» »

Priklop UTP kabla v omarico

Priklop UTP kabla v omarico

tusmobil ::

Zdravo,
v hiši smo položili utp kabel za internet, sedaj pa ga je potrebno priklopiti v omarico. Iz telekoma sem dobil ključ, tako da imam dostop v njo. Prosim, če mi kdo razloži kako morem kabel priklopiti.

LP!

Furbo ::

Odpri omarico in se razglej, sliši se kot, da ga moraš samo vtakniti v ustrezno luknjo. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

BlueRunner ::

Daj pošlji eno sliko notranjosti te omarice...

Tilen ::

Tusmobil, zakaj pa Telekom ni uredil vklopa? Povej jim, da bi vrnil kljuc in naj vklopijo isti dan v omarici. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tusmobil ::

Jaz bi danes rad priklopil internet. Ne da se mi čakat na telekom.
Nekje sem bral da morem uporabit modro/belo kombinacijo?

Vanadium ::

eh uporabiš lahko katero koli parico tudi rjavo in rjavo belo, samo ponavadi se je dajalo plavo in plavo bela oz bela.

zzitop ::

Da še tukaj vprašam sledeče, upam, da mi zna kdo malo pokomentirati:

Imel bi vprašanja glede priklopa UTP na omarici. V taki omarici, ki ima tiste "lojtrce". Torej, kjer žičko kar zabiješ z izolacijo vred v take "škarje". Za navaden kabel, ki pride do omarice, kot vidim ni problem.
Ampak žičke UTP-ja so bistveno tanjše.
Namreč, na začetku, ko rineš žičko v škarje, se zareza oža (konus). Ampak ko prideš čez določeno točko, pa se spet razširi. Bojim se, da tam kjer se spet razširi, da potem ne objame kovina dovolj močno žičke in posledično ni dober kontakt. Se motim?
S čim je najbolje zabiti žičko v "klešče"?

Duhec ::

zzitop je izjavil:

Da še tukaj vprašam sledeče, upam, da mi zna kdo malo pokomentirati:
Imel bi vprašanja glede priklopa UTP na omarici. V taki omarici, ki ima tiste "lojtrce". Torej, kjer žičko kar zabiješ z izolacijo vred v take "škarje". Za navaden kabel, ki pride do omarice, kot vidim ni problem.
Ampak žičke UTP-ja so bistveno tanjše.
Namreč, na začetku, ko rineš žičko v škarje, se zareza oža (konus). Ampak ko prideš čez določeno točko, pa se spet razširi. Bojim se, da tam kjer se spet razširi, da potem ne objame kovina dovolj močno žičke in posledično ni dober kontakt. Se motim?
S čim je najbolje zabiti žičko v "klešče"?

S posebnimi "kleščami" s katerimi porineš žičko v V utor na panelu.
http://techtrade.si/product.asp?pf_id=1...

zzitop ::

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RJ45 v 2xRJ11 adapter

Oddelek: Omrežja in internet
8834 (723) starfotr
»

Kako zvezati kabel za Lan

Oddelek: Omrežja in internet
304972 (4146) Bakunin
»

Omrežje v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
203005 (2430) ZGI
»

Interna instalacija

Oddelek: Omrežja in internet
52585 (2412) gregor_m

Več podobnih tem