartico ali pa računalnik mrežne kartice sploh nima.


Internet je še včeraj na računalniku normalno delal, potem sem formatiral, naložil nove windowse, ustvaril novo povezavo in net ne dela več.. Čudi me da ni LAN povezave, da bi jo omogočil. Računalnik pa ima mrežno kartico, kar se tiče gonilnikov pa nevem, ampak če je prej net delal bi moral tudi zdaj, ali ko formatiraš računalnik se izbrišejo tudi gonilniki za mrežno?

KoMar- ::

Trikrat lahko ugibaš :P

Pojdi v Control Panel -> Device Manager in boš verjetno videl rumen klicajček pred postavko za mrežo. Odpravi se na support stran proizvajalca matične in dol potegni gonilnik.

Kleemen ::

Ok, hvala.
In potem ko namestim gonilnik se bo prikazala povezava LAN, kjer bom lahko omogočil net in se povezav preko prej ustvasrjen povezave za net? =)

KoMar- ::

Tako je.

Kleemen ::

Hvala. ;)

amater87 ::

Ciao.
Bom kar tu vprašal. Upam, da ni nič narobe. Sprašujem zato, ker sem prej od tebe KoMar dobil odgovor pa vidim, da kar znaš.
Že prej sem opisal, da inštaliram Windows-e na nov računalnik. Seaj pa imam problem ker se ne morem riklopiti na net.
Na SIOL-u so mi rekli, da najbrž nimam driverjev za kartico. Tu sem tudi videl, da si napisal za rumen klicaj in je res.
Sedaj bi te pa vprašal kako pridem do teh gonilnikov? Vse to delam prvič. Imam pa kartico integrirano na matični plošči od ASUS-a P8H61 PROEV 3.0. Sem šel tudi na njihovo stran in zavihek Download in sem kliknil na LAN. Potem pa mi pravi da ni za zaupat temu prenosu. A mogoče veš kaj bi bilo to?
Hvala.
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.

KoMar- ::

Gotovo je kje kak gumb, da želiš prenos vseeno nadaljevati, čeprav te je brskalnik opozoril na morebitno nevarnost.

amater87 ::

Ja je. Bom probal. Hvala.
Pa fajn se imejte kjer koli že ste.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatska povezava do interneta v XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
231535 (978) Riff
»

Problem z prepoznavo modema (Siol)

Oddelek: Omrežja in internet
51122 (1027) gendale
»

Internet pri notesnikih!

Oddelek: Omrežja in internet
121512 (1202) 'FireSTORM'
»

Coyote Linux router problem

Oddelek: Omrežja in internet
141588 (1325) janezl
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655157 (4393) Klemenn

Več podobnih tem