» »

Mašina se ne zažene

Mašina se ne zažene

jakanovi ::

Pozdravljeni!

Upam, da se najde kdo, ki bi mi lahko pomagal. Imam namreč problem z zagonom mašine.
ko je hočem zalaufat, se sliši, da naloži, monitor je pa prazen- tema in šele po nekaj poskusih, ko mašino ugasnem in spet prižgem, se končno pojavi slika in če ga zgasnem in prižgem, je ok. Če pa pustim ugasnjenega nekaj ur ali več, ga spet ne začene takoj, ko pa enkrat dela, je čisto ok. Matična plošča :Asrock P55M PRO. So mogoče kakšni slabi kondenzatorji, da bi imeli slabo kapacitivnost?
Če ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi to lahko bilo ?
Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.

Andrej

bibon33@gmail.com

Riff ::

Zdravo mogoče je kriva matična naprimer pri men imam problem tud z asrockom model asrock 939n68pv-glan in sicer ta matična ima integrirano grafičmno in pci express vodilo naprimer če imam na pci express vodilu katero grafiko mi računalnik nikakor ne da slike dokler ne resetiram najprej prižgem in reset in potem je slika in dela bp, če pa nimam nobene grafuične na pci express vodilu se pa zažene normalno, probaj flash biosa včas pomaga, men ni :)

jakanovi ::

Zdaj, če sem te prav razumel, da imaš že grafiko integrirano in vstaviš še eno na tisto vodilo, po mojem se bo stvar tepla, ker ne ve katero aktivirat, edino še s kakšnimi nastavitvami.
Za te Asrock matične plate sem že slišal od nekaj ljudi, da jih glih ne hvalijo in ni so jih nekateri tut menjali z drugačnimi, pol je stvar štimala. Že dolgo temu ne sledim tako podrobno, da sem mal zgubljen okol teh stvari. Sem pa vse komponente menjal, tak, da več ne vem, kaj bi še lahko to blo.

particle ::

Preveri še monitor na kakšnem drugem pc-ju..

Xserces ::

Riff je izjavil:

Zdravo mogoče je kriva matična naprimer pri men imam problem tud z asrockom model asrock 939n68pv-glan in sicer ta matična ima integrirano grafičmno in pci express vodilo naprimer če imam na pci express vodilu katero grafiko mi računalnik nikakor ne da slike dokler ne resetiram najprej prižgem in reset in potem je slika in dela bp, če pa nimam nobene grafuične na pci express vodilu se pa zažene normalno, probaj flash biosa včas pomaga, men ni :)


nekompatibilnost... xD isto pri men z X-FI kartico imel take probleme da sm skor znoru xD ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Duhec ::

Vizualno preveri kondenzatorje na osn.plošči, če so napihnjeni.
Če niso potem menjaj napajalnik.

DeeCoy ::

preveri nastavitve v biosih, kam je nastavljen GPU priority...

NejcSSD ::

Imam podoben problem. Če imam priklopljeno grafično kartico MSI 9600gt ekran ostane črn, čeprav je slišati ventilator na grafični. Če pa priklopim ekran direktno na matično pa deluje?. V čem je problem??

LP

Xserces ::

v biosu poglej pod funkcijo integrated peripheal al neki podobnga... in izklopi on board VGA
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična problem

Oddelek: Zvok in slika
111046 (855) Riff
»

Grafična kartica Gigabyte ATI 4550 HD HM (GV-R455HM-512I)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151763 (1600) easyrider3
»

Nova anketa: AGP, PCI, PCI Express, PCI-X? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
557477 (6294) kixs
»

Katera s939 plata, čim tišja

Oddelek: Kaj kupiti
391632 (1043) jest10
»

Prihodnost PCI Express vodila pri grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
183740 (3740) Mr.B

Več podobnih tem